פלאשנט בריאות - מעשים טובים: הר מתנות למטופלים ולמטפלים בהלל יפה
יום שלישי, 26 במרץ 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
מעשים טובים: הר מתנות למטופלים ולמטפלים בהלל יפה
מאת: הדר צאלים
יום רביעי, 14 במרץ 2018, 10:49

הר מתנות לילדים מאושפזים, ערכת טיפוח לנשים ביחידה להריון בסיכון, תשורה למאושפזים במחלקות פנימיות ואורתופדיות, מתנות הוקרה לצוותים המטפלים ועוד. לפעילות המבורכת גויסו בעלי עסקים מקומיים, קניון לב חדרה, בתי ספר ותיכונים ורבים טובים אחרים
במסגרת יום המעשים הטובים שחל השבוע התגייסה עמותת הידידים של המרכז הרפואי הלל יפה לפעילות נרחבת בבית החולים שכול כולה ועיקרה נתינה- למטופלים ולצוותים המטפלים. "הרעיון לפעילות, מלבד התאריך שבו חל יום המעשים הטובים היה על מנת להקים 'חדר מתנות' במחלקת ילדים, שבמהלך כל השנה יספק מתנות לכל ילד שמתאשפז במחלקה" מציין מר משה מורג, יו"ר עמותת הידידים. "מכיוון שידענו שיום המעשים הטובים קרב, החלטנו להגדיל את נפח הפעילות המתוכננת – ממחלקת הילדים למחלקות נוספות. ההירתמות של חברי העמותה הייתה מידית".

הפרויקט, שבעמותה כינו בתחילה "הר המתנות", על שם החלום שבו יהיה מעין הר גבוה מלא מתנות לילדים, הפך להיות פרויקט שבו נאספה מגורמים שונים בקהילה כמות אדירה של מתנות ותשורות. בית החולים הקצה מקום מיוחד עבור חדר זה שיהפוך ללא ספק למקום החביב ביותר על הילדים המאושפזים ויקל על תהליך החלמתם. בין התורמים: קניון לב חדרה, עסקים מקומיים כגון פלאש, אחמד זוהדי מרקט, האשם עסלי, גליל און, חברות כגון דיפלומט, עמל סיעודית, קרניטל, עובדי מייקרוסופט, וכן בני נוער וילדים מבתי ספר ותיכונים באזור.

מעשה טוב של ידידי אמת צילום: נמרוד גליקמן
חלק בלתי נפרד מהפרויקט היה כמובן הערך המוסף שיש בו בכל הקשור לנתינה ולהתנדבות. "היינו ממש צריכים להקים חמ"ל מיוחד לאיסוף ולתיאום בין כל הגורמים", מספרת ורדה שליו, חברת עמותת הידידים, שהייתה אחד הכוחות המרכזיים בהנעת הפרויקט, "לא היה מישהו שפנינו אלינו וסרב. להיפך, התחלנו לקבל פניות רבות של אנשים שרצו לתרום, גם בפעילות וגם בתרומת מתנות ל"הר המתנות". היענות נפלאה".

הפעילות עצמה, התרכזה במספר מוקדים: מחלקת ילדים- שם נערכו בנוסף לחלוקת מתנה לכל ילד מאושפז גם פעילויות והפעלות לילדים, וכן במחלקות שבהן פעילות שכזו אינה שכיחה כל כך כגון: מחלקות פנימיות, מחלקות אורתופדיות והיחידה להריון בסיכון. כמו כן חולקו תשורות גם לאנשי הצוות במחלקות הפנימיות וביחידה להריון בסיכון.

לציין כי זוהי השנה הראשונה בה העמותה לוקחת חלק בפעילות זו, והכוונה היא כי בכל שנה תפעל העמותה במחלקות אחרות של בית החולים. התגובות לפעילות הענפה היו בהתאם – מטופלים ואנשי צוות התרגשו מאד מהמחוות שעטפו אותם.

בין המטופלים שהתרגשו מהמחוות והמתנות: הגב' סימי פימה, תושבת המושב צרופה, שאושפזה במחלקה פנימית א', הגב' אולגה אגוייב, תושבת אור עקיבא המאושפזת ביחידה להיריון בסיכון, הוריו של נועם עזרן מחדרה- חן ושירן.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
מתי יש צורך בניתוח החלפת מפרקי ברך וירך?
   
בת 28 מתה בהלל יפה לאחר ניתוח שנחשב "רגיל"
   
היפנוזה: לא מה שחשבתם!
   
מנכ"ל משרד הבריאות ובכירי משרדו בסיור בשער מנשה
   
כואבות לי הברכיים, האם סופה מתקרבת?
   
כנס עולמי בביו אתיקה של UNESCO בישראל
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב    ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב
מתחממים לקראת הפריימריס    מתחממים לקראת הפריימריס
ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה    ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה
תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט    תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |