פלאשנט חינוך: - המגן דוד של ילדי חדרה
יום שני, 23 ביולי 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
המגן דוד של ילדי חדרה
מאת: רון איתן
יום שישי, 26 בינואר 2018, 07:39

לציון 70 שנה למדינת ישראל הוזמנו תלמידי העיר להשתתף בתערוכה קבוצתית. כל תלמיד ייצור מגן דוד אישי ויביע באמצעותו את הקשר של הסמל לתולדות המדינה
מיזם מיוחד של עיריית חדרה, "מגן דוד שלי", יוצא בימים אלה לדרך לציון 70 שנה למדינת ישראל. את הפרויקט מוביל אגף החינוך של העירייה, והוא מיועד לכל תלמידי העיר, מגן חובה ועד כיתה י"ב. במסגרת המיזם יכין כל תלמיד, כולל חינוך ממלכתי, ממלכתי דתי, דמוקרטי, מקצועי וחינוך מיוחד, מגן דוד אישי לפי בחירתו.

התלמידים ישתמשו במבנה הייחודי של מגן דוד על מנת לצקת בו תכנים מתולדות המדינה ב-70 שנותיה. המיזם מעודד את התלמידים ליצור מגן דוד בטכניקות שונות ומגוונות, ציור, קיפולי נייר, הדבקה, קולאז', בנייה מעץ ומתכת, וכל חומר אחר. בתום תהליך היצירה תוצג תערוכה משותפת בבית האמנים בעיר.

תלמידי העיר בתערוכה קבוצתית צילום: באדיבות דוברות העירייה
אוצרת התערוכה היא האמנית חוה גדיש, אשר לדבריה: "במהלך הפעילות ילמדו התלמידים על הסמל, על הקשר הרגשי שיש לנו אליו, על מקור הסמל ואיך הוא הפך לסמל שאנו מזדהים איתו וגם מזוהים איתו בעולם. כל גיל ירחיב ידיעותיו בהתאם לרמה המתאימה לו". סמל מגן דוד מופיע בתחומי חיים רבים בארץ, החל כמובן מדגל המדינה, דרך סמלי צה"ל וחילותיו, משטרת ישראל, מד"א, משרדים ממשלתיים, תכשיטים, כלים, ציורים, קישוטים, ועוד.

הסמל מורכב משני משולשים שווי-צלעות, הבנויים זה על גבי זה במהופך, ומהווה כיום סמל יהודי וסמל לאומי גם יחד. הסמל הופיע בתרבויות המזרח הרחוק כבר לפני אלפי שנים, וכן בתרבות האסלמית. הוא נחשב לסמל יהודי החל מימי הביניים, כאשר במאה ה-14 העניק הקיסר קארל הרביעי ליהודי פראג את הזכות לשאת דגל והם בחרו בסמל של מגן דוד. זה הרגע ההיסטורי שבו נולד הזיהוי של מגן דוד עם היהדות. במשך 600 השנים שאחריו הלכה זהות זו והתעצמה. כיום כל מדינות העולם מכירות בעובדה שמגן דוד הוא סמל ליהודים, עד כדאי כך שגם הטלאי הצהוב היה בצורת מגן דוד.

סמל מגן דוד טומן בחובו מאות שנים של היסטוריה יהודית חובקת עולם, ותלמידי העיר יוזמנו להביע זאת ביצירותיהם. התערוכה "מגן דוד שלי" תוצג בתום התהליך, ומתוכננת להיפתח בסוף פברואר.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
סיור מנהלים לסיום השנה
   
מנהלים חדשים לילדי חדרה
   
חיזוקים בדרך לכיתה א'
   
חדרה משדרגת את הרצף החינוכי לילדי הגנים
   
במדעים ויהדות חגגו סיום שנה בספארי
   
מורי חדרה בבסיס חיל האוויר
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מטיילים בין אגמים וסימטאות    מטיילים בין אגמים וסימטאות
מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה    מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה
מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין    מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין
גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי    גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |