פלאשנט חינוך: - לזכור ולא לשכוח: המסע לפולין של תלמידות ''מדעים ויהדות''
יום שלישי, 19 ביוני 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
לזכור ולא לשכוח: המסע לפולין של תלמידות "מדעים ויהדות"
מאת: רון איתן
יום שלישי, 28 במרץ 2017, 19:05

התלמידות השתתפו במסע, כחלק מהפרויקט של משרד החינוך, וחזרו עם מטען מרגש. במחווה יוצאת דופן ובשיתוף נדיבי לב מומנה נסיעתם של חלק מהבנות. יו"ר מדעים ויהדות הרב בן ציון נורדמן: "זכרון השואה לא מש מקרבנו גם עשרות שנים אחרי, וראוי שהדור הצעיר ילמד על נושא השואה מתוך חוויה אישית"
משלחת נבחרת של תלמידות תיכון "מדעים ויהדות", השתתפו במסע לפולין של משרד החינוך, כחלק מפרויקט לזכרון השואה שמתקיים מדי שנה בשנה. המשלחת המריאה בראשית השבוע הקודם, ושבה ארצה במהלך השבוע הנוכחי. קדמה למסע יוזמה מרגשת של תיכון "מדעים ויהדות" בשיתוף נדיבי לב מהעיר חדרה, שהחליטו שלא להשאיר אף בת בארץ, והתנדבו לשלם מכספם עבור תלמידות מהמשלחת.

קבלת הפנים בבית הספר לבנות ששבו מהמסע 
המשלחת סיירה עם בתי ספר אחרים במחנות ההשמדה, בגטאות ובמקומות בהם התקיימו הזוועות שלא משים מזכרון עמנו. ביום הרביעי למסע, ביקרו התלמידות ב"יער הילדים" והשתתפו בטקס מרגש שלא הותיר עין אחת יבשה. במהלך הטקס, קיבלו התלמידות מכתבים מרגשים מההורים, שנשלחו עבורם עוד בטרם המריאו לפולין. כמו כן, עם הגעתה של המשלחת לפולין, קיבלו התלמידות מתנות מההורים, שהוענקו להן על ידי המורות שליוו את הטיול.

בתיכון מדעים ויהדות, ניצלו את תקופת המסע, להנחלת נושא השואה לא רק בקרב בנות המשלחת, אלא ברחבי בית הספר כולו. נתלו שלטים גדולים ברחבי בית הספר, ובו ברכות מכל תלמידות התיכון. עם חזרתם ארצה, המתינה לתלמידות קבלת פנים חמה שאורגנה על ידי תלמידי התיכון יחד עם ההנהלה ותלמידי בית הספר המתינו להן עם דגלים וכרזת "ברוכות השבות".

הבנות במהלך המסע בפולין 
מנהלת התיכון הגב' חגית אביר אומרת: "בתיכון "מדעים ויהדות" רואים בנושא זכרון השואה, פרויקט חיובי עבור התלמידות, לזכרון מאורעות השואה, מתוך היכרות אישית של המקומות והאנשים שחוו זאת על בשרם".

יו"ר מדעים ויהדות הרב בן ציון נורדמן אמר עם חזרתה של המשלחת: "זכרון השואה לא מש מקרבנו גם עשרות שנים אחרי, וראוי שהדור הצעיר ילמד על נושא השואה מתוך חוויה אישית"
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
הסיפור המשפחתי של תלמידי "ארלוזורוב"
   
ההתחל"ה של גבעול
   
חודש הקריאה לילדי הגנים
   
ילדי המצויינות במדעים ויהדות ביום שיא במגידו
   
תערוכות צילומים מיצירותיהם של ילדי הגנים בחדרה
   
פורסם המכרז להקמת קומפלקס לגיל הרך
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה    מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה
מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין    מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין
גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי    גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי
יפה לבריאות – בכל מזג האוויר    יפה לבריאות – בכל מזג האוויר

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |