פלאשנט חינוך: - מגן דוד שלי
יום חמישי, 21 ביוני 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
מגן דוד שלי
מאת: רון איתן
יום חמישי, 22 בפברואר 2018, 19:56

בבתי הספר בעיר יוצרים התלמידים מגן דוד אישי לציון 70 שנה למדינת ישראל. בתום התהליך יוצגו יצירותיהם בבית האמנים בתערוכה קבוצתית "מגן דוד שלי"
מיזם מיוחד של עיריית חדרה ואגף החינוך לכבוד 70 שנה לעצמאות מדינת ישראל מתקיים בימים אלה בכל מוסדות החינוך בחדרה, כולל חינוך ממלכתי, ממלכתי דתי, דמוקרטי, מקצועי וחינוך מיוחד. המיזם מיועד לילדים מגן חובה ועד כיתה י"ב.

התלמידים יוצרים כל אחד מגן דוד אישי, תוך שהם משתמשים במבנה המיוחד של מגן דוד על מנת לצקת בו תכנים מתולדות הקמת המדינה ב-70 שנותיה. הם יוצרים מגני דוד בטכניקות שונות: ציור, קיפולי נייר, הדבקה, קולאז' בנייה מעץ ומתכת.

התהליך מסתיים בתערוכה משותפת של כל מוסדות החינוך בעיר, שתתקיים בבית האמנים בחודש מרץ 2018. הפרויקט יוצא לפועל ביוזמת האמנית והאוצרת חוה גדיש, בחסות ראש העיר צביקה גנדלמן ובסיוע סגנית ראש העיר חדווה יחזקאלי.


התהליך יסתיים בתערוכה משותפת צילום: באדיבות דוברות העירייה
סמל המגן דוד מופיע כמעט בכל תחום בישראל, החל מדגל המדינה, דרך סמלי צה''ל וחילותיו, משטרת ישראל, מד''א, משרדים ממשלתיים וכדומה. בנוסף מופיעים עיצובי מגן דוד על תכשיטים, כלים, ציורים וקישוטים, ובעצם על מה לא.

במהלך הפעילות לומדים התלמידים על הסמל, על מקורו ועל הפיכתו לסמל המזוהה ביותר עם העם היהודי בארץ ובעולם.למרות היותו סמל עתיק יומין, הוא נחשב לסמל יהודי רק מימי הביניים. במאה ה-14 אפשר הקיסר קארל הרביעי ליהודי פראג את הזכות לשאת דגל והם בחרו בסמל של מגן דוד. זה הרגע ההיסטורי שבו נולד הזיהוי של מגן דוד עם היהדות. במשך 600 השנים שאחריו הלכה זהות זו והתעצמה. כיום כל מדינות העולם מכירות בעובדה שמגן דוד הוא סמל ליהודים, עד כדי כך שהטלאי הצהוב היה בצורת מגן דוד.

סמל מגן דוד טומן בחובו מאות שנים של היסטוריה יהודית חובקת עולם, ותלמידי העיר יוצקים כל לתוך יצירותיהם. כאמור, בתוך התהליך תוצג התערוכה הקבוצתית "מגן דוד שלי" במסגרת אירועי ה-70 למדינת ישראל.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
הסיפור המשפחתי של תלמידי "ארלוזורוב"
   
ההתחל"ה של גבעול
   
חודש הקריאה לילדי הגנים
   
ילדי המצויינות במדעים ויהדות ביום שיא במגידו
   
תערוכות צילומים מיצירותיהם של ילדי הגנים בחדרה
   
פורסם המכרז להקמת קומפלקס לגיל הרך
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה    מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה
מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין    מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין
גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי    גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי
יפה לבריאות – בכל מזג האוויר    יפה לבריאות – בכל מזג האוויר

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |