פלאשנט בריאות - להתמודד עם הסרטן
יום שלישי, 19 ביוני 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
להתמודד עם הסרטן
מאת: רון איתן
יום ראשון, 19 בפברואר 2017, 16:00

היחידה לאונקולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה קיימה יום עיון נוסף למטופליה, בני משפחתם ואחרים. ד"ר קטי שולמן, מנהלת היחידה: חשוב לנו שמטופלינו ובני משפחתם, ידעו שאנחנו כאן בשבילם ושאנחנו עושים את כל הניתן על מנת לאפשר להם בריאות שלמה
זו כבר מסורת ביחידה לאונקולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה – יום עיון שנתי המיוחד למטופלים במחלת הסרטן ובמשפחותיהם. יום שבו מועברים תכנים בנושאים מגוונים הקשורים למחלת הסרטן על סוגיה השונים.

בפתיחת יום העיון ברך ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי, תוך שהוא מציין את הרגישות הנדרשת בטיפול האונקולוגי – בין אם זה במטופל עצמו ובין אם בסביבתו. עוד במברכים הייתה גב' אריאלה ליטביץ-שרמן, נציגת האגודה למלחמה בסרטן, שציינה לשבח את הנגישות של בית החולים והמקצועיות המופגנת ביחידה האונקולוגית שלו ובכלל, אשר עשויות לסייע משמעותיות למטופלים, אך גם בגילוי מוקדם למחלה.

צוות היחידה לאונקולוגיה וצוות המרצים בפתיחת יום העיון צילום: דוברות בית החולים
אחריהם, עלתה ד"ר שולמן, מנהלת היחידה אונקולוגית, שיחידתה גם יזמה וארגנה את יום העיון, אשר ברכה את הקהל באולם והזמינה את כל הנוכחים לשאלות שאלות ולהתעניין בכל אחד מהנשואים שעלו ביום העיון, והסבירה כי היחידה עושה ככל הניתן לסייע למטופליה ובמשפחותיהם וכך תמשיך.

בהמשך היום הועברו למטופלים הרבים שנכחו בקהל הרצאות ההעשרה על ידי מומחי המרכז הרפואי בנושאים שונים, ביניהם: ההתמודדות הרגשית עם מחלת הסרטן כמסע (אלינה פישנזון, העובדת הסוציאלית של היחידה), זיהוי אוכלוסייה בסיכון, דרכי מניעה ואבחון מוקדם של סרטן המעי הגס (ד"ר אורן גל, סגן מנהלת המכון הגסטרואנטרולוגי), תכנית לגילוי מוקדם של סרטן השד (ד "ר נטליה קוחנובסקי, אחראית היחידה לדימות השד), דרכי אבחון וגורמי סיכון של גידולי ריאה (ד"ר מיכאל קוצ'וק, מנהל יחידת ריאות), טיפולים ביולוגיים באונקולוגיה ודרכי התאמת הטיפול (ד"ר אולגה קזרין, רופאה בכירה ביחידה) ההתמודדות עם תופעות הלוואי של הכימותרפיה (גב' אירנה פולנסקי, אחות באשפוז יום אונקולוגי.

את היום סיכמה מטופלת ביחידה האונקולוגית של " הלל יפה" שהציגה את סיפורה האישי המרגש בפני הקהל ואת הדרך שעברה ושעדיין יש לפניה.
בסיום היום קיבלה היחידה תגובות חמות מהקהל ומכל מי שלקח חלק ביום – על המידע, העל הארגון. ד"ר שולמן איחלה בריאות לכולם, והבטיחה כי המסורת השנתית לעדכון המטופלים ובני משפחותיהם , תמשיך גם בשנים הבאות.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
הגינה שתרגיע את היולדות בית החולים הלל יפה
   
הגיע הזמן להיגמל מקפה - למה ואיך?
   
מה התחדש בתחום הטיפול בסרטן שד טריפל נגטיב?
   
"אתגר הקנגורו" - יתרונות בריאותיים פיזיים ונפשיים לפג ולהוריו
   
מים אסורים – המים שלא בריא להכניס לגוף
   
חיזוק משמעותי למחלקת הנשים והיולדות בהלל יפה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה    מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה
מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין    מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין
גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי    גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי
יפה לבריאות – בכל מזג האוויר    יפה לבריאות – בכל מזג האוויר

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |