פלאשנט בריאות - חדש בהלל יפה: ליווי צמוד עד ההחלמה
שבת, 23 בפברואר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
חדש בהלל יפה: ליווי צמוד עד ההחלמה
מאת: הדר צאלים
יום שני, 19 במרץ 2018, 18:35

שירות חדש וייחודי במרכז הרפואי הלל יפה – מלווה החלמה. הרעיון: ליווי המטופל לאורך האשפוז, תוך מתן מענה רגשי ולעיתים מנהלי בנושאים שונים, תוך שיתוף פעולה של הצוות המטפל. המטופל במרכז – צעד אחד קדימה
השירות החדש, שהחל כפיילוט במחלקה אורתופדית ב' בלבד, נעשה כיום בהתנדבות על ידי אנשי מקצועות הבריאות והחינוך לשעבר, והוא תוצר של רעיון אותו הגתה הגב' נאווה קלמנטס של מענה לצורך המאושפז להוריד אי ודאות וחרדה על ידי מענה לשאלות, תוך ראיית המטופל במרכז.

קלמנטס, עובדת סוציאלית קלינית בגמלאות, סיפרה על הרעיון לחברת עמותת הידידים של המרכז הרפואי הלל יפה, הגב' ורדה שליו. האחרונה דאגה כי הצעתה תועבר להנהלת בית החולים, שהרימה מיד את הכפפה לביצוע הרעיון בפועל.

נאווה קלמנטס בשיחה עם מטופלת ובן משפחתה צילום: דוברות בית החולים
"תפקיד מלווה ההחלמה הוא בעצם לגשת למטופל שהתקבל למחלקה ולברר לעומק צרכים שונים שאולי לא אותרו על ידי הצוות המטפל", מציין ריאד אבו חוסיין, האח האחראי של המחלקה לאורתופדית ב', "קצת כמו קרוב משפחה מלווה שגם יודע מה לשאול. זה יכול משהו מינהלתי כמו שאלה על שעות התפילה בבית הכנסת, או האם יש ארוחה צמחונית, או משהו קליני כמו 'מי יכול להסביר לי על מתי מתחיל השיקום', או גם שיחה קלילה להפגת חששות.

מלווה ההחלמה עובד בצמוד לצוות המחלקה, כך שאם הצוות עצמו מזהה מטופל שמלווה ההחלמה יכול לעזור לו – הוא מבקש ממלווה ההחלמה לגשת אליו. לדוגמא: מטופל ערירי אשר הצוות רואה כי אין מי שמבקר אותו. בהתאם, אם מלווה ההחלמה מזהה צורך מסוים אצל המטופל, הוא מפנה את תשומת הלב של הצוות לשם מתן פתרון מקצועי.

כיום פועלים במחלקה 3 מתנדבים, אותם מנהלת הגב' קלמנטס, אשר כולם, כאמור בעלי הכשרה בתחום מקצועות הבריאות והחינוך וכן עברו הכשרה נוספת ב"הלל יפה" שכללה הכרת המערכות השונות בבית החולים, תרגול סימולציות אליהן יכולים להיקלע ועוד. לציין כי לא מדובר בגוף שמחליף את אנשי המקצוע השונים בבית החולים, ושכאמור, פועל בהתנדבות.

במחלקת אורתופדיה ב' מביעים שביעות רצון גבוה מהשירות החדש והייחודי, אשר בהתאם מעלה גם את שביעות הרצון של המטופלים המאושפזים במחלקה. בהנהלת בית החולים עוקבים בדריכות אחר הפעילות המבורכת ומקווים להרחיבה למחלקות נוספות בשנה הקרובה. לציין כי עמותת הידידים מסייעת להרחיב את הפעילות ולגייס מתנדבים נוספים לטובת השירות.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
כואבות לי הברכיים, האם סופה מתקרבת?
   
כנס עולמי בביו אתיקה של UNESCO בישראל
   
יורדים לעצם העניין
   
מנגינה לבריאות טובה
   
סוללה הוצאה מקיבתו של פעוט מחדרה
   
תביעה במיליונים: אבחון מאוחר הביא למותה של בת 12
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מתחממים לקראת הפריימריס    מתחממים לקראת הפריימריס
ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה    ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה
תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט    תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט
עסקים בכיף    עסקים בכיף

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |