פלאשנט חינוך: - הצלחה לרישום ילדי הגנים בחדרה באמצעות האתר
יום שישי, 10 באפריל 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
הצלחה לרישום ילדי הגנים בחדרה באמצעות האתר
ראובן יגיל
יום שישי, 21 בפברואר 2020, 07:13

הסתיים הרישום לגני ילדים וכיתות א'. 90 אחוז מההורים נהנו מרישום מקוון מה שמעיד שהרוב המוחלט של ההורים רשמו את ילדיהם באחת מאפשרויות הרישום המקוון שהציעה העירייה לנוחותם
הסתיים הרישום לגני ילדים, מסגרות הרצף החינוכי וכיתות א' בחדרה לשנת הלימודים תשפ"א. באגף החינוך מציינים כי הליך הרישום באמצעות אתר הרישום המקוון אשר נפתח לנוחות ההורים, הוכיח את עצמו. אף על פי שבפני ההורים עמדו אפשרויות נוספות, כ-90 אחוז מהרישום התבצע באופן מקוון באמצעות אינטרנט או אפליקציית "תיקתק", וזאת לעומת כ-70 אחוזי רישום מקוון בשנה שעברה.

לדברי ראש העיר צביקה גנדלמן, הממונה גם על תיק החינוך, אפשרויות הרישום המקוונות נועדו לייעל את עבודת העירייה מול התושבים. גנדלמן: "העירייה מרחיבה כל העת את היצע השירותים המקוונים, וזאת כחלק מהעשייה שנועדה לשפר את השירות לתושבי העיר. העובדה ש-90 אחוז מכלל ההורים אכן רשמו את ילדיהם באמצעים המקוונים, מוכיחה שהשירות העירוני לתושב אכן הפך לזמין, נגיש ונוח הרבה יותר מבעבר".

הצלחה לתהליך המקוון צילום: דוברות העירייה
יצוין כי בשנת הלימודים תשפ"א תיישם העירייה את מודל הבחירה המבוקרת, הכולל שלושה מרחבים: מרחב כל העיר (מזרח, מרכז ומערב); מרחב "פארק-דניה"; מרחב ממ"ד (כל בתי הספר השייכים לזרם הדתי).

ההורים שנכנסו לאתר הרישום סימנו את העדפותיהם, ובאגף החינוך מדגישים כי הרישום הוא בבחינת בקשה לשיבוץ, ורק לאחר שתיבחן מפת הביקושים ברמה העירונית, יתקבלו החלטות בהתאם לקריטריונים שפורסמו מראש. בין הקריטריונים לשיבוץ: בית ספר ״עוגן״ – למסמנים בית ספר זה בעדיפות ראשונה מובטח מקום; קירבה גאוגרפית - בקשות לשיבוץ בבתי ספר שאינם בתי הספר ״עוגן״ ידורגו על פי קירבה גאוגרפית של בית התלמיד, והשיבוץ יתבצע על בסיס מקום פנוי.

בכל מקרה של עודף רישום ואי יכולת הכרעה על בסיס גיאוגרפי תיערך הגרלה. בנוסף, במקרים מיוחדים תינתן עדיפות בשיבוץ למשפחות המוגדרות על-ידי מחלקת הרווחה כ״משפחה מוחלשת״.

בשנת הלימודים תשפ"א ישובצו תלמידי העיר ב-20 בתי ספר יסודיים, מתוכם 6 בתי ספר ממלכתיים-דתיים: חב"ד בנים, חב"ד בנות, יבנה, מוריה, שילה ותחכמוני; 14 בתי ספר ממלכתיים, מתוכם 2 דמוקרטיים: ברנדס וגבעול, 10 בתי ספר ותיקים שבשנים האחרונות התמקצעו ופיתחו לעצמם ייחודיות בית ספרית: אחד העם, אילן רמון, ארלוזורוב, הגורן, השחף, חופים, ניצנים, צליל, צפרירים וקפלן ו- 2 בתי ספר "צומחים": לב (מכיל) אשר בשנת הלימודים הקרובה צפוי לאכלס את שכבות א'-ג' ו"פארק" (חדש) שיאכלס את שכבת א' ועל פי ביקוש ייתכן ויוכל לתת מענה גם לכיתות ב' ו-ג'.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
למידה חווייתית על העיר חדרה
   
בחדרה החינוך כולו נתינה
   
נואמים צעירים ומרשימים
   
יום הוקרה והערכה לאנשי ההוראה בחדרה
   
פרס חינוך מחוזי לגן "ארבל"
   
מיטב הנוער של דור ה-Z ממציא לנו פטנטים
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |