פלאשנט בריאות - חדש ב''הלל יפה'': קבוצות התמודדות לגיל המבוגר
יום שישי, 28 בפברואר 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
חדש ב"הלל יפה": קבוצות התמודדות לגיל המבוגר
מירית אזרחי
יום ראשון, 15 במרץ 2015, 20:23

בגיל המבוגר מוצאים עצמם אנשים רבים חווים שינוי במצבם הגופני. שינוי זה יכול לקרות לאחר נפילה, אירוע לבבי, התמודדות עם מחלה כרונית ועוד, ומשפיע משמעותית על איכות חייהם. מצבים אלו, עלולים גורמים לתגובות רגשיות כגון חרדה, דיכאון ואי שקט. כיצד מתמודדים? – שירות חדש וייחודי של השירות לפסיכו-גריאטריה במרכז הרפואי הלל יפה מאפשר תמיכה וקבלת כלים מתאימים.
זה קורה לא מעט בגיל המבוגר – אדם אשר היה עצמאי, פעיל, ובריא מוצא עצמו מתמודד עם שינוי במצבו הגופני. זה יכול להיות התקף לב, נפילה שהסתיימה בניתוח אורתופדי, קבלת "בשורה רעה" של מחלה כרונית שמשנה את אורח החיים ועוד.

"מדובר באנשים שניהלו חיים נורמטיביים ופעילים, ולפתע מצאו עצמם נתמכים, מוגבלים בתנועה, תלויים יותר בבן זוג או בבני משפחה ועוד", מסבירה לימור זבולון, פסיכותרפיסטית בשירות הפסיכו-גריאטרי של המרפאה לבריאות הנפש במבוגרים של המרכז הרפואי הלל יפה.

"השינוי, שלעיתים הוא קיצוני במהותו, מעורר אצל האדם תגובה נפשית שיש פעמים בהם היא תשפיע באופן משמעותי על דרך ההתמודדות של אותו אדם עם מצבו הגופני. אנו פוגשים במרפאתנו באופן תדיר אנשים שבנסיבות שתוארו מפתחים תגובות של דיכאון, חרדה, ואי שקט.

תגובות אלה מורידות את המוטיבציה לשיקום, מקשות על שיתוף הפעולה בתהליך השיקום, וכן משפיעות לא מעט על מערכת היחסים בין אותו אדם ובני משפחתו.
מבחינה זו, קבוצות ההתמודדות שאנו מציעים הינם שירות ייחודי מסוגו, שבו, לראשונה, מתאפשרת לאותם אנשים קבלת כלים אפקטיביים להכיל את השינוי.

ד"ר לידיה לרנר, מנהלת השירות לבריאות הנפש ב"הלל יפה", מסכמת: "הרעיון לעבודה או לטיפול קבוצתיים במצבי התמודדות כפי שהוזכרו הוכח בעבר כיעיל ביותר ומקדם בריאות נפשית וגופנית כאחת ביותר בקבוצת הגיל המבוגר.

בגיל המבוגר מופיעות תגובות רגשיות נורמטיביות לגמרי הקשורות ושייכות לשינויים הפיסיולוגיים והתפקודיים המאפיינים תקופה זו של החיים. על רקע זה התמודדות עם בעיות גופניות חריפות או כרוניות מעמיקה את הפגיעות הנפשית שכבר קיימת וגורמת למעגל סגור של תגובות כפי שתואר".

השירות החדש של המרפאה הפסיכוגריאטרית, הוא שירות ייחודי אשר מאפשר לאותם האנשים להכיר בשינויים שהתרחשו, להכיל אותם תוך כדי הגברת המוטיבציה לשיקום, להעניק את התקווה הכה חשובה לניהול אורח החיים החדש.

השרות עצמו ניתן ללא תשלום, במסגרת המרפאה לבריאות הנפש במבוגרים של המרכז הרפואי הלל יפה, אך מותנה בהרשמה מראש לקבוצה. לפרטים נוספים ולהרשמה ניתן לפנות בטלפון 04-6335931 או בדוא"ל: limorpsy@gmail.com.

בגיל המבוגר מוצאים עצמם אנשים רבים חווים שינוי במצבם הגופני. צילום: יחצ
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
מאסטר אישי – כך תהפוך שיטת ה-N.L.P את חייכם לטובים יותר
   
הלל יפה: נשלל החשד להידבדקות בנגיף הקורונה
   
הלל יפה: שני מטופלים אושפזו בבידוד מחשש שנדבקו בקורונה
   
טיפים והמלצות לחיזוק והמרצת מערכת החיסון בחורף
   
שיתוף פעולה בין רפלקסולוגים מצרפת למרפאה בהלל יפה
   
בדיקת איידס ללא תשלום
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |