פלאשנט בריאות - חיזוק משמעותי למחלקת הנשים והיולדות בהלל יפה
שבת, 23 בפברואר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
חיזוק משמעותי למחלקת הנשים והיולדות בהלל יפה
מאת: הדר צאלים
יום שלישי, 1 במאי 2018, 19:24

אחרי 30 שנה בספרד, חמוש בידע נרחב ומעמיק בשימוש בטכנולוגיית לייזר לשם ביצוע כירורגיה של תחום הפוריות, היסטרוסקופיות מורכבות במיוחד ללא הרדמה ועוד, ד"ר שגיא חיימוביץ הצטרף למחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי הלל יפה
לאחרונה הצטרף לצוות מחלקת נשים ויולדות של המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר שגיא חיימוביץ, גינקולוג בכיר בעל מיומנות ייחודית מסוגה בתחום הכירורגיה של הפוריות ובניתוחים מורכבים מסוג היסטרוסקופיה, בשימוש בלייזר וללא הרדמה. ד"ר חיימוביץ הינו בוגר הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ברצלונה בספרד, התמחה בגינקולוגיה בבית החולים האוניברסיטאי Vall d-Hebron בספרד ובעל Ph.D בגינקולוגיה.

מסיום התמחותו שימש כרופא בכיר בבתי חולים בספרד, ביניהם, בתפקידו האחרון משנת 2006, כיהן כמנהל היחידה להיסטרוסקופיה בבית החולים האוניברסיטאי Del – Mar בברצלונה, ספרד. תחום התמחותו הייחודי הינו שימוש בטכנולוגיית לייזר לשם ביצוע הליך ניתוחי של היסטרוסקופיה בלייזר (הליך רפואי, בו מוחדר סיב אופטי אל תוך הרחם. האפשר התבוננות על הרחם מבפנים, הן למטרות אבחון והן למטרות טיפול).

ד"ר חיימוביץ הוא הראשון בעולם שעשה שימוש בטכנולוגיה זאת, וכיום הוא היחיד בארץ שמבצע היסטרוסקופיות מורכבות ביותר, כגון הסרת שרירנים ברחם, באמצעות לייזר וללא הרדמה כלל. בשנת 2017 שימש ד"ר חיימוביץ כיו"ר הכינוס העולמי להיסטרוסקופיות והוא מתעתד לעשות זאת שוב בשנת 2019.

ד"ר שגיא חיימוביץ. מומחה לניתוחים ובשימוש בלייזר צילום: דוברות בית החולים
לציין כי מטעמי געגוע לחיים בארץ, החליט ד"ר חיימוביץ לחזור ארצה עם משפחתו לפני כחצי שנה, לאחר שהות של 30 שנה בספרד. כאמור, במרכז הרפואי הלל יפה משמש ד"ר חיימוביץ כמנהל השירות לאשפוז יום גינקולוגי והשירות להיסטרוסקופיה.

"היסטרוסקופיה היא שיטת טיפול שכיחה כיום, ואבחון וטיפול יעיל במהלכה עשוי להוות את ההבדל בקרב נשים הסובלות מבעיות פוריות", מסביר ד"ר חיימוביץ, "מדובר בבעיות של מומים מולדים כגון מחיצה תוך רחמית, רחם בצורת T או ממצאים חריגים ברחם אשר עשויים לגרום להפלות חוזרות או חוסר יכולת להרות, או במצבים של שרירנים בגדלים משתנים, פוליפים חריגים ועוד. היתרון בטיפול בלייזר הוא שמדובר בהליך קצר, נעשה ללא הרדמה ובעצם האישה מגיעה לאשפוז יום קצר או אפילו לביקור במרפאה ובאותו היום הבעיה שלהן כבר נפתרת.

ישנם בתי חולים בארץ שעושים היסטרוסקופיה אבחנתית ניתוחית ללא הרדמה, אבל אנחנו מטפלים בבעיות תוך רחמיות ברמת סיבוך גבוה לדוגמא הסרת מחיצות ושרירנים".

לציין כי ד"ר חיימוביץ ביסס את השיטה של השימוש בלייזר כבר בשנת 2007 בספרד, ומאז הפך לאוטוריטה בינ"ל בעניין. הוא כתב ספרי הדרכה ולימוד בנושא וכיום, עם מעברו למרכז הרפואי הלל יפה, כבר היום הפך בית החולים למוקד להדרכה מהארץ ומהעולם. "הלל יפה" הוא גם בית החולים היחיד בארץ שמבצעים בו fellowship מחו"ל לשם לימוד וההדרכה של השיטה לביצוע היסטרוקופיות מורכבות ללא הרדמה ובלייזר, ולכן מתכנן ד"ר חיימוביץ פתיחה של מרכז הכשרה בתחום בעתיד.

פרופ' מוטי חלק, מנהל מחלקת נשים ויולדות מציין כי הוא שמח וגאה על המינוי החדש, אשר מאפשר הרחבת סל השירותים הניתנים על ידי המערך הגינקולוגי בבית החולים בצורה איכותית במיוחד.

הפניה לביצוע היסטרוסקופיה בבית החולים היא על ידי פניה למוקד זימון תורים 04-6304252 לפני ההגעה יש להצטייד בהפניה המרופא המטפל, בדיקות דם רלוונטיות ובדיקות אולטראסאונד מתאימות וכן בטופס התחייבות מהמבטח הרפואי.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
כואבות לי הברכיים, האם סופה מתקרבת?
   
כנס עולמי בביו אתיקה של UNESCO בישראל
   
יורדים לעצם העניין
   
מנגינה לבריאות טובה
   
סוללה הוצאה מקיבתו של פעוט מחדרה
   
תביעה במיליונים: אבחון מאוחר הביא למותה של בת 12
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מתחממים לקראת הפריימריס    מתחממים לקראת הפריימריס
ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה    ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה
תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט    תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט
עסקים בכיף    עסקים בכיף

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |