פלאשנט עסקים - למי מומלץ לעשות קורס דירקטורים?
שבת, 23 בפברואר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
עסקים
למי מומלץ לעשות קורס דירקטורים?
מאת: הדר צאלים
יום שלישי, 12 בפברואר 2019, 14:31

את נושאי תפקיד הדירקטור העוצמתיים ניתן לראות בישראל הן בחברות הפרטיות במשק והן בארגונים ממשלתיים או בעלי זיקה לגופים ממשלתיים וצבאיים
דירקטורים בחברה דומים לספנים הרואים את הארגון ממבט על ומכוונים את התנהלותו. צוות מיומן ובראשם יו"ר נושא על כתפיו אחריות עצומה בכל החלטה המתקבלת על ידו – הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. לצד הראייה הרחבה הנדרשת בעבודה זו, נדרש גם ידע ממגוון רחב של עולמות תוכן הנוגע להיבטים המשפטיים והפיננסיים בחברה, כמו גם "יד על הדופק" בכל הנוגע לחדשנות ולעמידה בדרישות שוק משתנות בעידן הגלובליזציה והתחרות בשווקים המקומיים והבינלאומיים.

ארגונים פרטיים וממשלתיים – כולם זקוקים לזרוע מובילה חזקה
את נושאי תפקיד הדירקטור העוצמתיים ניתן לראות בישראל הן בחברות הפרטיות במשק והן בארגונים ממשלתיים או בעלי זיקה לגופים ממשלתיים וצבאיים. ניתן להניח, לכאורה, כי כל אחד מהנישות בהן עוסקות החברות השונות דורשות מחברי הדירקטוריון כישורים נפרדים. בפועל, בבחינה של המאפיינים הדומים בין הדירקטורים ניתן לראות כי באמצעות הכשרה מתאימה כל דירקטור יכול לפתח סט דומה של כלים שיהיה לעזר בכל ארגון בו יכהן בתפקיד זה – בהווה ובעתיד.

קורס דירקטורים : ללמוד מדירקטורים מנוסים בארגונים הגדולים
קורס דירקטורים מאפשר למנף את הידע והניסיון שצברו אנשים שהובילו בהצלחה את הנושאי ארגון, אם כיו"ר הדירקטוריון או כחלק מהצוות המשמש תחתיו. בקורס נלמד ידע תיאורטי מעמיק ועדכני הקשור לעולמות התוכן בהם יש להתמקצע לפני הכניסה לתפקיד. קורס איכותי בתחום זה יכלול שילוב מנצח בין הידע הרלוונטי האקדמי להיבטים המעשיים הנוגעים לעבודה השוטפת של חבר הדירקטוריון.

כחלק מהקורסים מתקיים פאנל (מפגש שיח) עם בעלי תפקידים בכירים תוך ניתוח סיטואציות שונות בהן נתקלו המרצים בעבודתם השוטפת והבנה, לעתים בדיעבד, של האתגרים העומדים בפני הזרוע המנווטת את הארגון בדרכו להצלחה.
קורס דירקטורים
קורס דירקטור הלכה למעשה 
רגולציה ושינויים עדכניים בחוק המשפיעים על הארגונים
חידושים שונים בארץ ובעולם בתחום הרגולציה והבנת אחריותם של ארגונים בנושאים שונים (החל מפרטיות המשתמש וכלה בהשפעה על דעת הקהל) משנים במידה רבה את תפקידו של הדירקטוריון. החלטות שהיו נעשות בעבר בדרגים הנמוכים יותר, מתקבלות כעת גם בדרג הגבוה ביותר בשל השפעתן המקיפה על הארגון. חברות ציבוריות צריכות לעמוד במספר רב יותר של מגבלות ועל דירקטורים חדשים וותיקים להכיר את השינויים הללו בזמן אמת.

קורס מקצועי יכלול התייחסות מקיפה לנושאים הללו מתוך ההכרה בכך שרף ההבנה הנדרש כיום מבעלי התפקידים הניהוליים הבכירים וכן מהדירקטורים גבוה מבעבר. לכן, נדרשת הכשרה ייעודית לתפקיד הדירקטור החוצה את גבולות המידע הנלמד במהלך תואר ראשון או שני בניהול. עידן הממשל התאגידי מוסיף מורכבות נוספת לתפקידי הדירקטור המאתגרים ואם בעבר היה ניתן לראות את הדירקטוריון כגוף שאינו מעורב בכל החלטה פנים ארגונית – היום נגלה מעורבות גדולה יותר מצד דרג זה.

הכרות עם תהליכי קבלת החלטות
תהליך קבלת החלטות בצורה רציונלית משלב בתוכו קבלה של נתונים מדויקים הרלוונטיים לכל החלטה ובחינה של מספר חלופות אפשריות. במהלך הקורס רוכשים המשתתפים כלים שונים לבחינה מושכלת של החלופות השונות וכן לקבל החלטה. בנוסף, לעתים נדרשת יכולת ניהול משא ומתן על מנת להציג בצורה נכונה את האפשרויות המועדפות עליכם ולנהל דיון פרודוקטיבי בנושא. כחלק מההכנה לתהליך זה מתבצעות הדמיות של הישיבות בפועל.

הדמיית ישיבות דירקטוריון
אחד מהאתגרים העומדים בפני דירקטורים חדשים הוא חוסר ניסיון בדרך התנהלותו של הדירקטוריון במהלך העבודה השוטפת. בקורס, מתבצעות סימולציות של תהליכי הצגת הנתונים העדכניים וכן מבנה ישיבת הדירקטוריון. כל חבר בצוות לומד כיצד לעבד את המידע המוצג ולקבל החלטות מהותיות לעתידו של הארגון על סמך מידע זה תוך סיוע בקבלת ההחלטות הנכונות לטובת הארגון בהווה ובעתיד.

נטוורקינג איכותי שעשוי להוביל לשיתופי פעולה פורים בעתיד
נוסף על הידע התיאורטי והמעשי המועברים בקורס, הקהילה הקטנה הנוצרת בו בכל מחזור מהווה פלטפורמה אפקטיבית ליצירה של שיתופי פעולה פורים בעתיד בין דירקטורים עתידיים בחברות ובארגונים שונים במשק. קשרים אלה שנבנים בתוך המסגרת הלימודית הן בעלות פוטנציאל עצום להיות המקפצה שתוביל לשינויים מהותיים בקשרים בין הארגונים השונים. קשרים אלה אינם מצטמצמים רק להיכרות בין הסטודנטים השונים הלומדים בקורס. היכרות עם צוות המרצים עצמו, המגיע מהחברות הגדולות במשק, בסביבה המעודדת התפתחות אישית יכולה אף היא להעניק ערך מוסף למסיימי הקורס בעתיד.

לסיכום, קורס דירקטורים מיועד הן לדירקטורים בהווה המעוניינים לשפר את כישוריהם במהלך העבודה השוטפת והן לבעלי תפקיד בדרג ניהולי המעוניינים לשאוף מעלה ולכהן כחלק מהדירקטוריון בארגון בו הם עובדים ובארגונים נוספים בעתיד. הקורס מעניק את הידע התיאורטי והמעשי הנדרש על מנת לבצע את תפקידכם העתידי במקצועיות ולהעניק לכם יתרון משמעותי בשוק העבודה התחרותי.
כתבות נוספות
שילוב בין מוזיקה לספורט משפר תוצאות שילוב בין מוזיקה לספורט משפר תוצאות
מוזיקה מסייעת לנו להתמודד עם קשיים פיזיים, משפרת את יכולת הריכוז ותורמת לתוצאות של אימון גופני. יתרה על כך, יש כיום אזניות שמאפשרות לנו לשמוע מוזיקה בלי לה...

לילך אנטון | 13.2.2019

איך לבחור את סבון הפנים המתאים ביותר עבורך? איך לבחור את סבון הפנים המתאים ביותר עבורך?
סבון פנים בוחרים לפי סוג העור ועוד שורה ארוכה של פרמטרים שיכולים להשפיע על האפקטיביות, על העמידות ועל המראה. אז מה חשוב לשים בראש סדר העדיפויות? הנה המדריך...

דונה נבון | 10.2.2019

המלצות קולינריות שכדאי להכיר בפראג המלצות קולינריות שכדאי להכיר בפראג
פראג ידועה כאחת ממעוזי הקולינריה באירופה, נמליץ לכם להתחיל את חופשתכם בטעימה מהמנות המקומיות. בתאבון...

דונה נבון | 6.2.2019

גיימינג – כל מה שרצית לדעת גיימינג – כל מה שרצית לדעת
מאז ומעולם האדם שיחק ויש אומרים כי המשחק הוא אף יותר עתיק מהתרבות האנושית – משום שגם בעלי חיים נוטים לשחק...

הדר צאלים | 6.2.2019

איך לשמור על עור הפנים בגיל מבוגר? איך לשמור על עור הפנים בגיל מבוגר?
נשים וגברים מעל גיל 50 יכולים לשמור על עור הפנים שלהם באמצעות שימוש בקרם אנטי אייג'ינג, פילינג, ניקוי פנים, פריימר ושתיית מים. רוצים לדעת איך עושים זאת נכו...

הדר צאלים | 5.2.2019

מדברים על זה
5 טיפים לשיפור איכות החיים להוריכם 5 טיפים לשיפור איכות החיים להוריכם
ילדים להורים מבוגרים צריכים לדאוג להם במובן הפיזיולוגי, הרפואי והחברתי ויש לפחות 5 טיפים שיכולים לסייע בכך. רוצים לדעת איך לשפר את איכות החיים של יקיריכם? ...

הדר צאלים | 5.2.2019

תרגיל ההמדמה דליפת חומר מסוכן נערך בחדרה תרגיל ההמדמה דליפת חומר מסוכן נערך בחדרה
במהלך שעות הבוקר 29.1.2019 התקיים תרגיל המדמה דליפת חומר מסוכן מסוג אמוניה, במסוף הרכבת בחדרה...

שלומי גבאי | 5.2.2019

נגיד רוטרי ישראל אורח בחדרה נגיד רוטרי ישראל אורח בחדרה
ראש העיר אירח את נשיאת רוטרי חדרה ונגיד רוטרי ישראל כדי לקדם שיתופי פעולה לטובת תושבי העיר...

שלומי גבאי | 5.2.2019

חילופי גברי במתנ חילופי גברי במתנ"ס גבעת אולגה
חבר הקואליציה משה צ'יקו אנוקנין מונה לתפקיד יו"ר הנהלת המתנ"ס בגסעת אולגה, במקומו של היו"ר היוצא עו"ד אלי בוסקילה...

שלומי גבאי | 5.2.2019

מה עדיף - לסגור את המשכנתא או להשקיע בבורסה? מה עדיף - לסגור את המשכנתא או להשקיע בבורסה?
שימוש נכון בכספי חיסכון מאפשר לכם לצאת לעצמאות כלכלית. במאמר הבא נרחיב על כך ונעזור לכם להחליט מה לעשות איתו...

דונה נבון | 5.2.2019


 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מתחממים לקראת הפריימריס    מתחממים לקראת הפריימריס
ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה    ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה
תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט    תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט
עסקים בכיף    עסקים בכיף

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |