פלאשנט בחירות - לקראת איחוד היסטורי: הסיעות הדתיות מתאחדות לרשימה אחת
שבת, 23 בפברואר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
לקראת איחוד היסטורי: הסיעות הדתיות מתאחדות לרשימה אחת
מאת: רון איתן
יום רביעי, 2 במאי 2018, 11:25

הזירה הפוליטית מתחממת. בימים הקרובים צפוי ככל הנראה להיחתם הסכם איחוד היסטורי לפיו הסיעות הדתיות ירוצו ברשימה משותפת. עם זאת, ניר בן חיים, יו"ר מרחב חדרה-שומרון, צפוי גם הוא להודיע בימים הקרובים על כניסתו לזירה הפוליטית המקומית ובסניף הליכוד הרוחות לא שקטות
לפלאשנט נודע, כי בימים אלה מתקיים מסע ומתן מתקדם לפיו הסיעות הדתיות ובהם ש"ס, הבית היהודי ואגודת ישראל צפויות ככל הנראה להתאחד לרשימה אחת שבראשה יעמוד המשנה לראש העיר בועז ביטון. עוד נודע כי רוב פרטי ההסכם מוסכמים על הצדדים והוא מבשיל לידי חתימה סופית.

מפרטי ההסכם עולה עוד כי אליהו בוסקילה מהבית היהודי יכהן כמספר 2 והרב בנצי נורדמן מאגודת ישראל כמספר 3 ברשימה. מטרת האיחוד ההיסטורי הצפוי הוא לגרוף כמה שיותר קולות שיאפשרו לרשימה המאוחדת להכניס למועצת העיר כ-6 מנדטים.

לקראת איחוד היסטורי צילום: שלומי גבאי
סיעת זהות יהודית היא הסיעה הדתית היחידה שלא נכללת בהסכם הצפוי שנותרו להשלים בו עוד כמה פרטים טכניים. לציין, רבני הסיעות העומדים מאחורי הרשימות נתנו כבר את ברכתם והסכמתם לאיחוד שככל הנראה צפוי להיחתם בקרוב.

עוד נודע, כי לאחר שתורכב הרשימה המלאה וההסכם יחתם צפויים ראשי הסיעות להודיע על תמיכתם בראש העיר צביקה גנדלמן לראשות העיר לקדנציה נוספת.

מקורבים לראשי הסיעות סיפרו כי במידה והרשימה המאוחדת תצליח להכניס כ-6 מנדטים למועצת העיר הם ידרשו למלא תפקידים בכירים כמו סגן ראש עיר בשכר וכן שלל תפקידים בכירים בעירייה וגופי הסמך.

ניר בן חיים. צפוי להיות הפתעת הבחירות צילום: שלומי גבאי
עם זאת, ניר בן חיים, יו"ר מרחב חדרה-שומרון, צפוי גם הוא להודיע בימים הקרובים על כניסתו לזירה הפוליטית בחדרה והוא מתכוון לרוץ ברשימה חדשה שתקבל ככל הנראה את תמיכתתה ממפלגת כולנו של משה כחלון. מספר 2 ברשימתו של בן חיים יוצב עו"ד נתן לביייב, הזוכה לאהדה רבה בקרב העולים בחדרה.

בן חיים, מתכוון לשבץ במקום השלישי ברשימתו אשה וגם הוא צפוי להודיע על תמיכתו בגנדלמן לראשות העיר. בן חיים זוכה לאהדה והערכה בקרב ועדי העובדים, הנהלת ההסתדרות ובקרב בני העיר חדרה. ההערכה היא שרשימתו עשויה להיות הפתעת הבחירות הקרובות.

ללא ספק, כניסתו הצפויה של בן חיים לזירה הפוליטית המקומית, גורמת לכאב ראש לא קטן למספר ראשי סיעות בעיר שכן הוא צפוי לנגוס מספר לא מבוטל של קולות מכל הרשימות.

עו"ד אוהד מרחב. עתר נגד ההחלטה 
בסיעת הליכוד המקומי התמונה עדיין לא התבהרה מספיק והרוחות שם לא שקטות לאחר שועדת ההיגוי שקלה ויתכן אף בחרה בגדי אריאלי, מי ששימש בעבר כמנכ"ל הליכוד, למועמד לראשות העיר חדרה וזאת מבלי לקיים כלל בחירות בסניף המקומי.

מנגד, חבר המועצה ויו"ר האופוזיציה בעירייה, עו"ד אוהד מרחב, הרואה עצמו מועמד ראוי להתמודד לראשות העיר מטעם הליכוד, הגיש בימים אלה למוסדות העליונים של הליכוד עתירה כנגד החלטת הועדה כדי שהיא תבוטל ובמקומה יוחלט לקיים בחירות למועצת הסניף וגם לראשות הסניף. בקרבתו של מרחב מסרו כי במידה ועתירתו תידחה הוא יפנה לבית המשפט המחוזי בעניין זה.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
עוגן יוחננוב תומך בגדי אריאלי לראשות העיר חדרה
עוגן יוחננוב תומך בגדי אריאלי לראשות העיר חדרה
   
מפלגת
מפלגת "עידן חדש" הודיעה על תמיכתה באוהד מרחב
   
שרוני רוצה להפוך לדור הבא של המנהיגים המקומיים באליכין
שרוני רוצה להפוך לדור הבא של המנהיגים המקומיים באליכין
   
חן קורקוס - איש הספורט והשכונות חובר לאוהד מרחב
חן קורקוס - איש הספורט והשכונות חובר לאוהד מרחב
   
מרחב מתחזק ומצרף לרשימתו את אשת החינוך ג'ני קורץ
מרחב מתחזק ומצרף לרשימתו את אשת החינוך ג'ני קורץ
   
מסתמן: סדי בן דוד יצטרף לרשימתה של יחזקאלי
מסתמן: סדי בן דוד יצטרף לרשימתה של יחזקאלי
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מתחממים לקראת הפריימריס    מתחממים לקראת הפריימריס
ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה    ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה
תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט    תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט
עסקים בכיף    עסקים בכיף

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |