פלאשנט חינוך: - תחרות ''הממציא הצעיר'' לזכרו של סרן ירון ויונטה ז''ל
שבת, 14 בדצמבר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
תחרות "הממציא הצעיר" לזכרו של סרן ירון ויונטה ז"ל
ראובן יגיל
יום רביעי, 29 במאי 2019, 06:31

זאת השנה ה-23 ברציפות בתאריך ה-21.5.19. השנה עסקה התחרות בהמצאות סביב קבלת השונה
תחרות "הממציא הצעיר" לזכרו של סרן ירון ויונטה ז"ל נערכה בטכנודע חדרה זאת השנה ה-23 ברציפות. השנה עסקה התחרות בהמצאות סביב קבלת השונה.

תחרות "הממציא הצעיר" על שם סרן ירון ויונטה ז"ל, שנפל בקיץ 1995 במהלך טיסת אימון שגרתית בנגב, התקיימה ביום שלישי שעבר בטכנודע חדרה. השנה, זו השנה ה-23 שבה נערכת התחרות בשיתוף עם עיריית חדרה, משרד החינוך ולואיס ויונטה אביו של ירון ז"ל ובחסות בזק ומרטין לוקהיד.

הנושא השנתי הנבחר לתחרות הינו קבלת השונה. בשלב ראשון היה על כל מתמודד לזהות בעיה או צורך ולהגדיר את תפקיד המוצר. לאחר שלב איסוף נתונים ובדיקת מקוריות הגישו המתחרים הצעה לפתרון ובניית דגם פועל. לדברי חן דואני, מנהלת האירוע, בתחרות צפויים השתתפו 700 תלמידים מכל רחבי הארץ מכיתות ג' ועד י"ב והוגשו 350 המצאות.
טכנודע חדרה
ד"ר מדור עם משתתפי התחרות צילום: באדיבות הטכנודע
רשימת זוכים בתי ספר יסודיים: בתחום החדשנות- אלון גונן מבית ספר אשכולות שהמציא מערכת אלקטרוליזה להפקת חמצן בחירום. מדובר במערכת שמייצרת חמצן ממים בעזרת אלקטרוליזה. מיועד ליישום במקלטים.
בתחום עזרה לזולת- קבוצת תלמידים מבית ספר גוונים מעפולה שהמציאו מנורת אלפא שתאותת לעיוורים על מקום פנוי באוטובוס.

בתחום השדרוג- אור שפירא מבית ספר מופת חופים . המציאה לוח חכם- אתר אינטרנט שיאפשר לתלמידים לצלם את שהמורה כתב/ה על הלוח ללא צורך להעתיק מהלוח. לוחצים באתר על צלם ובמידת הצורף הדפס וכל המידע שהמורה רשם/ה אצלך.

רשימת זוכים חט"ב: בתחום החדשנות- גלי אינגלבקט ואשד אופק מבית ספר אלתרמן נתניה שהמציאו מכשיר שמקטין מקרה מוות העריסה - מכשיר שבאמצעותו ניתן להקטין מקרי מוות בגיל הרך. נראה לי שכולם צריכים את זה

בתחום עזרה לזולת- - אריאל גת, שיראל דבסטני, יואב אליאס, אופק חג'ג' שהמציאו את "כלים שלובים" - כלי נגינה המונגשים לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. כלי הנגינה מוארים, בעלי לחצנים גדולים ופשוטים וניתן להתאים את כלי הנגינה והיצירה המוזיקלית בהתאם למשתמש.

רשימת זוכים בתיכון: בתחום החדשנות- אלמוג פלדמן, איתי שכטמן וחן אלקסלסי מבית ספר אורט פסגות כרמיאל שהמציאו מערכת טכנולוגית ביולוגית לפירוק שקיות ניילון - נמצא כי חומר אתילן גלוקול מופק ע"י זחלים של עש שעווה שמצליחים לפרק שקית ניילון ושומרים על סביבה ירוקה.

בתחום עזרה לזולת- קבוצת תלמידים מבית ספר מטרווסט רעננה שהמציאו כפפה שמתרגמת שפת סימנים לדיבור בעזרת אפליקציה.

מנכ"ל הטכנודע ד"ר גדי מדור: "אני נרגש לראות את ההמון הרב שמציף את הטכנודע, שבאו לראות את מעשה ידיהם של דור המדענים הצעיר שהוא דור העתיד של ישראל. אני מאמין שבעזרתם תמשך הלמידה והתעניינות בתחומי המדעים והטכנולוגיה".

לואיס ויונטה, אביו של ירון ז"ל: " ברצוני להודות לכל המשתתפים ולצוות הטכנודע. העבודות שהוגשו ממחישות ערכים של חדשנות , עזרה לזולת. המסר של בני ירון ז"ל לילדים הוא לא לחדול לחלום-חלומות בסופו של דבר מתגשמים".

טכנודע הינו מרכז חינוכי מדעי טכנולוגי שנמצא בגבעת אולגה, חדרה. טכנודע חדרה פועל לקידום החינוך המדעי בישראל והנגשת תחומי המדע השונים לקשת הרחבה ביותר של החברה הישראלית. הביקור בטכנודע הינו חוויה מעשירה ומהנה אשר חושפת את המבקרים בו לסודות המרתקים של עולם המדע ומקדמת תובנות מדעיות תוך משחק והתנסות.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
מיטב הנוער של דור ה-Z ממציא לנו פטנטים
   
מהפכה בניהול מוסדות חינוך על-יסודיים בחדרה
   
הוקרה והערכה למזכירה חופית חממי
   
שיר של הצטיינות
   
תלמידים מחדרה סייעו לנשיא לקשט את סוכת השלום
   
חוגי ההעשרה בגני הילדים לא ייפגעו
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים
חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט    חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |