פלאשנט טכנולוגיה ודיגיטל - גיימינג – כל מה שרצית לדעת
שבת, 23 בפברואר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
טכנולוגיה ודיגיטל
גיימינג – כל מה שרצית לדעת
מאת: הדר צאלים
יום רביעי, 6 בפברואר 2019, 13:49

מאז ומעולם האדם שיחק ויש אומרים כי המשחק הוא אף יותר עתיק מהתרבות האנושית – משום שגם בעלי חיים נוטים לשחק
עם תחילת העידן הדיגיטלי עברו המשחקים השונים תהליך "דיגיטליזציה" דומה ומשחקי קופסא עברו למרחב הממוחשב. החל ממשחקי מחשב על מכונות משחק באולמות שיועדו לכך ועד למכשירי המשחקים הניידים שליוו רבים בתקופה שלפני שלושה עשורים. כיום, המכשיר הנמצא כמעט בכל כף יד, מכשיר הטלפון החכם הופך גם הוא לאמצעי משחק באמצעות אפליקציות ייעודיות.
פיתוח אפליקציות 
לומדים לנצל את הנטייה האנושית לשחק
קורס פיתוח אפליקציות מעניק את הידע הראשוני כיצד אפשר לפתח ישומונים לשימושים רבים כאשר חלק ניכר מהאפליקציות הקיימות היום בחנויות מבוססות על משחקים. חלקם, על משחקים מוכרים בגרסת משחק הקופסא או הלוח כמו מונופול, שח מט, "הרמז", דמקה. משחקים אחרים מבוססים על משחקי קלפים כמו ברידג', רמי, סוליטר האהוב והמוכר או אפילו משחק "יניב" שהתפתח בארץ. לצדם, קיימים משחקים רבים שהחלו את דרכם כמשחקי מחשב אהובים ועברו לעולם האפליקציות כמו "דונקי קונג", "שובר הקירות" משחקי מלחמה ומשחקי אסטרטגיה מובילים.

לצד המשחקים המוכרים לדורות הקודמים ממקורות אחרים, מספר משחקים הצליחו לכבוש את השוק כאשר החלו כאפליקציות בלבד. בין המשחקים הללו ניתן למנות את "קאנדי קראש", "אנגרי בירדס" ומשחקים נוספים שהפכו למכונה המושכת כמות גדולה של שחקנים ובנויה על מודל של מכירת מוצרים דיגיטליים בתוך המשחק. כיצד מודל זה עובד?

רווחים ממוצרים דיגיטליים: אילו מודלים קיימים לשיווק המשחק
אפליקציות משחק רבות אינן גובות סכום כספי עבור הורדת האפליקציה אלא עובדות על מודל של מכירת שטחי פרסום (או קטעי וידיאו) באפליקציה וכן שיווק של מוצרים דיגיטליים. לדוגמה, במשחק "אנגרי בירדס" ניתן להרחיב את יכולות דמויות המשחק ולקבל "בונוסים" המסייעים להתקדם משלב אחד לאחר, לאחר רכישת "אסימונים" בצורות שונות במספר דולרים בודדים. כך, מטיל זהב בעולם המשחק הופך לכסף, מזומן בעולם האמיתי.
מודל נוסף הנפוץ באפליקציות מסוג זה, שניתן לראות גם באפליקציה של אנגרי בירדס, הוא הענקת מוצרים נדירים לצופים בפרסומות ווידיאו או באנרים במהלך המשחק.
קורס פיתוח אפליקציות
פיתוח אפליקציות 
פיתוח כישורי גיימינג: תחרויות משחקים וירטואליים

חלק מעניין נוסף שמאפיין את עולם הגיימינג בשנים האחרונות הוא יצירת מתחמי תחרות מיוחדים בהם שחקנים (גיימרים) יכולים לשחק בזמן אמת מול שחקנים אמיתיים אחרים במתחם משחקים וירטואלי או פיזי. הפרסים בתחרויות אלה יכולים לנוע ממספר אלפי דולרים לפרסים גבוהים בסך מאות אלפי דולרים. יש הסוברים כי בעתיד ניתן יהיה להגדיר את חלק ממשחקי המחשב כספורט אתגרי של ממש וליזום טורנירים הזוכים להשקעות מתקציבי ספורט קיימים.

בדרום קוריאה, לדוגמה, מתקיימת אליפות עולמית לגיימינג וגם ישראל שלחה נציגות לתחרות היוקרתית שזכתה לסיקור נרחב בעולם ולחסויות של חברות מובילות בתחום. היום, חלק ממערכת החינוך הדרום קוריאנית מאפשרת להתמחות במשחקי מחשב על מנת לייצר בעתיד דור של גיימרים שייצג את המדינה.

מהי הסיבה שמשחקים מצליחים כל כך?
אחת הסיבות שמשחקים מצליחים כל כך, הן במחשב והן בעולם האמיתי היא הסיבה שהם, כפי שתאר ויניקוט בספרו "משחק ומציאות" – המשחק מייצר מרחב חיים של היווצרות חיים משמעותית" ו-"משמש כר נרחב להתנסויות ללא חשש לתוצאותיהן. עם סיום המשחק מסתיימות ההתרחשויות ללא כל נשיאה באחריות".

למעשה, האספקטים השונים הקיימים היום במשחקי המחשב נלקחים גם לאפליקציות ולתוכנות שונות מ"העולם האמיתי". תחום חדש יחסית שמכונה "משחוק" או "גיימיפיקשן" בלועזית נוצר סביב מודל זה. נרחיב על כך מעט.

משחוק באפליקציות העולם האמיתי
כאשר אנו מקבלים "מדליה" בסוף סיום משימה במשחק מחשב, אנו נוטים לפתח נאמנות למשחק וממשיכים לשחק בו שעות נוספות. תחת אותו המודל מדליות אלה הועתקו גם לאפליקציות כמו "WAZE" המשמשת לניווט או לאפליקציות המעניקות "מדליות" וסמלים בסיום משימה חשובה בעבודה או עמידה בתוכנית תזונה.

כך, העולם החווייתי שאנו מוצאים במשחק מחשב משתלב בחוויית הלקוח. הוספת נקודות על ביצוע פעולות (כמו הנקודות שאוספים בשימוש בכרטיסי אשראי), שימוש בחידות ובשאלוני טריוויה באפליקציות שנועדו ללימוד ויצירת של מרחב מהנה בממשק אי-מייל פשוט הם חלק מהתוספות שהגיעו אלינו מעולם המשחק והופכות להיות חלק מממשק משתמש המושך אליו את האדם שוב ושוב. כי בסופו של יום, קל לנו יותר ליהנות ממשחק מאשר ממטלות מונוטוניות, נכון?
כתבות נוספות
שילוב בין מוזיקה לספורט משפר תוצאות שילוב בין מוזיקה לספורט משפר תוצאות
מוזיקה מסייעת לנו להתמודד עם קשיים פיזיים, משפרת את יכולת הריכוז ותורמת לתוצאות של אימון גופני. יתרה על כך, יש כיום אזניות שמאפשרות לנו לשמוע מוזיקה בלי לה...

לילך אנטון | 13.2.2019

למי מומלץ לעשות קורס דירקטורים? למי מומלץ לעשות קורס דירקטורים?
את נושאי תפקיד הדירקטור העוצמתיים ניתן לראות בישראל הן בחברות הפרטיות במשק והן בארגונים ממשלתיים או בעלי זיקה לגופים ממשלתיים וצבאיים...

הדר צאלים | 12.2.2019

איך לבחור את סבון הפנים המתאים ביותר עבורך? איך לבחור את סבון הפנים המתאים ביותר עבורך?
סבון פנים בוחרים לפי סוג העור ועוד שורה ארוכה של פרמטרים שיכולים להשפיע על האפקטיביות, על העמידות ועל המראה. אז מה חשוב לשים בראש סדר העדיפויות? הנה המדריך...

דונה נבון | 10.2.2019

המלצות קולינריות שכדאי להכיר בפראג המלצות קולינריות שכדאי להכיר בפראג
פראג ידועה כאחת ממעוזי הקולינריה באירופה, נמליץ לכם להתחיל את חופשתכם בטעימה מהמנות המקומיות. בתאבון...

דונה נבון | 6.2.2019

איך לשמור על עור הפנים בגיל מבוגר? איך לשמור על עור הפנים בגיל מבוגר?
נשים וגברים מעל גיל 50 יכולים לשמור על עור הפנים שלהם באמצעות שימוש בקרם אנטי אייג'ינג, פילינג, ניקוי פנים, פריימר ושתיית מים. רוצים לדעת איך עושים זאת נכו...

הדר צאלים | 5.2.2019

מדברים על זה
5 טיפים לשיפור איכות החיים להוריכם 5 טיפים לשיפור איכות החיים להוריכם
ילדים להורים מבוגרים צריכים לדאוג להם במובן הפיזיולוגי, הרפואי והחברתי ויש לפחות 5 טיפים שיכולים לסייע בכך. רוצים לדעת איך לשפר את איכות החיים של יקיריכם? ...

הדר צאלים | 5.2.2019

תרגיל ההמדמה דליפת חומר מסוכן נערך בחדרה תרגיל ההמדמה דליפת חומר מסוכן נערך בחדרה
במהלך שעות הבוקר 29.1.2019 התקיים תרגיל המדמה דליפת חומר מסוכן מסוג אמוניה, במסוף הרכבת בחדרה...

שלומי גבאי | 5.2.2019

נגיד רוטרי ישראל אורח בחדרה נגיד רוטרי ישראל אורח בחדרה
ראש העיר אירח את נשיאת רוטרי חדרה ונגיד רוטרי ישראל כדי לקדם שיתופי פעולה לטובת תושבי העיר...

שלומי גבאי | 5.2.2019

חילופי גברי במתנ חילופי גברי במתנ"ס גבעת אולגה
חבר הקואליציה משה צ'יקו אנוקנין מונה לתפקיד יו"ר הנהלת המתנ"ס בגסעת אולגה, במקומו של היו"ר היוצא עו"ד אלי בוסקילה...

שלומי גבאי | 5.2.2019

מה עדיף - לסגור את המשכנתא או להשקיע בבורסה? מה עדיף - לסגור את המשכנתא או להשקיע בבורסה?
שימוש נכון בכספי חיסכון מאפשר לכם לצאת לעצמאות כלכלית. במאמר הבא נרחיב על כך ונעזור לכם להחליט מה לעשות איתו...

דונה נבון | 5.2.2019


 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מתחממים לקראת הפריימריס    מתחממים לקראת הפריימריס
ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה    ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה
תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט    תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט
עסקים בכיף    עסקים בכיף

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |