פלאשנט ספורט - ישראל צרפתי
יום שלישי, 16 באוגוסט 2022
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
  מבט לעבר      ישראל צרפתי
מאת: עצמי
יום חמישי, 5 במאי 2016, 06:31

ישראל צרפתי, היה כדורגלן מצוין. חלוץ אימתני. מבקיע שערים מוכשר ו"ווינר" בנשמתו. עוד אחד שהיה שייך לדור הכדורגלנים האיכותיים המוכשרים האחרונים שצמחו במחלקת הנוער של הפועל חדרה הגם שהופיע בה רק שנה וחצי בלבד, השאיר את חותמו דווקא בגבעת אולגה הצנועה, ולאחר מכן עשה קריירה נפלאה בקבוצות רבות. ישראל צרפתי, איש מקסים, וחבר יקר.


 


ישראל צרפתי גדל בפרדס חנה/כרכור, וכבר מגיל קטן "היה חולה כדורגל" וליהטט ברחובות שכונת רמז (בה התגורר בילדותו), עם הכדור העגול שנדבק אליו כמו מגנט אבל רק בגיל 14.5 שנחשב לגיל מאוחר מאוד יחסית לימינו הוא החליט להצטרף לכדורגל המקצועני והגיע להפועל חדרה שם הצטרף לקבוצות הנערים שהתאמנו תחת הדרכתו של מאיר דרורי, דידי חממי, דני צ'רבינקה ואחרים, ובהם הופיעו אז כדורגלנים אחרים כמו : אבינועם כוכבי, איציק בן תורה, בני כחלון, דוד מרציאנו, דודי שלימק ועוד רבים וטובים.

צרפתי התאקלם מצוין ומהר מאוד הוכיח לכולם מה יש לו ברגליו, הציג יכולת אדירה, וזכה להישגים גדולים במחלקת הנוער ביחד עם חבריו וזה כלל משחקים גדולים, אליפויות, ניצחונות רבים על קבוצות מקבילות, מהמועדונים הגדולים ביותר בארץ כמו : מכבי והפועל חיפה, מכבי והפועל פתח תקווה, הרצליה, נתניה, כפר סבא וכד' וכד'. וכן זכה בהישגים אדירים גם במישור האישי.

כעבור שנה וחצי בלבד במחלקת הנוער ועם הגיעו לגיל 16 כבר זכה צרפתי לקבל זימון לקבוצת הבוגרים המצוינת של הפועל חדרה וזאת עקב דרישתו של מאמן הקבוצה דאז רוני דורה, שחזה בנער המוכשר והחליט כי הוא רוצה אותו אצלו, ואכן כך היה.

צרפתי הצטרף לקבוצת הבוגרים שהופיעה אז בליגה הארצית בה הופיעו בין היתר גם: עמי אלחדד ( וותיק השחקנים ), אהוד וואנה, שלומי גוזלן, אלון סולומון, יגאל אלחדד, עופר בן שמואל, זין שפירא ועוד כוכבים רבים וטובים ואט אט הצליח להתאקלם גם ביניהם והוכיח כי לילד השאפתן, המוכשר ובעיקר החרוץ מאוד היה הרבה מה לתת ולהציג וגם אם זה היה בדקות מועטות בלבד נוכח הקאדר האימתני של הבוגרים.

במשך שנתיים ועד גיוסו לצה"ל עשה צרפתי בקבוצת הבוגרים של הפועל חדרה, ואז כשרצה לקבל יותר דקות משחק וגם לשחק במקום שיהיה נוח יותר עבורו מבחינת הגעה לאימונים הוא החליט לעבור להפועל גבעת אולגה השכנה ..דאז קבוצת צמרת בליגה א' מחוז צפון!

בגבעת אולגה לקח לצרפתי 4/5 מחזורים בכדי להיכנס לעניינים וממקום של עלייה כמחליף מהספסל נכנס מהר מאוד לתמונת ההרכב הראשון השתלב בצורה מצוינת ( וזה לא היה פשוט באותם הימים שכן בגבעת אולגה הופיעו אז שחקנים מצוינים... ) עם חבריו לקבוצה ובמיוחד גם עם קהל האלפים ה"מטורף" שהתאהב בילד החרוץ והמוכשר מהר מאוד וזאת הייתה "אהבה הדדית ממבט ראשון" ישראל צרפתי התאים מבחינת מקצועית, אישית, וווינרית לאולגאים ומנגד...הם אליו! ישראל צרפתי לבש כחול , זכה לעידוד של אלפים ששרו "ישראל, ישראל, ישראל, בטח ב....השם...", והוא פשוט התחיל לדהור לעומק רחבות היריב ולקרוע רשתות!

שלוש שנים הופיע צרפתי בגבעת אולגה והיה מלך השכונה! כבש עשרות שערים בעונות בה גבעת אולגה הייתה לאחת מהקבוצות הטובות ביותר בליגה א' צפון, הפך לאחד ממנהיגי הקבוצה התחבר חיבור עז לאוהדים ועשה את הפריצה הגדולה שהביאה אותו כעבור שלוש שנים לעבור לקבוצות אחרות כמו : הפועל נצרת עילית, בני סכנין, אסי גלבוע, הפועל עירוני רמת השרון, הפועל טייבה , הפועל דלית אל כרמל לחזור להפועל חדרה לקדנציה קצרה בין לבין... ולהפוך לחלוץ הכי טוב והכי מבוקש בליגה א' צפון וזאת במשך עשר שנים רצופות עד הגיעו לגיל 35 בעונה בה שימש כמאמן/שחקן ( משרתו הראשונה כמאמן ) בבית"ר פרדס חנה והעלה אותה לליגה ב' אך בגלל תאונת דרכים קשה שקרתה במהלך אותה עונה בה נפצע קשה וריסק את רגלו פרש ממשחק פעיל...אך הפך למאמן מן השורה הראשונה שאימן בקבוצות רבות במחלקות נוער כמו : הפועל חדרה/ גבעת אולגה, מכבי נתניה, מכבי ברקאי מנהל מקצועי/ מאמן, ועוד, ועוד...

ישראל צרפתי היום התמנה למנהל המקצועי של מחלקת הנוער של הפועל חדרה/ גבעת אולגה , נשוי ללימור , אב לטל בת ה 18 ולתאומים אופיר ושני בני ה 15 ולא ממש צריך להתגעגע לכדורגל, כי מאז ועד היום הוא נמצא בכדורגל מאמן נוער נערים ילדים ולמעשה את כל שכבות הגילאים כשהוא נהנה כל פעם מחדש לתת את כולו למען התפתחותם של שחקני הכדורגל הצעירים בקבוצות אותן הוא מאמן ומנהל.


מס' חולצה מועדף ? "אף פעם לא היה לי מספר מועדף. שיחקתי כל פעם עם מספר אחר ועם מה שהיה פנוי. לא הייתה לי חשיבות ייתר בעניין בניגוד לאחרים. אני תמיד האמנתי שאני צריך לעשות המספר ולא המספר שעל החולצה צריך לעשות אותי"

שיחקת בתפקיד? "חלוץ"

שחקן מסוים שמאוד נהנית לשחק איתו?
"נתן לוזון : בעל חוכמת משחק נדירה. "ווינר" בנשמה. היה תענוג לשחק וללמוד ממנו המון. אורן גולן: "מהיר מאוד בעל פריצות מצוינות על קו האורך שבישל לי שערים רבים". איציק בן תורה: בלם מצוין. מנהיג על המגרש ומחוץ לו". עמי אלחדד: היה לו משהו מיוחד שלאף אחד אחר לא היה, הקרין לי אנרגיות של ווינר והפך אותי לשחקן טוב יותר". יהודה זקן: בעל מהירות מסחררת שהיה מבשל לי שערים רבים ומכריעים. אורן מוחרר שותף ענק. ועמוס עאידן חלוץ ענק שכל רגע בשיתוף פעולה איתו היה תענוג. יניב כהן "פליימייקר אדיר שלא היה פחות טוב מאייל ברקוביץ. לשחק איתו זו הייתה חוויה."

זיכרון מיוחד ממשחק ספציפי שתמיד נשאר איתך?
"אני זוכר משחקים רבים. משחקים מכריעים בכל הקבוצות בהן שיחקתי אבל שלושה משחקים חרוטים לי היטב בזיכרון, גם בגלל המשמעות שלהם וגם בגלל ההתרגשות שמסביבם, ויישארו שם כנראה לתמיד תמיד תמיד.

המשחק הראשון במדי הפועל גבעת אולגה מול הפועל דלית אל כרמל. משחק צמרת מקום ראשון מול מקום שני. אבי זכרו לברכה מקי הגיע למשחק, ולפני המשחק משחרר תרנגולת כסגולה למזל והצלחה עבור הקבוצה ועבורי. מי שמכיר אותי יודע איזו משמעות הייתה לאבי מקי עבורי. הוא היה האוהד הכי גדול שלי ליווה אותי תמיד ובתקופה שלי בגבעת אולגה הוא גם הפך לאוהד גדול של הקבוצה, והתרנגולת עזרה בגדול.... היה משחק ענק. משחק ברמה גבוהה, אולי 2,500 צופים. דלית אל כרמל עם פטריסיו סייג אליקו לוי ועוד תותחים הובילה את הטבלה והייתה קבוצה אדירה עם המון שחקני רכש ואנחנו מנגד היינו 90% בני גבעת אולגה יחד איתי ועוד 3/4 חדרתים : איציק בן תורה, ירון שטרית, ו...נתנו פייט אדיר. הם הובילו 1:0 ואז לחצנו אותם בטירוף, ובאחת מההתקפות שלנו.. נדמה לי כדור קרן...שהוגבה לרחבת ה 16 ואז הגעתי אליו ממש על קו השער אולי מטר וחצי ....לא יותר..ובעטתי טיל לפינה העליונה הקרובה, אליי.......ו..."ייששששששש".... צמרמורת בגוף. רצתי לכיוון היציעים כמו מטורף כשכל החברים שלי קופצים עליי. אלפים באוויר שואגים ישראל ישראל ישראל...ואבא שלי האחד והיחיד מקי ז"ל...מאושר ומחייך עד השמיים. אין מילים שיכולים לתאר את מה שהרגשתי אז... זה נגמר אגב... 1:1 .

משחק נוסף משמעותי ומרגש שוב במדי גבעת אולגה. אבי מקי נפטר בצורה פתאומית וישבתי שבעה באבל יחד עם משפחתי.... כמובן שלא התאמנתי כל השבוע וביום הראשון שלאחר השבעה היה "דרבי" מול מכבי חדרה . ההתלבטות אם לשחק או לא לשחק.. הייתה עזה. הייתי שבור ומרוסק ומצד אחד לא היה בי את הכח הנפשי לקום ולשחק.. מצד שני ידעתי שהדבר העיקרי שאבא היה רוצה זה שאני אמשיך הלאה ואקום לשחק...
באותו השבוע אני חייב לציין אנשי גבעת אולגה הציפו את הבית שלנו בשכונת רמז ועטפו אותי ואת אחי אילן באהבה. שחקנים אוהדים וגם המאמן דאז אבי ארגז לא עזבו אותי לרגע....זה נתן לי את הכח והחלטתי שאני משחק! ניצחנו 3:2 את מכבי חדרה אחרי שכבר הובלנו 3:0 משלושער שכבשתי....הכל התערבב ביחד. העצב הגדול בגלל מותו של אבי מצד אחד, מצד שני השמחה המאופקת בגלל הניצחון בדרבי וההופעה הטובה שלי. החברים שחיבקו, אבי ארגז שתמך, האוהדים שהרעיפו אהבה... זה היה עבורי הרבה יותר ממשחק כדורגל זה היה הרבה יותר מדרבי רגיל...זה היה עבורי הרבה יותר מהשלושער שכבשתי...אלוהים בירך אותי וכבשתי את השלושער לכבודו של אבי! זה היה פרק מיוחד מאוד בחיים שלי שאותו לא אשכח."

משחק נוסף היה במדי בני סכנין מול הפועל בית שאן. משחק עלייה שלנו לליגה הארצית מול 8,000 צופים בבית שאן ניצחנו 3:1 כבשתי צמד ועלינו ליגה. זה היה הישג אדיר עבורי ואני מאמין שעבור כל ספורטאי אחר שהיה במעמד דומה".

קבוצות בארץ? בעולם ? "מכבי נתניה"

מה דעתך על הכדורגל של אז ביחס להיום?
"הכדורגל הוא נתון של עבודה קשה. כך אני חושב שהיה פעם וכך אני חושב שזה היום. מי שעבד קשה מאוד והשקיע זכה להתקדם וזכה לקצור פירות. ההבדל הוא לדעתי שפעם בשביל להצליח היית צריך להיות חרוץ משקיען ווינר והרבה מזל.....היום אתה צריך סוכן טוב".

ישראל צרפתי: תודה על ראיון מקסים, ומרגש מרגש מרגש!!!!! זוכרים אותך לטובה, שחקן מצוין ,חלוץ אדיר שהיה תענוג לעודד לדחוף קדימה ולהיות חלק מהחוויות שהענקת לנו...האוהדים. "ישראל ישראל ישראל......".... היית דוגמה לחריצות ומופת. ווינר שלנו ! גאווה שלנו. מאחל לך שתמשיך להיות כזה כל העת. והכי חשוב תישאר, אדם צנוע ומקסים, שקט ועניו, איש טוב, ויקר, מאחל לך בריאות והנאה ממשפחתך, הצלחה, ועד 120.
ישראל צרפתי חוגג לאחר הבקעת השער במשחק המדובר מול דלית אל כרמל
צילום:ארכיון h.k תקשורת
 
ישראל צרפתי לאחר המשחק מול מכבי חדרה בו קם משבעה והבקיע שלושער אותם הקדיש לאביו
צילום:ארכיון h.k תקשורת
 
הקהל האולגאי עליו סיפר צרפתי במשחק המדובר מול דלית אל כרמל
צילום:ארכיון h.k תקשורת
 
ישראל צרפתי במדי גבעת אולגה
צילום:ארכיון h.k תקשורת
 
ישראל צרפתי במדי גבעת אולגה
צילום:ארכיון h.k תקשורת
 
ישראל צרפתי במדי גבעת אולגה
צילום:ארכיון h.k תקשורת
 
ישראל צרפתי במדי גבעת אולגה
צילום:ארכיון h.k תקשורת
 
ישראל צרפתי במדי גבעת אולגה
צילום:ארכיון h.k תקשורת
  כתוב למערכת
מבטלעבר - כתבות נוספות
שמואל יעקובובסקי מגדולי כדורגלני חדרה הלך לעולמו
   
ג'קי מלכה – ה"אבא" של כדורגלני אולגה הלך לעולמו
   
אהוד וואנה
   
נח פפר
   
רונן שפירא
   
גבי אוחנה
   
רונן אלטרוביץ
   
חיים סוויסה
   
מאיר דרורי
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
  מבט לעבר      
מפגש דורות    מפגש דורות
חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob    חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob
ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים    ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים
ברכת כהנים    ברכת כהנים
תיירות ונופש
יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות
...
תיירות ונופש | ממומן

3 צימרים מובילים בצפון 3 צימרים מובילים בצפון
הכירו את הצימרים המומלצים ביותר בצפ...
תיירות ונופש | ממומן

פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה
בין שלל הצגות וצילומים לסדרה חדשה, ...
תיירות ונופש

חופשה אומנותית בישראל חופשה אומנותית בישראל
אפשרות מאוד מיוחדת לחופשה ולנופש הי...
תיירות ונופש | ממומן

לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה
מלון הספא העירוני DAVID TOWER הנמצא...
תיירות ונופש


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |