פלאשנט בחירות - שרוני רוצה להפוך לדור הבא של המנהיגים המקומיים באליכין
יום ראשון, 26 בספטמבר 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
שרוני רוצה להפוך לדור הבא של המנהיגים המקומיים באליכין
רון איתן
יום ראשון, 14 באוקטובר 2018, 20:24

הבחירות הקרובות לרשויות המקומיות מביאות איתן תקווה ותחושה של חילופי דורות. המועמד המבטיחים עו"ד עזורי שרוני עומד לממש את ההבטחה ולהפוך לדור הבא של המנהיגים המקומיים. אחת האג'נדות החדשניות והעדכניות ביותר של עו"ד שרוני, המועמד המבטיח והרענן לראשות המועצה המקומית באליכין. מהו העתיד של אליכין, על פי עו"ד שרוני?
השנה החדשה והבחירות לרשויות המקומיות הקרבות ובאות, מביאות עמן ניחוח מרענן של יוזמה והרבה תקווה. הרוח הצעירה המנשבת בשדה המנהיגות העולמית, נותנת את אותותיה גם בישראל ומוכיחה שהעולם לא רק שייך לצעירים, אלא גם מאמין בהם.

המערכה הקרובה בבחירות לרשויות המקומיות מסמנת לנו כי גם ישראל מתחילה ליישר קו עם אירופה. הנציגים ה'מבוגרים', בעלי רקורד ניהולי או צבאי מרשים, אשר במשך שנים שייכנו להם באופן בלעדי את היכולת לנהל בזירה המוניציפלית, עומדים להתחלף בשורה של ראשי ערים או ראשי מועצות צעירים ומתמודדים למועצות המקומיות בגילאי הארבעים.

עו"ד עזורי שרוני, יו"ר סיעת "יחד לדרך חדשה" והמועמד המוביל לראשות המועצה המקומית באליכין, הוא אחד מהם. עו"ד שרוני, נשוי ואב לשלוש בנות, הוא מייסד ויו"ר סיעת יחד לדרך חדשה. בחמש השנים האחרונות שימש כיו"ר האופוזיציה, יו"ר וועדת ביקורת, חבר בוועדת הנחות, ועדת שמירה וביטחון. בבחירות הקרובות יתמודד לראשות המועצה המקומית באליכין.

"יש תחושה שהציבור דורש מנהיגות צעירה, רעננה ואיכותית", אומר שרוני ופורט במצעו תכנית סדורה הנשענת על ערכים של מצוינות בהיבט החינוכי, בהיבט שיתוף ציבור והשקיפות שלטונית.

מתחילים בחינוך
ראשית, שרוני וחברי סיעתו רואים בתחום החינוך נושא ראשון במעלה ומאמינים כי יש לרכז משאבים רבים על מנת לפתח את מערכות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי בישוב.
מטרתנו היא לאפשר לכל ילד להגיע למימוש הפוטנציאל העצמי שלו במסגרת מתקדמת ותומכת.

בחינוך הפורמלי:
מתוך רצון ליצור סביבת לימוד ידידותית ונעימה , נטפח ונטפל בכל מבני החינוך מרמת הגן – מהלך שיכלול שדרוג חצרות הגנים ובית הספר והן שדרוג של הכיתות עצמן תוך שיתוף צוותי ההוראה והתלמידים.

פיתוח חינוך התלמידים למעורבות חברתית

הנהגת פרויקטים משולבים בין בתי החינוך והקהילה שיעשירו את תרבות הפנאי בישוב.

החלת פרויקט "מחויבות אישית" מתוך ראיה חברתית ורצון לשלב את בני הנוער בנעשה בישוב.

טיפוח ילדים מחוננים תוך הובלת תכנית שתסייע לילדים אלו לסיים את התיכון עם תואר אקדמי.

מציאת פתרונות אמתיים לתלמידים אשר לומדים במסגרות מחוץ לישוב ומתן מענה לבעיותיהם ו/או דרישותיהם.

טיפול וטיפוח תוך מתן מענה לכל צורכי הגנים ובית הספר מתוך רצון לאפשר לכל ילד לזכות לחינוך בהתאם לתפיסת העולם עליה הוא מתחנך.

הקמת מרכז למידה ומלגות לסטודנטים : הקצאה שנתית של מלגות לסטודנטים מהישוב . הזכאות למילגה תהיה מותנית בפעילו יחד עם וותיקי היישוב ו/או בהעברת מספר מסוים של שיעורים פרטיים במרכז הלמידה שיוקם ושיותאם לכל כיס תוך רצון לאפשר לכל תלמיד לממש את הפוטנציאל הגלום בו.

בחינוך הבלתי פורמלי :
הכנסת כלל תנועות הנוער הפועלות בישוב המאוחד תחת תקציב החינוך ,בהתאם לצורכיהם, כך שלא יצטרכו להגיש בקשות לתמיכה אחת לשנה ולהזדקק לחסדי הסכמי קואליציוניים.

שמירה על תנועות הנוער השונות הפועלות בישוב מתוך הבנת חשיבות פעילותן ותרומתן לחינוך בישוב.

מעורבות המועצה בנעשה בתנועות הנוער השונות והובלת תהליכים משותפים למען הקהילה כולה.

הובלת תהליך לשיפור מתן השירות בתוך המתנ"ס תוך שימת דגש על הורדת מחירי החוגים והקייטנות כך שיתאימו לכל כיס.

פתיחה של מועדון נוער בישוב.

בחינוך התורני:
הקמת מחלקה לחינוך תורני בישוב, המחלקה תאחד את כל הגופים התורניים הפועלים בישוב אשר תפעל תחת התקציב התורני שיחולק באופן שוויוני ובהתאם לצורכיהם של כלל הגופים.

"החינוך הוא הפנים שלנו", אומר שרוני. "המציאות המשתנה והמורכבת בעולם המודרני תובעת חינוך חדשני לצד יחס אישי, ועלינו לעשות זאת בהשקעה חכמה וביחד".
ביטחון אישי
מיד עם תחילת הקדנציה תוקם וועדה בשיתוף עם משטרת ישראל ותושבי אליכין אשר תתכנס על בסיס קבוע לצורך בחינת הפעילות לביטחון התושבים ורכושם.

הקמת מחלקת פיקוח ושיטור קהילתי משולב שיתן מענה בפתרון בעיות שונות ובניהן בעיית הפריצות לאורך כל שעות היום. אנשי הפיקוח והשיטור המשולב יוכשרו ויוסמכו לבצע חיפוש ובדיקה של אנשים חשודים וכיו"ב.

יוצבו מצלמות אבטחה בכניסה, ביציאה ובמקומות הציבוריים בישוב על מנת שניתן יהיה לפקח אחרי כל רכב שנכנס ויוצא מהישוב. אפעיל רכב סיור בשעות הבוקר והלילה, הפעלת שערים בכניסות ליישוב באמצעות בטלפון רק לתושבי אליכין.

אפעל לניהול כספי אגרת השמירה כמשק סגור ועצמאי – שישמש אך ורק לצרכי שמירה וביטחון.

הובלת תהליך לשדרוג המשמר האזרחי בישוב ועידוד הצטרפות תושבים למערך זה.

תרבות וספורט באליכין
יוקם בית תרבות רב תכליתי שיספק לקהל צרכני התרבות באזור בכלל ותושבי אליכין בפרט אירועי תרבות, הצגות, מופעים ואמנות עדכניים ביותר.

אפעל להקמת היכל ספורט אשר יעמוד בסטנדרטים של התאחדות הספורט ויוכל לארח בעתיד תחרויות ספורט מענפים שונים (כדור סל, כדור עף וכו'), אין ספק כי היכל ספורט יתרום רבות לפיתוח הספורט ואף יסייע בקידום הספורט בישוב.

בניית תוכנית שנתית שתכלול פעילות תרבותית הכוללת ימי ספורט, הופעות, הצגות לילדים ומבוגרים, הקרנות סרטים וכד' לכלל שכבות הגילאים והמגזרים.

יינתן דגש על תקופת החופש הגדול, יצירת מגוון פעילויות לנוער ובניהן לילות לבנים, הסעות מאורגנות לאטרקציות שונות.

הוספת פעילויות תרבות לחתכים שונים באוכלוסייה - תרבות לילדים, נוער, מבוגרים, למגזר הדתי / חרדי וכו'

יצירה ועידוד של מסגרות התנדבותיות בתחומי החיים השונים שיסייעו בין היתר לאחוות השיתוף בישוב. נחזיר את האחווה שהייתה נהוגה בעבר בישוב.

שיתוף תנועות הנוער ומתנדבים נוספים מהישוב בהעברת פעילויות במועדוני הקשישים והנוער.

קידום מערך הסעות מתוך הישוב לנקודות בילוי מרכזיות בשעות הלילה במטרה למנוע שימוש בטרמפים וסיכון חיי הנוער.

הקמת "משחקי רחוב" בתוך גנים ציבוריים שיכללו שולחנות שחמט, דמקה ומשחקים נוספים.

עידוד טורנירים בכל ענפי הספורט השונים בכל תקופת השנה והקיץ.

הקמת קבוצות ליגה בתחומי ספורט שונים מתוך מגמה לעידוד השגיות בליגות השונות.

איכות הסביבה וחזות הישוב
אפעל להטמעת נושא השמירה על הסביבה במערכות החינוך החל מילדי הגיל הרך, לטווח הארוך זו הדרך היעילה ביותר לייצור חברה שאכפת לה מהסביבה. לא נפסח גם על הסברה והטמעה של חשיבות איכות הסביבה בפני האוכלוסייה המבוגרת יותר – נושא זה הינו מן החשובים שבעיניי הרי ללא שמירה על איכות הסביבה תהא פגיעה מהותית באיכות החיים.

אפעל להגברת האכיפה על תופעות של השלכת פסולת בשטחים ציבוריים, הוצאת גזם שלא בימים המוסדרים, טיפול בכל נושא הכלבים המשוטטים ועוד.

שטחים ציבוריים פתוחים: שטחי הציבור הם קניינם של התושבים והמועצה בראשותי תפעל לטפח אותם.

"אף אחד לא מכיר את צרכי היישוב כמו התושבים החיים בה"
נושא ה'ביחד' הוא מוטיב חוזר אצל שרוני, גם באסטרטגיית ניהול המועצה והישוב בהיבט שיתוף ציבור, והוא רואה בו חלק בלתי נפרד ממנגנון המצוינות אותו הוא שואף להוביל באליכין, ושעליו הוא שם דגש.

"התושבים דורשים עידן חדש של ביחד והם צודקים", מסביר שרוני. "אף אחד לא מכיר את הילדים טוב יותר מההורים, כמו שאף אחד לא מכיר את צרכי היישוב כמו התושבים החיים בהן".

שרוני מצהיר כי הוא עומד לשתף את ציבור התושבים בצעדים ובהחלטות של המועצה "רשות מקומית תקינה החותרת למצוינות, חייבת להתנהל על פי עקרונות של שיתוף ציבור, לא רק בהצהרת כוונות ובשחרור סיסמאות של 'הצבת התושב במרכז', אלא ביישום פעולות", אומר שרוני. "בהתאם, אני מתכוון לשתף תושבים והורים ולהיוועץ עמם, לשלב את התושבים בעשייה ובקבלת ההחלטות, להתחשב ולהיות קשוב לציבור".

"נכון, תהליכי שיתוף ציבור מעודדים ריבוי דעות ולעיתים נותנים תחושה של עיכוב פתרונות, אולם אסור לנו לשכוח שהם ורק הם מעודדים ניהול תקין ומצוינות עירונית ובעיקר הם מונעים שחיתות שלטונית".

מקוה לחילופי דורות. עו"ד עזורי שרוני צילום: יח"צ
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
עוגן יוחננוב תומך בגדי אריאלי לראשות העיר חדרה
עוגן יוחננוב תומך בגדי אריאלי לראשות העיר חדרה
   
מפלגת
מפלגת "עידן חדש" הודיעה על תמיכתה באוהד מרחב
   
חן קורקוס - איש הספורט והשכונות חובר לאוהד מרחב
חן קורקוס - איש הספורט והשכונות חובר לאוהד מרחב
   
מרחב מתחזק ומצרף לרשימתו את אשת החינוך ג'ני קורץ
מרחב מתחזק ומצרף לרשימתו את אשת החינוך ג'ני קורץ
   
מסתמן: סדי בן דוד יצטרף לרשימתה של יחזקאלי
מסתמן: סדי בן דוד יצטרף לרשימתה של יחזקאלי
   
חניתה מונק מצטרפת לאוהד מרחב
חניתה מונק מצטרפת לאוהד מרחב
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
הזוג התל אביבי הרותח מגיע לזכרון יעקב    הזוג התל אביבי הרותח מגיע לזכרון יעקב
מפגש תימני אסלי נערך השבוע במסעדת האופרה בחדרה    מפגש תימני אסלי נערך השבוע במסעדת האופרה בחדרה
פיטר פלצ'יק מתאמן חזק לאולימפיאדה    פיטר פלצ'יק מתאמן חזק לאולימפיאדה
המיזם שיביא לכם את המשלוח מהשמיים עד הבית    המיזם שיביא לכם את המשלוח מהשמיים עד הבית

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |