פלאשנט חינוך: - שיר של הצטיינות
יום שלישי, 19 בנובמבר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
שיר של הצטיינות
מאת: ראובן יגיל
יום שישי, 8 בנובמבר 2019, 17:16

בית ספר "צליל" נבחר כמצטיין מחוזי בהובלת התוכנית "שיר של יום", המסייעת בהטמעת ערכים, תרבות ומורשת, והעשרת השפה
בכנס מרגש שקיים משרד החינוך מחוז חיפה, הוענקה תעודת הצטיינות לבית ספר "צליל" בחדרה על הובלת תוכנית "שיר של יום" הפועלת בכ-100 בתי ספר בחינוך היסודי במחוז.

בכנס הופיע קובי אושרת, מוזיקאי, מנצח מלחין ומעבד מוזיקלי, חתן פרס אקו"ם ופרס אמ"י, ובסיומו חולקו תעודות לבתי ספר המצטיינים בהפעלת התוכנית.

תוכנית "שיר של יום" מציעה לבתי הספר היסודיים לפתוח את יום הלימודים בשירה. כך יכירו התלמידים עשרות שירים במהלך השנה, ייחשפו לידע אודות השיר, ילמדו על הערכים בהם עוסק השיר, ויפתחו את היום באופן חוויתי.

השירים נבחרו בהלימה לערכים מובילים בתרבות יהודית-ישראלית, ולאחר השירה מתקיימת שיחה על רגשות העולים מן השיר. במשך היום עוסקים בלמידת השיר לעומקו, בערכים העולים ממנו, יצירת זיקה לארון הספרים היהודי ועיסוק בהקשרים לתרבות היהודית-ישראלית.

מנהלת צליל עם קובי אשרת צילום: דוברות העירייה
מטרת התוכנית לפתוח את היום באווירה נעימה, משמעותית ובריאה; לזמן שיח על נושאים שונים מעולמם של הילדים, אקטואליה וערכים העולים מהשירים; לחשוף וללמד שירים מהתרבות ומהמורשת; להעשיר את שפת התלמידים; לזמן חוויות מוסיקליות בית ספריות.

בטקס שהתקיים במחוז חיפה לסיכום התוכנית בשנת תשע"ט, הוענקה למנהלת בית ספר "צליל" סיגלית יעקובי תעודת הצטיינות על הובלת תוכנית "שיר של יום" בהתמדה לאורך כל ימות השנה, ובשיתוף מלא של כל שכבות הגיל. על הטמעת שפה בית-ספרית אחידה הבאה לידי ביטוי בעשייה חינוכית-חברתית-ערכית רחבה, ובשיתוף עם הקהילה המקומית.

עוד נאמר בתעודה, עליה חתומים מנהל מחות חיפה ד"ר סער הראל ומרכזת הפיקוח היסודי מימי וקסלר: "בהצטיינותכם הענקתם לצוותי החינוך ולתלמידיכם מכנה תרבותי משותף ונרחב, חשפתם אותם למגוון שירים איכותי, הקניתם להם ערכים ומורשת, חיזקתם את הקשר בין הצוות החינוכי לתלמידים ובינם לבין עצמם, העשרתם את עולם השפה של כל אחד מתלמידיכם וחיזקתם בהם מיומנויות של הקשבה ואמפתיה".

יעקובי ביקשה להודות לצוות המורות - הילה רובין, ויקי שבתאי כהן ואסתי אברמוב - על ההובלה של התוכנית בבית הספר, והודתה למשרד החינוך על הבחירה בבית הספר.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
תלמידים מחדרה סייעו לנשיא לקשט את סוכת השלום
   
חוגי ההעשרה בגני הילדים לא ייפגעו
   
"פאר צור" ו"מדעים ויהדות" משתפים פעולה
   
פסטיבל של חוגי מדעים בטכנודע חדרה
   
נבחרה מנהלת חדשה לבית הספר חופים
   
העירייה ממפה את הגנים הפרטיים לגילאי 3-0
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים
חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט    חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט
מביאים כבוד לעיר    מביאים כבוד לעיר
מתחדשים במדרסים    מתחדשים במדרסים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |