פלאשנט ספורט - רונן אלטרוביץ
יום שלישי, 16 באוגוסט 2022
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
  מבט לעבר      רונן אלטרוביץ
מאת: עצמי
יום חמישי, 7 באפריל 2016, 07:36

רונן אלטרוביץ, היה כדורגלן מצוין. בלם חזק! חסון! קשוח ולא פראייר. מי שהיה ילד צנום וקטן ששוחרר מהפועל חדרה בגלל ש.. "אתה קטן מידיי, לא ייצא ממך כלום", עבר את הכביש למכבי, השתייך בכבוד גדול לדור הכדורגלנים המוכשרים שצמחו במחלקת הנוער האיכותית דאז של מכבי, והפך לאחד הבלמים החסונים!!! והטובים ביותר בצפון, ולימים גם היה הטוב שבהם. רונן אלטרוביץ, היה כדורגלן אדיר. איש מקסים, וחבר יקר.

 

רונן אלטרוביץ היה ילד צנום, חייכן, בלונדיני ויפה תואר כשהתחיל את דרכו בכדורגל בבית הספר לכדורגל של הפועל חדרה כבר בגיל 8 בעודו בכיתה ד' בלבד ומשם עלה לקבוצות הילדים של הפועל חדרה תחת הדרכתם של המאמנים: אלי זוביב, מאיר דרורי, יעקב ולתוך וחבריהם, ובהן הופיע עד גיל 14 ( קבוצת ילדים ב' ) ולאחר שמיעט לשחק ושמע מאנשי המועדון כי הם לא בונים עליו להמשך בגלל מגבלתו הגופנית במילים כמו:"אתה צנום וקטן מידיי ולא בטוח שתוכל להשתלב בהמשך..." לקח אלטרוביץ החלטה לעזוב את המועדון האדום חצה את הכביש ועבר למועדון הירוק והמיתולוגי של העיר מכבי חדרה.

במכבי קיבלו את אלטרוביץ בזרועות פתוחות והוא השתלב מהר מאוד בקבוצות הילדים הנערים והנוער של המחלקה .התאמן אצל מאמנים כמו : יאיר מילמן , נתן אברבנל, ניסים סוויסה, יעקב אזולאי, יוסי סופר, ומאמנים נוספים, לקח חלק בקבוצות השונות הצטיין ועשה את הפריצה הגדולה קדימה תוך כדי השקעה רבה באימונים והמשחקים עבודה קשה ובעיקר מתוך אמונה ביכולתו בכישוריו ובעיקר בכח הרצון האדיר שלו שהביא אותו להוכיח את עצמו קודם כל לעצמו ואחר כך למאמניו הקודמים ש"לא החזיקו ממנו" כי הוא יצליח ויהי מה. ואכן זה קרה !

לאחר כמעט שלוש שנים במדי קבוצות הנערים של מכבי חדרה בהן הצטיין קיבל אלטרוביץ כבר בגיל 17 זימון ממאמן קבוצת הבוגרים של המועדון ( שהופיעה אז בליגה א' צפון ונחשבה לאחת הקבוצות הבכירות בליגה והוותיקה שבה ) אלי חג'ג' זכרו לברכה והוא הפך לשחקן הבוגרים. וכל מי שמכיר את הכדורגל האזורי לדורותיו יודע שאם אלי חג'ג' נתן לאלטרוביץ' את ברכת הדרך אז הוא ידע מה הוא עושה ואכן הוא צדק בבחירתו ולא טעה...

אלטרוביץ' השתלב מהר מאוד בקבוצת הבוגרים ולאחר מספר ימים של חבלי לידה התחבר מהר מאוד לשחקנים הוותיקים יותר בקבוצה שידעו להעריך מאוד את הילד החדש החזק והקשוח שהצטרף אליהם נתנו לו את כל התמיכה הרצויה ורונן בהחלט השתלב מהר מאוד הוכיח את עצמו.

במשך כשמונה שנים שיחק רונן בקבוצת הבוגרים של מכבי חדרה, בהצטיינות רבה, הפך לימים למעוז ההגנה של מכבי חדרה, לאימת חלוצי קבוצות הליגה שהיו "בורחים" ממנו ואף הפך למנהיג המכביסטים החדרתים בירוק ולאחר מכן עבר לשנה אחת להפועל חדרה אשר הופיעה בליגה הארצית תחת הדרכתו של עמי אלחדד שהדריך אותו שנה קודם לכן במכבי, וסגר מעגל, כאילו אמר...."אתן לכם שנה אחת כדי שתראו מה הפסדתם". לאחר השנה הזו חזר רונן למכבי ומשם להפועל מגדל העמק, מכבי אור עקיבא, ועוד מספר קבוצות נוספות עד שפרש, לאחר קריירה אדירה.

רונן אלטרוביץ היה ונשאר אהוב מאוד ברחבי העיר חדרה, בסביבת אנשי הכדורגל ומחוץ לה, וקיבל אהבה והערכה רבה בכל מקום ומכל קהל אוהדים אחר גם של הקבוצות היריבות שידע להעריך את חוסנו, את כח הרצון שלו, את ה"ווינריות" שבו ואת הכבוד הגדול שהוא נתן.

במגרש הוא היה "טייגר" רצחני ומחוץ למגרש חבר מקסים של כולנו. גם של יריביו שהעריכו אותו ואהבו אותו מאוד, רונן מספר: "הייתי שותף למשחקים גדולים, לקרבות צמרת, ומשחקים מעניינים מול קבוצות עם קהל גדול כמו : הפועל קרית שמונה. מכבי אחי נצרת. הפועל נצרת עילית, הפועל עכו, ואפילו ב"דרבים" מותחים ומסקרנים מול מכבי אור עקיבא השכנה עם הקהל הגדול שלה ומול הפועל גבעת אולגה שהייתה תמיד מגיעה עם קהל ענק , מה שבאמת היה מרגש אותי תמיד שלא משנה מה הייתה התוצאה אותי, הקהל הגדול גם שהיה קצת מגדף במהלך המשחק ידע תמיד בסיומו להעריך אותי להגיע ללחוץ יד ולברך על התצוגות שלי במגרש. זה לא היה מובן מאליו".

רונן, היום? נשוי לענת, מורה לחינוך גופני. ואבא לעדי, בר, ואגם, אבא למופת, בעל נדיר, ולא! לא מתגעגע לכדורגל. "בגדול אני לא מתגעגע לכדורגל. לכל דבר בחיים יש את התקופות שלו. היה טוב . נהניתי, התרוצצתי, חוויתי חוויות, מיציתי את עצמי ונתתי את כל כולי למשחק אבל כמו כל דבר אחר בחיים יש את הרגע להמשיך הלאה וכך עשיתי"

רונן שיחק בכל תפקידי, ההגנה אבל בעיקר כבלם, ונחשב למעוז ההגנה. שחקן חזק. לוחם. קשוח. בעל משחק גובה מצוין, ואימת חלוצי היריב כמו שהזכרנו. רונן היה מנהיג! שיחק עם המספר 6 על גבו והפך לאחד הבלמים הטובים ביותר בצפון.

שחקן מסוים שמאוד נהנית לשחק איתו?
"אייל עמר – כישרון אדיר. עופר כהן – אבי נמני החדרתי. רוני ויצמן – בלם חזק חכם אינטליגנטי ושותף ! גבי סבג - מבקיע בחסד עליון. חיים סוויסה – קשר בעל מחוכמת משחק אדירה. יעיש סוויסה – כישרון שקשה לתאר במילים היה חייב לראות. ועוד כאלו שלא הזכרתי חברים טובים מאוד שלי גם היום!"

זיכרון מיוחד ממשחק ספציפי שתמיד נשאר איתך?
"במדי מכבי חדרה. משחק "דרבי" חדרתי מותח מול הפועל גבעת אולגה מהמקום השני בליגה א' שהייתה אז הקבוצה הטובה ביותר בליגה והגיעה כשבהרכבה כדורגלנים מצוינים כמו: אייל עמר, נתן לוזון, אבי ליברטי, ישראל צרפתי, הדר יעקובובסקי, ירון שטרית, מיכה סרוסי, ועוד מצוינים ועם קהל של כ 2,500 איש שהרעיש עולמות. בשבילם המשחק היה חשוב מאוד להמשך המאבקים בצמרת מנגד אנחנו היינו במרכז הטבלה ולא היה לנו משמעות כבדה מידיי למשחק מלבד שזה כמובן "דרבי" וזה ספורט" אני זוכר שההנהלה העבירה את המשחק לאצטדיון הפועל בשביל לעשות "קופה" על האוהדים של אולגה. הם שכבו עלינו כל המשחק אבל נתנו משחק הגנה מצוין והייתי המצטיין במשחק , בלמנו אותם פעם אחר פעם וככל שהדקות עברו הם הפכו לעצבניים מידיי. זה פגע בהם ושיחק לטובתנו. לאחר מכן גם "עקצנו משער של נאסים אגברייה ניצחו 1:0 ולקחנו את כל הקופה. אני זוכר שהם היו בהלם. אבל זה הספורט וזה הכדורגל".

משחק נוסף במדי מכבי חדרה בגביע המדינה ברמת השרון מול הפועל רמת השרון מהליגה הארצית ( ליגה שניה ) הצגנו כדורגל ענק וניצחנו אותם 2:0 הייתי מצוין יחד עם חבריי וזכיתי לחוויה של משחק. רק חבל שבגלל עונש של כרטיסים צהובים לא יכולתי לקחת חלק בייתר התצוגות של חבריי באותה עונה מול הפועל כפר סבא והפועל פתח תקווה שהגיעו עד חצי הגמר

משחק נוסף היה הפעם במדי הפועל חדרה תחת הדרכתו של עמי אלחדד המצוין באותה עונה אחת בה שיחקתי בהפועל בליגה הארצית זה היה בנס ציונה מול הסקציה המקומית היה משחק אדיר והסתיים ב 2:2. 1,000 חדרתים ליוו אותנו לשם, חוויה!"

קבוצות בארץ? בעולם?
"מכבי חדרה! שלצערי אינה קיימת.. בית"ר ירושלים הקבוצה של המדינה! ואת...באיירן מינכן הקבוצה הטובה בתבל"!

מה דעתך על הכדורגל של אז ביחס להיום?
"מאוד שונה, היום אתה חייב להיות מהיר מאוד ולא משנה באיזה תפקיד אתה משחק, גם בהגנה! מהירות לחץ חזק על המגרש על שטח קטן. זה שם המשחק. אז היה יותר כישרון, אבל הכדורגל היה מלא "חיים". אם היינו מפסידים היינו סוגרים את עצמנו בבית מבושה, היום שחקן שמפסיד יוצא לבלות בלילה, לא מעניין אותו בכלל הוא ממשיך קדימה".

רונן אלטרוביץ': תודה על ראיון עוצמתי שהזכיר נשכחות. זוכרים אותך לטובה, בלם אדיר! חזק! קשוח! בעל משחק ראש פנטסטי! ו"ווינר" ענק שגם אני בתור אוהד של הפועל גבעת אולגה היריבה, וכן....אני זוכר טוב מאוד את אותו משחק מנחוס שלנו....באצטדיון...ידעתי להעריך אותך כמו כל ייתר חבריי ביציע נוכח רוח הספורט שבך והרצון תמיד לנצח. רונן אלטרוביץ היה ונשאר מוערך ואהוב! מתוך היכרות רבת שנים חייב להגיד שהיית ונשארת אדם צנוע שקט עניו ומקסים. מאחל לך בריאות הנאה ממשפחתך, אריכות ימים ועד 120.
רונן אלטרוביץ בתמונות מזכרת בלתי נשכחת במדי מכבי חדרה
צילום:ארכיון h.k תקשורת
  כתוב למערכת
מבטלעבר - כתבות נוספות
שמואל יעקובובסקי מגדולי כדורגלני חדרה הלך לעולמו
   
ג'קי מלכה – ה"אבא" של כדורגלני אולגה הלך לעולמו
   
אהוד וואנה
   
ישראל צרפתי
   
נח פפר
   
רונן שפירא
   
גבי אוחנה
   
חיים סוויסה
   
מאיר דרורי
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
  מבט לעבר      
מפגש דורות    מפגש דורות
חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob    חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob
ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים    ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים
ברכת כהנים    ברכת כהנים
תיירות ונופש
יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות
...
תיירות ונופש | ממומן

3 צימרים מובילים בצפון 3 צימרים מובילים בצפון
הכירו את הצימרים המומלצים ביותר בצפ...
תיירות ונופש | ממומן

פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה
בין שלל הצגות וצילומים לסדרה חדשה, ...
תיירות ונופש

חופשה אומנותית בישראל חופשה אומנותית בישראל
אפשרות מאוד מיוחדת לחופשה ולנופש הי...
תיירות ונופש | ממומן

לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה
מלון הספא העירוני DAVID TOWER הנמצא...
תיירות ונופש


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |