הזדמנויות ההתנדבות בחדרה - פלאשנט חדשות - עיריית חדרה
יום רביעי, 19 ביוני 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
הזדמנויות ההתנדבות בחדרה
מאת: ראובן יגיל
יום רביעי, 13 במרץ 2019, 20:29

אחרי שנה של עבודה על הפרויקט העניקו נציגי הוועד המנהל של אג"מ, ארגון גג של מתנדבי חדרה, חוברת המפרטת את כל המקומות שבהם ניתן להתנדב בעיר
הוועד המנהל של אג"מ, ארגון גג למתנדבי חדרה, נפגש עם ראש העיר צביקה גנדלמן והעניק לו עותק מחוברת מידע המרכזת את כל אפשרויות ההתנדבות בחדרה.

בפגישה עם ראש העיר נכחו יו"ר הנהלת אג"מ הרב דויד בירנבוים, גזבר אג"מ רפי לוי, וחברי הוועד נציגי ארגוני המתנדבים: שבתאי מלכין, (עמותת ער"ן וסיירת הורים), רבקה קרן (אגודה למלחמה בסרטן), אהובה שבח (יד לבנים), יונתן נוי (המועצה הציונית), אילנה נוי (סיירת למען קשישים), ציפי גולן (יד שרה), חומי נהרי-אריאלי (אקים, ועד מנהל אג"מ), אורה אלידורט (רוטרי, מוזיאון החאן), רימונדה כהן (העמותה למען הקשיש), גדי וורקנך (עמותת גדעון-מקסם), שרה ערמוני (יחידת סגולה בי"ח הלל יפה), שרית סבאג (נשות הדסה) ושרה ריינר (יו"ר ויצו חדרה). כמנו כן השתתפו בפגישה מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, מנהל המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות שמשון אחרק, ומנהלת היחידה להתנדבות יונה מאור.

מטרת הפגישה להעניק לראש העיר את החוברת "כל הזדמנויות ההתנדבות בחדרה", ולהעלות לסדר היום את נושא ההתנדבות בעיר על מנת להגדיל את כמות המתנדבים בעיר.
הזדמנויות ההתנדבות בחדרה
נציגי אג"מ עם ראש העיר (צילום: דוברות העירייה)
חוברת המידע כוללת יותר מ-100 מקומות שבהם יכולים תושבי העיר להתנדב. נציגי אג"מ הסבירו כי, "למיטב ידיעתנו יש כ-2,500 מתנדבים בעיר. ישנם המתנדבים עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים, נכים, קשישים, ניצולי שואה, נוער בסיכון, ילדי רווחה, נשים וילדים שחוו אלימות, חולים הזקוקים לליווי וסיוע, והרשימה עוד ארוכה. למרות כל זאת הצרכים עדיין רבים, וחשוב לחשוף את אפשרויות ההתנדבות בקרב קהלים חדשים, צעירים, תושבים חדשים ואנשים שאינם מכירים את כל הארגונים בעיר, ועבורם ריכזנו את כל המידע בחוברת ".

החוברת יצאה לאור כחלק מהפעילות להרחבת ההתנדבות בחדרה. החוברת מרכזת מידע על ארגונים, עמותות, מיזמים ושירותים שיש בהם צורך במתנדבים, והכול כדי לסייע בהגברת הסיוע ההתנדבותי ליחידים, למשפחות ולארגונים.

הפעילים עבדו על הוצאת החוברת כמעט שנה, בהדרכתו של יזם חברתי, המקדם פרויקטים חברתיים בקהילה ארז רואימי, ובהובלת מנהלת היחידה להתנדבות יונה מאור. לצורך הכנת החוברת נערך מיפוי מקיף של כל התשתיות ההתנדבותיות בעיר. חברי אג"מ יצרו קשר ואספו את פרטיו של כל ארגון, שאותם פרסמו בחוברת. לראש העיר הסבירו כי: "הגענו למספר מרשים של יותר מ-100 ארגונים ועמותות, מיזמים ושירותים הפועלים בחדרה. ידוע לנו כי אנשים רבים בחדרה מעוניינים להתנדב ולא תמיד יודעים לאן לפנות, לכן ראינו לנכון להכין חוברת זו. המטרה שלנו היא לחשוף ככל שניתן את המידע המופיע בחוברת, על מנת לתת הזדמנות לכל המעוניינים להתנדב, כאשר מטרת העל הינה להגיע ולסייע לכמה שיותר אנשים הזקוקים לעזרה".

.החוברת מחולקת ל-11 תחומי התנדבות: חסד ומזון, צרכים מיוחדים, הדרכה ותיירות, הנצחה, חיילים, איכות הסביבה, ילדים ונוער, אזרחים ותיקים, נשים, בריאות והצלה וכללי. לצד כל מקום מפורטים מטרת ההתנדבות ופרטי איש קשר, וכן התפקידים הנחוצים. הרשימה מגוונת מאוד, וכל מי שחפץ להתנדב ימצא את מבוקשו בתוכה.

ראש העיר העלה על נס את תרומתם של המתנדבים וקיבל את בקשתם להעלות לסדר היום את נושא ההתנדבות. הוא הציע לבנות תוכנית ייעודית לשנה הקרובה, לשיווק ההתנדבות וקיום אירועי שיא במהלך השנה.
יו"ר אג"מ הרב דויד בירנבוים הודה לראש העיר בשם המתנדבים על המילים החמות ועל הנכונות להתגייס לעידוד ההתנדבות בעיר.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
רוכב אופניים נפגע מרכב בפרדס חנה
רוכב אופניים נפגע מרכב בפרדס חנה
   
המשטרה חשפה מעבדת הידרו בזכרון יעקב
המשטרה חשפה מעבדת הידרו בזכרון יעקב
   
כושר בפארק הנחל
כושר בפארק הנחל
   
24 מיליון שקלים לתכנון נתיבי תחבורה מרכזיים בחדרה
24 מיליון שקלים לתכנון נתיבי תחבורה מרכזיים בחדרה
   
מתן תוקף להתחדשות העירונית במתחם אלי כהן
מתן תוקף להתחדשות העירונית במתחם אלי כהן
   
הולכת רגל כבת 20 נפגעה מאופניים חשמליים בחדרה
הולכת רגל כבת 20 נפגעה מאופניים חשמליים בחדרה
מדברים על זה
חשש לחיי נעדר מהוסטל בשער מנשה חשש לחיי נעדר מהוסטל בשער מנשה
משטרת ישראל מבקשת את עזרת הציבור בחיפושיה אחר אבי יוספוב תושב אופקים בן 25 אשר היה אמור לחזור בתאריך 10.06.19 להוסטל בראשית בשער מנשה מחופשה ולא חזר ומאז נ...

שלומי גבאי | 17.6.2019

לקראת החופש הגדול: כך תתכננו את החופש של הילדים לקראת החופש הגדול: כך תתכננו את החופש של הילדים
נכון שהחודשים יולי-אוגוסט הם היקרים ביותר וגם העמוסים ביותר בתיירים. אך מצד שני, הם מהווים הזדמנות פז לשבור שגרה, לצבור עבור הילדים חוויות חדשות, להכיר מקו...

דונה נבון | 7.6.2019

כך תתאימו את המטבח לקטנטנים כך תתאימו את המטבח לקטנטנים
התאמת המטבח לבית עם ילדים מתחילה בהרחקת חומרי ניקיון ומסתיימת בהרכבת פתרונות נעילה למגירות. לא יודעים מאיפה להתחיל? הנה כמה המלצות...

הדר צאלים | 4.6.2019

מהן הבדיקות החשובות בהריון? מהן הבדיקות החשובות בהריון?
היכרות עם הבדיקות הכי חשובות בהריון תסייע לך לקבוע אותן. מה צפוי לך בחדר האחות ואצל הרופא? הנה כל התשובות...

הדר צאלים | 2.6.2019

הנערה שנעדרה מביתה אותרה וחזרה למשפחתה הנערה שנעדרה מביתה אותרה וחזרה למשפחתה
משטרת ישראל ביקשה את עזרת הציבור בחיפושיה אחר הנעדרת ליה טורגמן בת 14 תושבת חדרה ולאחר חיפושים היא אותרה ונוחזרה למשפחתה...

שלומי גבאי | 31.5.2019

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אלטון ג'ון סחף את המבקרים שהגיעו ליס פלאנט זכרון יעקב    אלטון ג'ון סחף את המבקרים שהגיעו ליס פלאנט זכרון יעקב
ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב    ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב
מתחממים לקראת הפריימריס    מתחממים לקראת הפריימריס
ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה    ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |