פלאשנט חינוך: - מהפכה בניהול מוסדות חינוך על-יסודיים בחדרה
יום ראשון, 29 במרץ 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
מהפכה בניהול מוסדות חינוך על-יסודיים בחדרה
ראובן יגיל
יום שלישי, 3 בדצמבר 2019, 11:31

על-פי החלטת משרדי החינוך והפנים, מחויבות הרשויות המקומיות בארץ לערוך התקשרויות להפעלת מוסדות חינוך על-יסודיים בדרך של מכרז פומבי, עם דגש על איכות ההוראה, צמצום פערים וקידום ההישגים
על-פי החלטת משרדי החינוך והפנים, מחויבות כל הרשויות המקומיות בארץ לערוך התקשרויות לניהול והפעלת מוסדות החינוך על-יסודיים שאינם בניהול עירוני, בדרך של מכרז פומבי, וזאת לא יאוחר מתחילת שנת הלימודים תשפ"א.

בישיבה שהתקיימה השבוע בהובלת ראש העיר צביקה גנדלמן הממונה על תיק החינוך, מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, סמנכ"לית קהילה ותרבות ד"ר אסנת ספורטה, ומנהל אגף החינוך שלומי דהן, עודכנו מנהלי בתי הספר בעיר בפרטיו של ההליך הצפוי.

מדובר בהליך שנועד להביא להשבחת החינוך בבתי-הספר העל-יסודיים, ואשר התקבל בהחלטה משותפת של משרד החינוך, יחד עם משרד הפנים ומרכז השלטון המקומי. בהתאם לכך יושם במכרזים דגש על איכות ההוראה, צמצום פערים וקידום ההישגים, והפעלת בית-הספר על בסיס מדדי איכות של משרד החינוך.

משרדי החינוך והפנים פרסמו נוהל מנחה לרשויות המקומיות בדבר דרך בחירתו של הגורם המפעיל. נוהל זה פורסם בחוזר מנכ"ל מיוחד של משרד הפנים, והרשויות המקומיות נדרשו לפעול על-פיו במטרה להבטיח הליך פומבי, שוויוני ומקצועי, שיביא לבחירה על בסיס איכות ומקצועיות בניהול מוסדות חינוך, עם דגש על פוטנציאל לשיפור מערכת החינוך.

ישיבה עם מנהלי על-יסודיים צילום: דוברות העירייה
בתי הספר העל-יסודיים בחדרה הינם בתי ספר שש-שנתיים שאחד העקרונות שעומד בבסיסם הוא עיקרון ההתמדה. משמעותו של עקרון ההתמדה הוא שבית הספר נותן מענה איכותי ומגוון לכל התלמידים מכיתה ז' עד י"ב. תלמידי חטיבות הביניים בעיר ימשיכו את לימודיהם בחטיבות העליונות באותו מוסד, כך שהחל משנת הלימודים תשפ"א יתאפשר מעבר ממוסד חינוך אחד למשנהו בכל מערכת החינוך בעיר, רק באמצעות בחינה ואישור של ועדת העברות באגף החינוך.

בתי ספר על-יסודיים בחדרה מופעלים על-ידי רשתות חינוך או עמותות, ובשלב זה נדרש הליך של מכרז הפעלה בארבעה בתי ספר: תיכון בית אליעזר החדש (על-יסודי שש-שנתי), תיכון ממלכתי-דתי "מדעים ויהדות", ישיבה תיכונית שש-שנתית "בני עקיבא" ואולפנית שש-שנתית "מבשרת ברוך". גורם מפעיל שיזכה במכרז, יפעיל את בית-הספר החל משנת הלימודים תשפ"א, וזאת לתקופה של חמש שנים עם אופציה לחידוש ההתקשרות בתום התקופה הזאת.

על-פי הנוהל החדש, יופעל תיכון חדש בית אליעזר כבית-ספר שש-שנתי, בדיוק כמו תיכון חדרה ותיכון רב תחומי למדעים ואמנויות, ומסיימי שכבה ט' בחטיבת הביניים שלו ימשיכו ללמוד בו גם בתיכון. על מנת להיערך לקליטת מסיימי שכבה ט', ובהתאם לדגש המושם על מדדי איכות ומצוינות, ייפתחו בתיכון חדש בית אליעזר מסלולי לימוד מורחבים בהיקף של 5 יחידות לימוד, במקצועות הבאים: פיזיקה, כימייה וביולוגיה, מתמטיקה ואנגלית וכן מגמת סייבר ומדעי המחשב ורובוטיקה כל אחת בהיקף של 10 יחידות לימוד כל זאת, בנוסף למגמות הקיימות בו היום. בעתיד יפתחו מגמות ייחודיות נוספות בהתאם להחלטת העירייה והגורם המפעיל שיבחר במכרז.
כמו כן יופעלו בתיכון בית אליעזר תוכניות ייחודיות בתחום המדיה הדיגיטלית, אקלים וגלובליזציה, ויתקיימו שיתופי פעולה עם האקדמיה.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
למידה חווייתית על העיר חדרה
   
הצלחה לרישום ילדי הגנים בחדרה באמצעות האתר
   
בחדרה החינוך כולו נתינה
   
נואמים צעירים ומרשימים
   
יום הוקרה והערכה לאנשי ההוראה בחדרה
   
פרס חינוך מחוזי לגן "ארבל"
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |