פלאשנט בחירות - ראש העיר המיתולוגי מאילת מתמודד לראשות העיר חריש
שבת, 25 בספטמבר 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
ראש העיר המיתולוגי מאילת מתמודד לראשות העיר חריש
רון איתן
יום רביעי, 29 באוגוסט 2018, 21:38

גבי קדוש, שכיהן במשך 10 שנים כראש העיר המיתולוגי של אילת ועד לאחרונה שימש כיועצו של ראש הממשלה נתניהו לענייני התיישבות ושלטון מקומי, הודיע על מועמדותו לראשות העיר חריש. קדוש: "חריש זקוקה לראש עיר מקצועי ומנוסה, זו משימה לאומית ראשונה במעלה להצלחת עיר חדשה בישראל ואני נרתמתי לבצעה".
גבי קדוש, פעיל ציבור ותיק ומנוסה, מחזיק בביוגרפיה עשירה במיוחד, בעבר כיהן כראש העיר השביעי של אילת בין השנים 1993-2003 והקריירה המקצועית שלו כוללת תפקידים בכירים נוספים כמו יועץ ראש הממשלה לענייני התיישבות ושלטון מקומי וחברות בדירקטוריונים מקצועיים.

גבי קדוש אומר: "אני מגיע לחריש מתוך תחושת שליחות. האתגר הוא זה שמניע אותי. לחריש יש את כל הנתונים להצליח למעט נתון אחד, אין לה ראש עיר מקצועי. זה אתגר לאומי, לכן החלטתי לעזוב את כל עיסוקי ולהתמודד כדי לתרום להצלחתה".

"לחריש יש יתרונות שעלולים להפוך לחסרונות אם לא יטופלו כראוי ובזמן. זה ממש צו השעה עבור העיר שצמחה במהירות וכעת יש למשוך אליה אוכלוסיות חזקות ולהעניק להן תמריצים לבוא ולהתגורר בחריש. חייבים לשים את העיר על סדר היום, לפעול בנחישות מול הממשלה ולקדם את אכלוס העיר באופן משמעותי שהרי כרגע חריש נראת כמו אתר בניה אחד גדול. ממשלת ישראל שמה את חריש בראש סדרי העדיפויות שלה וכאן בדיוק נכנס הערך המוסף של ראש עיר עם ניסיון בניהול עיר גדולה שיידע לעמוד מול משרדי הממשלה השונים, למשוך בחוטים הנכונים ולמקסם את הפוטנציאל.

על פי המצב היום ברחוב בחריש נראה שמישהו נרדם בשמירה. עד לפני שנתיים חריש הייתה במפת העדיפות הלאומית וכיום היא כבר לא! המקום היחידי שלא צעק ולא התנגד לשינוי הייתה חריש והפקידות הממשלתית, שהייתה נתונה למתקפת לחצים מצד ערים אחרות – הוציאה את חריש ממפת העדיפות הלאומית. המשמעות היא שתושבי חריש לא זכאים לקבל הטבות מס וליזמים אין עדיפות להשקעתם.

אם חריש הייתה במפת העדיפות הלאומית, יזם היה משלם על הקרקע בחריש 31% מערכה ולא 100% כמו במרכז הארץ, ברור שהטבה זו גורמת למעסיקים לבחור במקום עם עדיפות לאומית להשקעה שלהם וחריש חייבת להיכלל במפת העדיפות, מאחר שנבנו בתים למגורים ללא מרכזי תעסוקה. למדינת ישראל יש אחריות על חריש ולי יש את הניסיון המקצועי והפוליטי לעודד משקיעים רבים להשקיע בחריש בדומה למה שעשיתי באילת בזמנו".

נרתם למשימה לאומית. גבי קדוש 
ההכרות של קדוש עם העיר מתנהלת באמצעות מפגשים אישיים עם קבוצות אוכלוסייה שונות בעיר ולדבריו, המכנה המשותף לכולן הוא הצמא למנהיגות. "יש בחריש כוחות טובים וחשובים שרוצים בצמיחת העיר ובהצלחתה ואני מתכנן לרתום אותם ואת הקהילה כדי לקדם את העיר. אצלי נושא החינוך נמצא תמיד בראש סדר העדיפויות ומצער מאוד לראות שלא כך הם פני הדברים כרגע בחריש ורבים מהילדים יאלצו בשבוע הבא להשתלב במסגרות חינוך שמחוץ לעיר.

בניית קהילה חזקה, הסדרת נושא התעסוקה ותשתיות הן סוגיות הליבה בבניית עיר ולשם כך חייבת להיות תכנית מסודרת למשיכת אוכלוסיות חזקות שיאפשרו בניית קהילה טובה וחזקה. אין שום סיבה שחריש לא תהווה מוקד משיכה למורים שיתגוררו בה וילמדו בכל האזור וכעיר לסטודנטים עם הקמתה של אוניברסיטה ומכללות אקדמיות כאן בחריש, אלו עוגנים משמעותיים לעידוד הבאתה של אוכלוסייה יציבה וחזקה".

כמו כן, אחד הנושאים שהיו צריכים להתבצע בד בבד עם הקמת העיר ולא טופלו כראוי עד כדי הזנחה הוא נושא הנגישות התחבורתית לעיר כגון חיבור חריש לכביש 6, הנחת מסילת רכבת להפעלת רכבת פרברים שתחבר את חריש צפונה ודרומה ופיתוח תשתית לתחבורה ציבורית. החזון שלי הוא שחריש תהיה עיר שכדאי לגור בה, עיר שתפרח ותהפוך למקום בו מחירי הנדל"ן יזנקו והיא תיחשב לעיר יוקרתית ומיוחדת עוד יותר ממודיעין מכבים רעות.

תושבי חריש צריכים לקבל את השירותים המוניציפאליים הכי טובים שיש. כל אוכלוסייה והשירותים הנדרשים לה, שירותי דת, פעילות פנאי וספורט ענפה לכל המשפחה, נגישות ורגישות לאוכלוסיות מיוחדות בנוסף לשירותים של חינוך ותעסוקה בתוך היישוב על מנת שתושבי חריש לא יצטרכו לצאת מדי יום מחוץ לעיר כדי ללמוד או כדי לעבוד. חשוב לי לבנות את עתיד העיר יחד עם התושבים ובשיתוף הציבור שיהיה חלק מקבלת ההחלטות במעורבות מלאה וברצון לממש את החזון. אני אפעל על מנת ליצור "גאוות מקום" ואמנע כל קיטוב בין אוכלוסיות, החדשות והישנות, חילוניות ודתיות, במטרה לייצר אחדות וחיים משותפים והרמוניים ולאפשר לתושבים חיים טובים יותר".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
עוגן יוחננוב תומך בגדי אריאלי לראשות העיר חדרה
עוגן יוחננוב תומך בגדי אריאלי לראשות העיר חדרה
   
מפלגת
מפלגת "עידן חדש" הודיעה על תמיכתה באוהד מרחב
   
שרוני רוצה להפוך לדור הבא של המנהיגים המקומיים באליכין
שרוני רוצה להפוך לדור הבא של המנהיגים המקומיים באליכין
   
חן קורקוס - איש הספורט והשכונות חובר לאוהד מרחב
חן קורקוס - איש הספורט והשכונות חובר לאוהד מרחב
   
מרחב מתחזק ומצרף לרשימתו את אשת החינוך ג'ני קורץ
מרחב מתחזק ומצרף לרשימתו את אשת החינוך ג'ני קורץ
   
מסתמן: סדי בן דוד יצטרף לרשימתה של יחזקאלי
מסתמן: סדי בן דוד יצטרף לרשימתה של יחזקאלי
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
הזוג התל אביבי הרותח מגיע לזכרון יעקב    הזוג התל אביבי הרותח מגיע לזכרון יעקב
מפגש תימני אסלי נערך השבוע במסעדת האופרה בחדרה    מפגש תימני אסלי נערך השבוע במסעדת האופרה בחדרה
פיטר פלצ'יק מתאמן חזק לאולימפיאדה    פיטר פלצ'יק מתאמן חזק לאולימפיאדה
המיזם שיביא לכם את המשלוח מהשמיים עד הבית    המיזם שיביא לכם את המשלוח מהשמיים עד הבית

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |