פלאשנט חינוך: - תיירות חינוכית לתלמידי העיר
יום ראשון, 20 באוקטובר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
תיירות חינוכית לתלמידי העיר
מאת: ראובן יגיל
יום ראשון, 14 ביולי 2019, 08:54

בשנת הלימודים תש"פ ייצאו תלמידי היסודי לסיורים לימודיים-חווייתיים ברחבי העיר, במסגרת תוכנית הלימודים "חדרה עירי", במטרה לחזק את הגאווה היישובית בקרב תלמידים ולעודד מעורבות ושיתוף
בשנת הלימודים תש"פ תחדש מערכת החינוך העירונית את התוכנית החינוכית "חדרה עירי" להכרת המורשת של חדרה, בשיתוף החברה לפיתוח תיירות חדרה "נחלים".

התוכנית הייחודית מיועדת לכיתות ד', ה', ו' בכל מוסדות החינוך בעיר, וכוללת סיורים לימודיים חווייתיים המשולבים בתיירות החינוכית שמובילה חברת "נחלים". הלימודים החווייתיים מותאמים לתוכנית הלימודים המאושרת ולנושאי הליבה העירוניים, ובנוסף מעודדת פעילות חוץ בית-ספרית המהווה התנסות מעשירה ותורמת להתפתחותם של התלמידים מן ההיבט ההכרתי, הריגושי והמוטורי.

לדברי מנהלת מחלקת החינוך לגיל הרך שלי הרוש: "התוכנית מחברת בין המורשת ההיסטורית של העיר לבין התפתחותה ממושבה חקלאית לעיר עם אנרגיה. התלמידים יצאו לסיורים לימודיים ערכיים באתריה ההיסטוריים של העיר וילמדו, יחוו ויעמיקו את הקשר עם הסיפור המופלא של העיר חדרה".

להתאמת המסלולים ונושאי הטיולים לתלמידים, פותח המיזם בשיתוף פעולה הדוק של אגף החינוך וחברת "נחלים". מדובר במסלולי טיול גמישים המותאמים לתוכנית הלימודים, לגילאי התלמידים וכדומה, כאשר את הפעילויות מוביל צוות מדריכים איכותי.

תלמידים בשדרת אמיר צילום: דוברות העירייה
בין היתר צפויים בשנת הלימודים תש"פ סיורים במוזיון החאן, במתחם יד לבנים וגן המייסדים, בבית פיינברג, בבית המועצה באחד העם, שדרות אמיר מי-טל, הקיוסק ההיסטורי, פארק השרון, נחל חדרה ועוד.

תיירות חינוכית-לימודית תהפוך את הטיולים והסיורים לחוויה מרתקת ועוצמתית. הפעילויות והנושאים השונים מותאמים לרוח הטיול ומטמיעים ערכים של אהבת הארץ, ציונות, טבע ונוף, במטרה להקנות ידע ולאפשר פתיחת אפיקים לתחומי עניין שונים ומגוונים, ולעודד גאווה מקומית.

התוכנית נועדה להנחלת המורשת העירונית באמצעות היכרות עם אתרי המורשת והסיפור היסטורי של העיר ומייסדיה, טיפוח מרכזיותם של ערכי הטבע בחדרה באמצעות היכרות עם ערכי הטבע והנוף, העלאת המודעות בקהילה לקונפליקטים בין צרכי האדם והסביבה, פיתוח דרכים להתמודדות ולשינוי דפוסי התנהגות בציבור, העצמת הקהילה המקומית וטיפוח תחושת השייכות באמצעות העלאת המודעות ליתרונות בחיים ובמגורים בחדרה – עיר ירוקה, העלאת רמת האחריות והמעורבות של הקהילה באמצעות התלמידים והמורים למרחב הנוף והמורשת של חדרה. תוך מתן דגש על השילוב שבין קדמה לקיימות. מטרת התוכנית לחשוף את כלל תלמידי חדרה לאתרי הנוף והמורשת של העיר, לגבש גאווה יישובית בקרב התלמידים וצוותי החינוך וההוראה; לחזק את אופייה הירוק של חדרה ולעודד מעורבות ושיתוף.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
חוגי ההעשרה בגני הילדים לא ייפגעו
   
"פאר צור" ו" מדעים ויהדות" משתפים פעולה
   
פסטיבל של חוגי מדעים בטכנודע חדרה
   
נבחרה מנהלת חדשה לבית הספר חופים
   
העירייה ממפה את הגנים הפרטיים לגילאי 3-0
   
כנס גבעת חביבה: "החיים המשותפים בין יהודים וערבים - העתיד של כל ישראלי"
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מביאים כבוד לעיר    מביאים כבוד לעיר
מתחדשים במדרסים    מתחדשים במדרסים
שיח מרובע עם ראש הממשלה    שיח מרובע עם ראש הממשלה
מדליסט הזהב גל פרידמן מגרד ביס פלאנט    מדליסט הזהב גל פרידמן מגרד ביס פלאנט

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |