פלאשנט חדשות - מקום ראשון לאקו פארק חדרה
יום רביעי, 21 בנובמבר 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
מקום ראשון לאקו פארק חדרה
מאת: רון איתן
יום רביעי, 25 ביולי 2018, 11:06

בתחרות היוקרתית של כתב העת "אדריכלות ישראלית" והאיחוד האירופי הוכרז אקו פארק כפרויקט השנה בקטגוריית תכנון סביבה ונוף
אקו פארק חדרה זכה במקום ה-1 בקטגוריית נוף, בתחרות "פרויקט השנה 2017/18" של כתב העת "אדריכלות ישראלית" בשיתוף עם האיחוד האירופי. בתחרות השתתפו פרויקטים של אדריכלים, מעצבים, אדריכלי נוף, אנשי מחקר וסטודנטים ב-6 קטגוריות: מבנים, עיצוב פנים, תכנון סביבה ונוף, פרויקטים בלתי בנויים, סטודנטים ועבודות מחקר. את הפרויקטים שהוגשו שפט צוות שיפוט בינלאומי המורכב מאדריכלים ואנשי אקדמיה מובילים.
מקום ראשון לאקו פארק חדרה
הזכיה בתחרות (צילום: דוברות העירייה)
טקס הענקת התעודות התקיים באירוע יוקרתי במעמד שגריר האיחוד האירופי עמנואל ז'ופרה, ובהשתתפות אדריכלים מובילים מהשורה הראשונה. את הקמת אקו פארק ניהלה החברה הכלכלית חדרה עבור עיריית חדרה, ולתכנונו נבחר משרד שריג- וקסמן אדריכלות נוף, אשר קיבל את התעודה היוקרתית באירוע הענקת הפרסים.
מקום ראשון לאקו פארק חדרה
אקו פארק (צילום: דוברות העירייה)
בגיליון התחרות של "אדריכלות ישראלית", מוסבר כי אקו פארק הוא פארק עירוני המתוכנן על בסיס עקרונות הקיימות בלבו של רובע מגורים. תכנון הפארק והאלמנטים הייחודיים שבו, מאפשרים כר פעילות נרחב לפנאי, ספורט, נופש, ותרבות לתושבי הרובע, העיר והאזור.

עוד נכתב כי, בתכנונו של אקו פארק הושם דגש על שימור הקרקע ומאפייני הנוף המקומיים תוך טיפול וניצול מי הנגר להשקיה, הצללה ויצירת יחידות מיקרו-אקלים. הציבור ששותף בתהליך התכנון תרם ליצירת יחידות נוף ופעילויות שמתאימות לו. בנוסף, במישור החינוכי-סביבתי נעשה שימוש בחומרים ממוחזרים וירוקים, תאורת לד חסכונית וצמחייה עונתית חסכונית במים.

באירוע התקיימה סדרת הרצאות קצרות של אדריכלים מהשורה הראשונה, והוצגו הפרויקטים הזוכים בקטגוריות השונות, כאשר את התעודות לזוכים חילק שגריר האיחוד האירופי בישראל.

אקו פארק , הפארק המרכזי בשכונת הפארק, מושך מבקרים מכל העיר והאזור. הפארק משתרע על פני כ-70 דונם, ובתוכו אגם אקולוגי על שטח של כ-5 דונם עם צמחייה וסוגי דגים אשר תפקידם, מעבר לנוי, לסנן את המים במקום משאבות חיצוניות.

ברחבי הפארק הצללות (פרגולות) דקורטיביות עם פינות ישיבה למנוחה, וכן שבילים להליכה וריצה. הפארק מואר באמצעות תאורת לד יעילה וחסכונית, ובנוסף רחבה ייחודית עם מבנה תצפית המשקיף על הפארק ובתחתיתו מקומות ישיבה "מוטמעים" בתוך המדשאה ליצירת מיני-אמפי המשמש להופעות קטנות וכדומה.

בשטח הפארק שלושה מתחמי משחקים אטרקטיביים לשעשוע, ספורט וכושר, עם חלוקת מתקנים לגילאים שונים, כולל מתקנים מונגשים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים.

בנוסף למתחמי המתקנים מוצע גם מתחם פאמפטרק, מסלול רכיבה טבעתי הכולל עליות, ירידות, וסיבובים, בו רוכבים ללא דיווש אלא בעזרת תנועות גוף (פמפום), תוך יצירה ושימור של אינרציית הרוכב. פאמפטרק חדרה כולל מתחם אתגרי גדול עם שני מסלולים בשתי רמות, ושביל היקפי הכולל מתקני מיומנויות רכיבה. מסלולי הפאמפטרק עשויים מבטון משוריין ובכך מאפשרים רכיבה קלה וזורמת שמתאימה לכל רוכב בכל רמה.

אקו פארק הוא הפרויקט השני בחדרה שזכה השנה באותות ובפרסים. מוקדם יותר השנה זכתה השדרה הפעילה ע"ש אמיר מי-טל, בפרס אדריכלות הנוף לשנת 2018 שהעניק האיגוד הישראלי של אדריכלי הנוף.
את הקמת השדרה הובילה אדריכלית העיר ליטל שלף-דורי ביחד עם צוותה, כאשר את ביצוע העבודות ניהלה חברת "נחלים". לתכנון ועיצוב השדרה נבחר משרד "אב אדריכלות נוף" אשר קיבל את האות על עיצוב אורבני, סביבות מגורים ובינוי.

הקמת השדרה, שנחנכה בשנת 2017, כללה שיקום ופיתוח אורבאני של שדרת הפיקוס ברחוב הרצל, והיא נמשכת מהקיוסק ההיסטורי ברחוב אחד העם ועד לרחוב ז'בוטינסקי. בשדרה שני שבילי הליכה ובמרכז שביל פעילות. השביל הפעיל כולל מתקני משחקים אלטרנטיביים, כמו מחילת מעבר, נדנדות מסתובבות, מקבילים, מסלול שיווי משקל, מגלשה טופוגרפית, גבעת טיפוס מבולי עץ ועוד.

לאורך השביל הותקנו פינות ישיבה, הן ספסלים והן אלמנטים של ישיבה פיסולית. בנוסף הותקנו אשפתונים לשמירת הניקיון וברזייה לבאי המקום, וכן פנסי לד קרקעיים המאירים על המתקנים התורמים לחזות השדרה.
מאז נחנכה התפרסמה השדרה הייחודית במגזינים מקצועיים בארץ ובעולם, ואף זכתה בפרס אדריכלות נוף.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
צעירה נהרגה בתאונה קשה בכביש 6
צעירה נהרגה בתאונה קשה בכביש 6
   
בפעם השניה שריפה במתחם המיקס בחדרה
בפעם השניה שריפה במתחם המיקס בחדרה
   
סגירת מעגל: הבת קראה לבנה ע
סגירת מעגל: הבת קראה לבנה ע"ש אביה שנפל בקרב
   
מטען חבלה התפוצץ סמוך לרכבו של יזם מקיסריה
מטען חבלה התפוצץ סמוך לרכבו של יזם מקיסריה
   
איציק נחמני ובבר אפללו ימונו לעוזרי ראש העיר
איציק נחמני ובבר אפללו ימונו לעוזרי ראש העיר
   
מציינים את יום המאבק באלימות נגד נשים
מציינים את יום המאבק באלימות נגד נשים
מדברים על זה
יריד הלייף סטייל הייחודי חוזר במהדורת חורף יריד הלייף סטייל הייחודי חוזר במהדורת חורף
יריד ABOUT US חוזר במהדורת חורף ויתקיים בין 29/11-1/12 ב"מערבה" קיבוץ געש בימים חמישי, שישי ומוצ"ש ה- 29/11-1/12/2018. יש מיזוג. חניה חופשית...

הדר צאלים | 18.11.2018

מה עושים כשחולים? כך תעבירו את הזמן בבית מה עושים כשחולים? כך תעבירו את הזמן בבית
החורף מביא איתו חיידקים, וירוסים ומחלות אבל יש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי לנצל טוב יותר את תקופת ההחלמה בבית. מתלבטים? הנה כמה הצעות...

הדר צאלים | 14.11.2018

כך תכינו את הרכב שלכם לטסט כך תכינו את הרכב שלכם לטסט
הכנה לטסט מחייבת התייחסות לנושאים כמו תאורה, צמיגים, מגבים, מערכת הפליטה, הבלמים וההגה. במה תוכלו לטפל לבד ומתי מגיעים למוסך? הנה כל התשובות...

לילך אנטון | 14.11.2018

טייל באקו פארק בחדרה ונעלם טייל באקו פארק בחדרה ונעלם
חיפושים אחר גבר בן 62 שנראה לאחרונה באקו פארק ומאז נעלמו עקבותיו...

שלומי גבאי | 30.10.2018

ערב הוקרה למתנדבים ערב הוקרה למתנדבים
היחידה להתנדבות הובילה ערב הוקרה למתנדבים "מרחב הלב" ומית"ר "נירים", שתיים מהתוכניות שמפעיל אגף הרווחה של העירייה עבור נוער על רצף הסיכון...

ראובן יגיל | 26.10.2018

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
רפיק מפתיע את המורה ליוגה    רפיק מפתיע את המורה ליוגה
המצטיינים של הלל יפה    המצטיינים של הלל יפה
דורון רדאטלב - הקמע של הפועל חדרה נישא לבחירת ליבו    דורון רדאטלב - הקמע של הפועל חדרה נישא לבחירת ליבו
עדי אברג'ל ומור ליאון נותנים בחינה מפוארת    עדי אברג'ל ומור ליאון נותנים בחינה מפוארת

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |