פלאשנט עסקים - רשות המיסים פשטה על עשרות עסקים בחדרה והסביבה
יום שלישי, 19 ביוני 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
רשות המיסים פשטה על עשרות עסקים בחדרה והסביבה
מאת: שלומי גבאי
יום שלישי, 27 בפברואר 2018, 16:04

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. רופא שינייים מחדרה שזכה לביקרום של החוקרים שמצאו אצלו הכנסות שעליהן לא דיווח לכאורה אמר בתגובה לחוקרים: "התכוונתי לרשום בזמן החופשי שלי..."
במהלך מבצע של רשות המיסים שבו התבצעה פעילות ביקורתית בעשרות בתי עסק בחדרה והסביבה ונערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.


המבצע נוהל בראשות פקיד השומה חדרה 
מבדיקת יומן ההכנסות של רופא שיניים, נמצא כי קיבל משני לקוחות שונים, שני תקבולים אחד בסה"כ 400 שקלים והשני בסה"כ 550 שקלים שבגינם לא הוציא קבלה או חשבונית כנדרש. הרופא, שדאג למלא את שעות הפנאי שלו בתוכן טען: "חשבתי שיש לי מספר ימים לרשום התכוונתי לרשום בזמן החופשי שלי"..

המקרה ארע בשבוע שעבר, בעת מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בחדרה, אור עקיבא , פרדס חנה- כרכור , בנימינה, קיסריה, אום אל פחם, כפר קרע, באקה אל גרביה ועוד, אשר כלל 178 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 9% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות פקיד השומה חדרה, נבחרו בתי עסק בתחום המסחר, התעשייה ומתן השירותים.

9% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין 
בביקורת אצל בעל עסק למסגרות, נמצאו מספר שיקים דחויים שטרם הופקדו בבנק בסך 7,500 שקלים וכן מוצרים בסך 5,100 שקלים, שניתנו לו בעסקת בארטר, בתמורה לעבודות מסגרות שבגינם לא הוצאה חשבונית מס. בעל העסק השיב בתגובה "מחוץ למסגרת" וטען: "אני פוחד שהשיקים לא יכובדו לכן לא רשמתי אותם, לגבי עסקת הבארטר לא חשבתי שצריך לרשום עסקאות בארטר כאלו"...

סוכן ביטוח אופטימי במיוחד, שמבדיקת דפי חשבון בנק וספרי חשבונות שלו נמצאו העברות בנקאיות בחודש ינואר ופברואר 2018 בסך 105,195.70 שקלים, אשר בגינם לא הוציא חשבוניות או קבלות או כל תיעוד בספרים כנדרש, בטוח שמחר יהיה טוב יותר ואמר לחוקרים: "אם הייתם באים מחר הכל היה רשום אבל לא הספקתי לרשום"..

מבדיקת הספרים של בעל מסעדה, נמצא כי הוא קיבל מקדמה עבור ארוחה על סך 2000 שקלים, ביום 23.02.2018. מבדיקה במערכת הספרים נמצא שהכנסה זו לא נרשמה. בנוסף, נמצא כי אותו בעל עסק ביצע פעולות ביטול הכנסות בקופה רושמת תוך ביצוע רישום פעולות מינוס בקופה הרושמת בסך 91,000 שקלים, לחודשים ינואר פברואר. המסעדן סיפק הסבר מנומק ואמר: "בקשר למקדמה, הייתי רושם בכל מקרה אחרי האירוע. ולגבי הביטולים, חלק מועבר לקופה של הבן כי הבן פתח עסק וההכנסות ירשמו על הבן ועל השאר אני לא יודע כנראה העובדים גונבים אותי..."

במהלך הביקורת בחנות לממכר מוצרי טבק ונרגילה, התקיימה קניית ביקורת מקדימה, שלא נרשמה בספרי העסק כנדרש. תשובת בעל העסק המעשן: "הבן הקטן שלי היה בעסק ,אמרתי לו שירשום הכל והוא כנראה לא רשם ,זה גם עסק חדש ".

קבלן שיפוצים מחדרה, שלא רשם הכנסה בסך 6,000 שקלים, אותם קיבל מלקוחה בהעברה בנקאית, טען: "ההעברה הייתה לפני שבועיים, אולי היה לי לחץ בעבודה ולכן לא הספקתי לרשום את ה-6000 שקלים שקיבלתי".
  כתוב למערכת
כתבות נוספות
מה לעשות עם קרן ההשתלמות כשהיא הופכת לנזילה - כל האופציות
   
ללמוד מהטובים – מה הסוד של המצליחנים?
   
בעלי עסק קטן או בינוני? הכנס הזה יכול לעזור לכם
   
השער לעיר: התקדמות בתוכנית הכניסה הצפונית לעיר חדרה
   
וזאת לתעודה
   
מה לומדים בלימודי בנקאות ושוק ההון?
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה    מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה
מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין    מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין
גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי    גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי
יפה לבריאות – בכל מזג האוויר    יפה לבריאות – בכל מזג האוויר
בעריכת: מירב טור
לעצב במיקרו מקרמה ובתכשיטי קיר במקרמה
סיגל באלי היא מעצבת תכשיטים ייחודיים במיקרו מקרמה ובתכש...

רבותיי ההיסטוריה חוזרת - אם אתם בקובה
מי שמתעניין בהיסטוריה של מרכז אמריקה והעולם המערבי בכלל...

ארבע מזונות החובה לפסח שיעזרו לכם לרדת במשקל
כנגד 4 בנים מספרת ההגדה... ומנגד 4 פריטי מזון שיעזרו לכ...


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |