האקדח המעשן של אסי חילי - פלאשנט חדשות -
יום ראשון, 17 בנובמבר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
האקדח המעשן של אסי חילי
מאת: שלומי גבאי
שבת, 18 במאי 2019, 17:22

במשטרה סבורים כי העבריין החדרתי אסי חילי (22), מחזיק במקום מיסתור את האקדח שנשדד באלימות לפני חודש וחצי ממאבטח בחדרה. בשל כך, הוגברו המעקבים אחריו בתקווה כי יעשה טעות שתוביל את הבלשים לאותו אקדח שיאפשר סוף סוף להעמידו לדין
לפני כחודש וחצי צעד ברחוב פיק"א בחדרה, מאבטח בשנות ה-60 לחייו בדרכו לעבודתו במוסד חינוכי בעיר. לפתע זינקו עליו שלושה צעירים כשאחד מהם רכוב על אופנוע ריססו גז מדמיע בפניו, היכו אותו מכות נמרצות ושדדו את אקדחו. בעודו שרוע פצוע על הריצפה נמלטו השלושה מן הזירה כשהאקדח בידם.
האקדח המעשן של אסי חילי
הבלשים יושבים לו על הזנב. אסי חילי (צילום: שלומי גבאי)
כוחות גדולים של המשטרה שהוזעקו למקום החלו בסריקות בכל האזור אולם החשודים הצליחו להימלט. צוות של מד"א פינה בדחיפות את המאבטח הפצוע לבית החולים הלל יפה שם שהה במשך כשבועיים כשהוא סובל מקרע בטחול ושברים בפניו.

החוקרים אספו את סרטוני מצלמות האבטחה באיזור וגבו עדויות ממספר עדי ראיה וכן פעלו במישור המודיעיני מה שהביא למעצרם של חילי ועוד שני חשודים שאחד מהם קטין בן 17. השלושה נחקרו שעות רבות במחלק התישאול של התחנה והחוקרים הטיחו בהם את החשדות כנגדם אולם השלושה הקפידו לשמור על זכות השתיקה והכחישו את המיוחס להם.
האקדח המעשן של אסי חילי
מרשו מכחיש כל קשר לפרשה. עו"ד רותם כהן (צילום: שלומי גבאי)
לידי החוקרים הגיעו שני סרטונים שתיעדו את השוד, אחד שצולם ממצלמת רכב שחלף במקום וסרטון נוסף שצולם במכשיר טלפון נייד ע"י עובר אורח בהם נראים לכאורה השלושה בפנים מכוסות כשהם תוקפים את המאבטח. במשטרה סברו כי חילי הוא היוזם והמתכנן של האירוע החמור וניסו בכל דרך אפשרית להפלילו.

החוקרים ביצעו פעולות חקירה רבות ומגוונות ואף ערכו מספר מסדרי זיהוי לחשודים אולם אותם עדי ראיה שנוכחו בזירה בעת השוד לא הצביעו על חילי בזמן המסדר. לאחר עשרה ימי מעצר, הוא שוחרר יחד עם חשוד נוסף ואילו רק כנגד הקטין שחבש קסדה בעת השוד והיא נתפסה אצלו כשרידי ד.נ.א שלו נמצאו בה הוגש כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בחיפה ובימים אלו משפטו מתנהל.

במשטרה חוששים כי חילי מחזיק את האקדח שנשדד במקום מיסתור והוא עתיד לבצע עימו פשעים חמורים בקרוב. בלשים יושבים לו על הזנב ומחכים בקוצר רוח שיעשה את הטעות שתוביל אותם אל אותו האקדח מה שיביא גם להפללתו בתיק השוד.

בינתיים, מנסים בפרקליטות לנהל משא ומתן עם הקטין שכנגדו הוגש כתב אישום ולשכנעו להחזיר את האקדח ולמסור לחוקרים את שמותיהם של שני מבצעי השוד שהיו עימו בתמורה להקלה משמעותית בעונש הכבד שמרחף מעל ראשו.

חילי שהשתחרר ממאסר לפני כשנה מעסיק יתר על המידה את המשטרה שמייחסת לו ביצוע עבירות חמורות כגון ירי, השלכת רימונים, הצתות וסחר בסמים אולם עד כה טרם הצליחו במשטרה לגבש כנגדו ראיות מפלילות ולהעמידו לדין.

"אנחנו יודעים בוודאות שאסי חילי היה המח מאחורי השוד האלים הזה והצליח להתחמק פעם נוספת מעונש" אמר לפלאשנט קצין בכיר במחוז חוף. אולם נמשיך לשבת עליו עד שנתפוס אותו ונעמידו לדין ציין אותו קצין.

סנגורו של אסי חילי רותם כהן מסר בתגובה: "בתיק זה, החל מרגע מעצרו, הכחיש מרשי כל קשר לחשדות החמורים המיוחסים לו, לצד זאת, הצגנו לבית המשפט את אותה החולשה הראייתית המשמעותית באשר לחלקו.
העובדה ששוחרר, מדברת בעד עצמה."
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
בעיריית חדרה מעודדים נסיעה בתחבורה ציבורית
בעיריית חדרה מעודדים נסיעה בתחבורה ציבורית
   
שר התחבורה לגנדלמן:
שר התחבורה לגנדלמן: "עם ראש עיר כמוך הפרויקטים רצים"
   
בצל המצב הבטחוני התקיים כנס גבעת חביבה לחברה משותפת
בצל המצב הבטחוני התקיים כנס גבעת חביבה לחברה משותפת
   
פצוע בינוני בשריפה באזור התעשיה בחדרה
פצוע בינוני בשריפה באזור התעשיה בחדרה
   
נפצע קשה לאחר שפרץ לבית ונורה על ידי בעליו
נפצע קשה לאחר שפרץ לבית ונורה על ידי בעליו
   
תכנית ההתחדשות העירונית בגבעת אולגה עולה שלב
תכנית ההתחדשות העירונית בגבעת אולגה עולה שלב
מדברים על זה
בשער מנשה חגגו ברית מילה לבן של מטופל בשער מנשה חגגו ברית מילה לבן של מטופל
יומיים בלבד לפני לידת בנו אושפז חולה במרכז לבריאות הנפש שער מנשה. "כאשר הבעתי את הרצון שלנו בפני צוות המחלקה שבעלי יהיה נוכח בברית, לא שיערתי לאן זה יתגלגל...

שלומי גבאי | 10.11.2019

נוהל פרגודים: הנחיות מרחביות לסגירת חורף בבתי אוכל נוהל פרגודים: הנחיות מרחביות לסגירת חורף בבתי אוכל
לצורך עידוד העסקים, בד בבד לשמירה על חזות העיר, גיבשה העירייה נוהל פרגודים לסגירת חורף בבתי אוכל, המותרת בין אוקטובר ל-15 באפריל...

שלומי גבאי | 6.11.2019

יוצאים לדרך חדשה: סדנת הכנה לעובדי העירייה לקראת פרישה יוצאים לדרך חדשה: סדנת הכנה לעובדי העירייה לקראת פרישה
ראש העיר צביקה גנדלמן השתתף במפגש עם עובדי עיריית חדרה הלוקחים חלק בסדנת הכנה לפרישה, שארגן עבורם אגף ההון האנושי בעירייה...

שלומי גבאי | 6.11.2019

מקסם משלבת ילדים עולים מצרפת מקסם משלבת ילדים עולים מצרפת
רשת הלמידה "מקסם" שהוקמה לפני כ-25 שנה במטרה לסייע בשילוב ילדי עולים מאתיופיה בחברה הישראלית, קולטת כיום ילדים עולים ממדינות אחרות
...


ראובן יגיל | 2.11.2019

אישום: התחזה לאדם אחר במיבחן תאוריה בחדרה אישום: התחזה לאדם אחר במיבחן תאוריה בחדרה
הפקידה העירנית זיהתה כי התמונה בתעודת הזהות שהציג אינה תואמת את פניו, והזעיקה משטרה...

שלומי גבאי | 30.10.2019

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים
חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט    חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט
מביאים כבוד לעיר    מביאים כבוד לעיר
מתחדשים במדרסים    מתחדשים במדרסים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |