פלאשנט בריאות - פעילות משותפת למען בריאות הקהילה
יום רביעי, 18 ביולי 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
פעילות משותפת למען בריאות הקהילה
מאת: לילך אנטון
יום שישי, 26 בינואר 2018, 07:43

השבוע, בפגישה רבת משתתפים, נחנכה פעילות משותפת בין המרכז הרפואי הלל יפה לבין עיריית באקה אל גרבייה בנושא חינוך וקידום לבריאות. . מדובר בשיתוף פעולה, שהחל במסגרת חגיגות ה- 60 להיווסדו של בית החולים ואשר מטרתו להדק את הקשר בין המרכז הרפואי לקהילה
את הפגישה פתח ראש עיריית באקה אל גרבייה, מר מורסי אבו מוך, שבירך את ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה וכל הנוכחים על היוזמה הברוכה. עוד ציין ראש העיר, כי באקה אל גרבייה היא אחת מהערים הבודדות במגזר הערבי שנושא הבריאות תופס אצלה מקום נכבד, וכי נערכת בה פעילות בתחום חינוך לבריאות כבר מגיל גן. ד"ר דודקביץ ציין את חשיבות הקשר של בית החולים לקהילה בהיבטים של מניעה, קידום בריאות ובהיבטים של טיפול בכלל. עוד ציין כי למחלות אין יעד או גבולות ברורים, הן פוגעות בילד ובמבוגר, בעשיר ובעני ואינן מבדילות בין דת, גזע ומין.

במהלך המפגש, שחנך את הפעילות המשותפת, העבירו, בחינניות רבה בני נוער מבאקה אל גרביה, אשר מכהנים כ"שגרירי בריאות" בעיר במסגרת פרויקט מיוחד, מצגת שסקרה את כל הפעילות בנושא הנעשית בתחום בעיר, פעילות אותה מניעה, יוזמת ומובילה ד"ר סיהאם כעכוש-עטמנה – מנהלת מחלקת בריאות הציבור בעירייה, אשר זכתה מכל הנוכחים למחמאות על פעילותה.

דר סיהאם ושגרירי הבריאות לצידה צילום: באדיבות דוברות בית החולים
עוד נכחו במפגש ד"ר אלון נבט – סגן מנהל המרכז הרפואי דינה פיינבלט- מנהלת הסיעוד ב"הלל יפה", שרה בדש – מפקחת קלינית בהנהלת סיעוד ומי שיזמה את המהלך עם ד"ר סיהאם, ד"ר וולביק מלשכת הבריאות המחוזית, עדנה רוזנפלד – מפקחת בסיעוד בלשכת הבריאות במחוז, וכן אנשי צוות רפואי וסיעודי בכירים מ"הלל יפה" שהם גם תושבי העיר ביניהם: ד"ר ג'לאל אשקר – מנהל המחלקה לרפואה דחופה, ד"ר סייף אבו מוך – מנהל יחידת הכבד, רבאב ותאד- אחות אחראית מחלקה כירורגית א', חשאן תאופיק – אח מרכז תחום טראומה, ניהאד אבו חוסיין – סגן אחות אחראית מחלקה כירורגית א'. ועוד.

מבני המקום, גדשו את האולם מכובדי העיר – אחמד מואסי, ד"ר אבו מוך ג'אודת, ד"ר כעכוש ועוד נציגים של מוסדות בריאות וחינוך.
שת"פ בריא – מה בתוכנית?

במסגרת הפעילות המתוכננת, יועברו קורסי החייאה על ידי צוות המרכז הרפואי הלל יפה לאוכלוסייה הבוגרת, וכן תועברנה הרצאות לתלמידי יסודי ותיכון בנושא רכיבה בטוחה על אופניים חשמליות. מדובר בשני תחומים בהם לחינוך האוכלוסייה יש קשר ישיר למניעת היפגעות ולטיפול במצבי חרום", מסבירה גב' שרה בדש, "חשוב לנו להעביר מסר ברור לנוער כי אופניים חשמליות עלולות להיות מסוכנות לבריאות, וכן ללמד יותר ויותר אנשים כיצד ניתן לתת עזרה ראשונה ובכך למזער את הפגיעה הפיזית האפשרית ולהעצים את היכולת שלנו לתת לו טיפול מיטבי".

התחלת השת"פ הייתה כבר השבוע עת הועברה הרצאה לילדי בית הספר היסודי "אל חיכמה" על ידי מר חשאן תאופיק, בנושא רכיבה על אופניים חשמליים, וכן סדנת החייאה ועזרה ראשונה שהועברה על ידי מר ניהאד אבו חוסיין לסיירות בטחון של העיר. יוזמי המהלך – הן מטעם המרכז הרפואי הלל יפה והן מטעם עיריית באקה אל גרבייה סיכמו כי זוהי תחילת הדרך, וכי יוזמות נוספות להרצאות בנושא חינוך לבריאות וכן פעילויות משותפות עוד נכונות לעתיד לבוא.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
מנהל חדש למחלקה אורולוגית במרכז הרפואי הלל יפה
   
יש לי יום יום קל - איך להישאר קלילים במהלך יום העבודה?
   
הגינה שתרגיע את היולדות בית החולים הלל יפה
   
הגיע הזמן להיגמל מקפה - למה ואיך?
   
מה התחדש בתחום הטיפול בסרטן שד טריפל נגטיב?
   
"אתגר הקנגורו" - יתרונות בריאותיים פיזיים ונפשיים לפג ולהוריו
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מטיילים בין אגמים וסימטאות    מטיילים בין אגמים וסימטאות
מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה    מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה
מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין    מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין
גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי    גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |