פלאשנט בריאות - לשמור על סביבה בטוחה לילדים
יום חמישי, 16 באוגוסט 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
לשמור על סביבה בטוחה לילדים
מאת: לילך אנטון
יום ראשון, 5 בנובמבר 2017, 12:32

כ- 200 אנשי צוות ומומחים השתתפו ביום עיון בנושא ההתמודדות עם פגיעה מינית בילדים שהתקיים במרכז הרפואי הלל יפה. יום העיון אורגן על ידי השרות הסוציאלי וועדת האלימות המוסדית של בית החולים ובשיתוף מכון חרוב ומשרד הבריאות במחוז חיפה
בשבוע החולף התקיים במרכז הרפואי הלל יפה יום עיון ייחודי שעסק באחד הנושאים הטעונים, המורכבים והקשים ביותר לעיכול ובעיקר לטיפול ומניעה – פגיעה מינית בילדים. ביום העיון, השתתפו כ- 200 אנשי צוות מבית החולים וכן מומחים מתחומים שונים. הוא אורגן על ידי השרות הסוציאלי בראשותה של אלינה פישנזון, וועדת אלימות מוסדית של "הלל יפה" (עליה אחראית ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת ילדים), ובשיתוף מכון חרוב ומשרד הבריאות במחוז חיפה.

"הדגש ביום העיון היה על הגישה הרב מערכתית לטיפול אופטימאלי למצב הלא נורמאלי של פגיעה מינית", מסבירה מראם קעואר, עובדת סוציאלית במחלקת הילדים של בית החולים ואשר הייתה ממארגני יום העיון. "עלו נושאים שעסקו במענה הרפואי הראשוני, האספקט המשפטי, הליווי והטיפול הסוציאלי והטיפול ההמשכי בגורמי הטיפול הרלוונטיים בקהילה".

עמדת ההרשמה ביום העיון צילום: דוברות בית החולים
יום העיון כלל הרצאות בהיבט הרפואי, הגניקולוגי, הנפשי והסתיים בעדות אישית מרתקת וקשה של מטופלת –מטפלת אשר הציגו דיאלוג בין האישי והמקצועי בהתמודדות עם פגיעה מינית. קהל היעד של יום העיון היה סגל בית החולים ואנשי מקצוע שונים מהקהילה אשר נפגשים במהלך עבודתם בקורבנות פגיעה מינית. כמו כ, לקחו חלק באירוע אנשי מקצוע העובדים בגופים בשיתוף עם המערכת הרפואית לשם מתן מענה מלא במקרים של פגיעה (משטרה, חוקרי ילדים, רווחה, פרקליטות, מרכזי הגנה וסיוע).

המשתתפים צוידו בחומרי עזר רבים אשר מסבירים על פעילותו של מכון חרוב בלמען נפגעי פגיעה מינית וכן רשימה של המוסדות המסייעים במקרים אלו כגון מרכזי הגנה של בית לין. יום העיון זכה להצלחה רבה בקרב הקהל הרב שנכח במהלכו, ובסיומו אף הודו המשתתפים על התרומה הרבה של ההרצאות להרחבת הידע והטיפול המקצועי בנושא.

כיתוב תמונה קבוצתית - מימין לשמאל: גב' ענת אופיר, מנהלת פרויקטים במכון חרוב, ד"ר עדי קליין- מנהלת מחלקת ילדים, ד"ר בני עבו – סגן מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, גב' אומיה נסראללה- עו"ס מחוזית , משרד הבריאות במחוז חיפה, מראם קאוער- עו"ס בשירות הסוציאלי, עו"ס אלינה פישנזון- מנהלת השירות הסוציאלי במרכז הרפואי הלל יפה.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
תביעה במיליונים: אבחון מאוחר הביא למותה של בת 12
   
מה זה אי ספיקת כליות?
   
סרטן קיבה בגיל הצעיר: האם הרפואה מתמודדת עם מחלה חדשה?
   
הונחה אבן פינה לפגיה חדשה במרכז הרפואי הלל יפה
   
35 נשים ערביות הוסמכו למטפלות גריאטריות
   
מנהל חדש למחלקה אורולוגית
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
עדן מלכה כרע ברך ושלף טבעת יהלום לימית ביטון    עדן מלכה כרע ברך ושלף טבעת יהלום לימית ביטון
מטיילים בין אגמים וסימטאות    מטיילים בין אגמים וסימטאות
מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה    מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה
מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין    מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |