פלאשנט ספורט - גבי אוחנה
יום שלישי, 16 באוגוסט 2022
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
  מבט לעבר      גבי אוחנה
מאת: ארכיון h.k תקשורת
יום חמישי, 14 באפריל 2016, 09:02

גבי אוחנה, היה עוד צאצא מוכשר מבית היוצר של המאמן האולגאי האגדי ג'קי מלכה שגידל דורות של כדורגלנים מצוינים בני הגבעה והוא הפך לכדורגלן מצוין. חלוץ כובש "גולר" מצוין שבמשך שנים רבות תופקד בחוד ההתקפה של הפועל גבעת אולגה הגדולה, בימיה היפים. גבי אוחנה, כדורגלן מצוין, איש מקסים, וחבר יקר!..

 

גבי אוחנה גדל בשכונת גבעת אולגה והוא בן למשפחת הכדורגלנים: אוחנה. גבי, הבן האמצעי בין אחיו כדורגלני העבר: מוריס (הבכור), אלי, ויריב (הצעירים יותר) , גיסו של גבי סבג ( ה"גולר" האגדי של מכבי חדרה בעבר), וגיסו של מוריס אחיו הגדול היה "הגדול מכולם": יצחק צ'יקו גיבש זכרו לברכה הקפטן האגדי של הפועל גבעת אולגה שגם בשביל גבי היה מודל להערצה בתוך המשפחה ואם כן אלו סיבות מספיק טובות לכך שמשפחת אוחנה הייתה, לשם נרדף להפועל גבעת אולגה בפרט ולכדורגל האזורי בכלל . רק שהזכירו את השם אוחנה בשכונה, כולם ידעו ש"מדברים כדורגל " וגבי מתייחס לעניין, ואומר :"לא היה לנו חסר על מה לדבר בארוחת ערב שבת, תמיד דיברנו כדורגל, ההכנה למשחקים הייתה כבר עם הדגים של ארוחת ערב שבת"

כבר בגיל 7 החל גבי את דרכו במחלקת הנוער של הפועל גבעת אולגה אצל המאמן האגדי – ג'קי מלכה. גבי הצטרף לקבוצות הילדים וכישרונו הרב בא לידי ביטוי מהר מאוד, וכבר מגיל צעיר ביותר שיחק גם עם ילדים שהיו מבוגרים ממנו גם בשנתיים. גבי היה מגיע לאימונים כשעתיים לפני וחוזר כשעתיים אחרי ועוד בתור ילד היה עוזר לאנשי המשק במועדון (גם לאחיו מוריס ) בכל מה שרק היה צריך. גבי היה חי ונושם, כדורגל. חי ונושם –הפועל גבעת אולגה.
את כל מסלול המחלקה עשה בהצטיינות רבה וכבר בהיותו בגיל 16 בלבד, הצטרף לקבוצת הבוגרים של המועדון, מהר מאוד השתלב ותוך פרק זמן מאוד קצר הפך לגורם משמעותי בקבוצה, שיחק כקשר והפך בשלב מאוחר יותר לחלוץ מבקיע בעל חוש הימצאות והבקעה מצוינים ברחבות ה – 16 של היריבות.

גבי היה חלק מקבוצה ברוכה בהרבה כישרונות תוצרת בית שהיוו את הבסיס המצוין של הפועל גבעת אולגה בימיה היפים והוא הפך להיות "המוציא לפועל", חלוץ עקשן שלא מוותר מחלץ את הכדורים מרגלי היריב תוך כדי הגליץ' המפורסם (שרק מי שגדל אצל ג'קי מלכה ידע לבצע אותו על הצד הטוב ביותר) דוהר וכובש את שער היריבה.

בכל התקופה הגדולה של הפועל גבעת אולגה, גבי היה דומיננטי וחלק בלתי נפרד מהמועדון, היה שותף מלא לזכייה בגביע המחוז ב- 1988 תחת ג'קי מלכה ולעליה הגדולה לליגה א' תחת : גדי כרמלי ואייל לחמן, ועם חגיגה של כ- 4,500 אוהדים נלהבים שרקדו סמבה ימים ולילות. את רוב שנותיו עשה גבי בהפועל גבעת אולגה (למעט עונה אחת במדי אור עקיבא השכנה)

גבי מוסיף : "בכלל לא חשבנו אז לעבור לקבוצה אחרת, היינו מרוכזים רק בקבוצה האהודה שלנו, ובשכונה שלנו, כך היו החיים אז, אבל חיים יפים, צנועים ומתוקים, לא רציתי לעבור גם בעונה האחרונה אבל נוצר מצב מסוים שהייתי חייב לעבור, אך אני מודה, הלב שלי נקרע , שיחקתי באור עקיבא והראש והלב כל הזמן היה באולגה, פרשתי בסוף אותה עונה".
גבי היום, אב לשלושה ילדים: קורל, ניב, ועילאי מתגעגע לכדורגל, בעיקר למשחק עצמו ומספר:" אני מתגעגע לימים היפים בתור כדורגלן , לשבתות, לתכונה, בבית לפני ואחרי משחקים, להרגשה הכייפית הזאת של המועדון, הסמל, השכונה, הקהל שאתה מייצג: לקהל האדיר של הפועל גבעת אולגה. "לאף קבוצה לא היה דבר כזה, גם בליגות הגבוהות, בבית ובחוץ הרגשנו כמו בבית, מאות ואלפים הגיעו לכל מקום, לכל עיר, וגם לכל כפר אפילו במגזר. זה היה מטורף".

שיחקת בתפקיד ? "קשר קדמי/חלוץ"

מס' חולצה מועדף ? 8
למה? "הערצתי את מלמיליאן"

שחקן מסוים שמאוד נהנית לשחק איתו?
"היו המון שחקנים שהם גם חברים טובים מגיל הילדות חייב לציין את חלקם שהיו שחקנים טובים ואנשים מדהימים: מוטי עטיה, דורון טבריטצ'י, אייל עמר, פשוש הגדול, רונן חכמון, יואב אלקובי היחיד והמיוחד, נתן לוזון, ועוד רבים וטובים"

זיכרון מיוחד ממשחק ספציפי שתמיד נשאר איתך?
"מול הפועל חדרה, משחק ראשון שלי בבוגרים בגבעת אולגה, היה "דרבי" ענק הייתי הצעיר ביותר במגרש והתרגשתי מאוד מול החדרתים שנחשבו אז לאימפריה, הצגתי משחק מצוין ההתרגשות חלפה לה מהר , פיגרנו 2:0 במחצית משערים של יעקובובסקי, היו שם 3,000 אוהדים שלנו חשבנו שהם "יאכלו אותנו אם נפסיד, "דרבי זה דרבי", עלינו למחצית השנייה בטירוף והשווינו משני שערים של שלמה אמסלם, והמשחק הסתיים ב2:2 "אוי ואבוי לנו אם היינו מפסידים...חחח...".

משחק נוסף היה מול מכבי אור עקיבא משחק דרבי צמרת מקום ראשון מול מקום שני לעיני 2000 צופים, הבקעתי שער בנגיחה והשוויתי ל – 1:1 , ותוך דקה העלה אותנו עמי אלחדד ליתרון 2:1 בבעיטה תוך כדי מתפרצת מצד ימין, היינו בעננים , עד היום אני זוכר את השאגות של הקהל ביחד עם הקפיצות שלנו בשערים ואת שלמה ארצי המאמן רוקד על הקווים, ניצחנו כמובן.

משחק מול הפועל בית אליעזר לא אשכח בחיים – "דרבי" ענק שהתקיים במגרש מכבי חדרה היו שם אולי 3,000 אוהדים שלנו המגרש היה מפוצץ, זה היה משחק צמרת מקום ראשון מול מקום שני, אני חושב שזה היה אחד ממשחקי ה"דרבי" הגדולים וה"ססגוניים" שנראו בעיר, המשחק הסתיים 1:1 משני פנדלים של : דני ביטון 1:0 ושל אייל עמר 1:1. לזה אני מתגעגע כל רגע במשחק הזה חרוט לי בזיכרון, זה מסוג המשחקים שכל שחקן כדורגל רוצה להיות שותף בו".

משחק נוסף מול מכבי חדרה בדרבי משפחתי מול גיסי גבי שתמיד תמיד התרגשתי להופיע מולו, וכן חמישיה ושלושער שזכיתי להבקיע במשחק אחד –חוויה, היו ימים יפים".

קבוצות בארץ? בעולם? הפועל גבעת אולגה/ חדרה. בית"ר ירושלים.

מה דעתך על הכדורגל של אז ביחס להיום?
"שיחקנו בשביל המועדון הסמל, השכונה, האוהדים, גם הכסף שהרווחנו לא היה הרבה יחסית לרצון שלנו ליהנות ולגרום הנאה ואושר לקהל, אי אפשר לשכוח את הימים היפים שהיו, אנשים באולגה היו מסתובבים מאושרים, מדברים רק כדורגל ומחכים לשבת, כייף אדיר".

מה אתה חושב על הכדורגל המקומי / האזורי של היום?
"אני מאמין שאנחנו בדרך הנכונה. כל הזמן עובדים קשה יש רוח חיובית טובה בסביבה ואני מאמין שהכל יהיה בסדר ובסופו של דבר נעשה את קפיצת המדרגה שאנחנו צריכים לעשות".

גבי אוחנה: מהכדורגלנים היותר מוכשרים שהיו במחוזותינו, זוכרים אותך לטובה, חלוץ חכם וכובש משובח, בעל כישרון אדיר, נותן את כולו למועדון במגרש ומחוצה לו. הנך היית ונשארת בן מוצלח למשפחת הכדורגל האזורי. מאחל לך בריאות !! נחת ממשפחתך, מזל טוב... והמון נחת ועד 120."
גבי אוחנה יושב רביעי משמאל במדי גבעת אולגה
צילום:ארכיון h.k תקשורת
 
גבי אוחנה משמאל יחד עם חברו אייל עמר במדי גבעת אולגה
צילום:ארכיון h.k תקשורת
 
גבי אוחנה נער צעיר בתחילת דרכו
צילום:ארכיון h.k תקשורת
 
גבי אוחנה עומד ראשון משמאל - ילד קטן בתחילת דרכו
צילום:ארכיון h.k תקשורת
  כתוב למערכת
מבטלעבר - כתבות נוספות
שמואל יעקובובסקי מגדולי כדורגלני חדרה הלך לעולמו
   
ג'קי מלכה – ה"אבא" של כדורגלני אולגה הלך לעולמו
   
אהוד וואנה
   
ישראל צרפתי
   
נח פפר
   
רונן שפירא
   
רונן אלטרוביץ
   
חיים סוויסה
   
מאיר דרורי
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
  מבט לעבר      
מפגש דורות    מפגש דורות
חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob    חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob
ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים    ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים
ברכת כהנים    ברכת כהנים
תיירות ונופש
יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות
...
תיירות ונופש | ממומן

3 צימרים מובילים בצפון 3 צימרים מובילים בצפון
הכירו את הצימרים המומלצים ביותר בצפ...
תיירות ונופש | ממומן

פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה
בין שלל הצגות וצילומים לסדרה חדשה, ...
תיירות ונופש

חופשה אומנותית בישראל חופשה אומנותית בישראל
אפשרות מאוד מיוחדת לחופשה ולנופש הי...
תיירות ונופש | ממומן

לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה
מלון הספא העירוני DAVID TOWER הנמצא...
תיירות ונופש


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |