פלאשנט חינוך: - ייחודיות לדוגמה
יום שישי, 6 בדצמבר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
ייחודיות לדוגמה
ראובן יגיל
יום חמישי, 30 במאי 2019, 07:03

מנהלי מחלקות לחינוך קדם-יסודי מרשויות במחוז הגיעו כדי ללמוד על העשייה החינוכית בחדרה, ובמיוחד המדיניות שמוביל אגף החינוך לייחודיות בגני הילדים
אגף החינוך של עיריית חדרה נבחר לארח מנהלי מחלקות לחינוך קדם-יסודי מרשויות ברחבי המחוז, ולהציג בפניהם את העשייה החינוכית הענפה המתבצע בגני הילדים.

המנהלים האורחים הוזמנו לסייר במוקדי העשייה החינוכית לילדי הגנים בחדרה, ביניהם מרכז חץ בטכנודע ומוזיאון החאן.

במרכז חץ, מרכז חינוך צעיר בטכנודע, לומדים ילדי הגנים את יסודות המדע. באמצעות סיפורים ואגדות, התנסות וחוויה פעילה, חושפים את הילדים למושגי יסוד במדע ומחזקים את הסקרנות והרצון לנסות, לחקור ולגלות.
בנוסף סיירו בגני ילדים המייצגים את מדיניות הייחודיות בגנים שמוביל אגף החינוך בראשות מנהלת האגף סיגלית איציקוביץ ומנהלת המחלקה לחינוך קדם-יסודי גילה גואטה.

ביקור למידה בטכנודע צילום: דוברות העירייה
בין הגנים שנבחרו לארח את מנהלי המחלקות מרחבי הארץ היו גן ארבל וגן חוחית. גן ארבל, זוכה פרס החינוך המחוזי לשנת תשע"ח, הוא גן חובה ממלכתי בשכונת ניסן בחדרה, אשר ייחודיותו בהיותו גן מתבונן ומצלם. במסגרת זו רכשו הגננות מצלמות דיגיטליות עבור הילדים והן הפכו לחלק בלתי נפרד מחיי הגן. הילדים מצלמים ומתעדים תהליכים, ביקורים ופעילויות בגן, וכל התמונות מועברות לתיקיות אישיות במחשב. תיקיות אלה נגישות לילדים שיכולים להתבונן בתמונות באופן חופשי. השימוש במצלמה מעודד את הגילוי והחקר, ומזמן אפשרויות בחירה לתיעוד והקפאת רגע משמעותי, השונה בעיני כל ילד ובכך המדגיש את ייחודו. בנוסף, התחום מזמן יצירת קשרים חברתיים חדשים ומאפשר למבוגרים לראות את העולם דרך עיני הילדים.

פרויקט הצילום בגן כולל בתוכו גם עקרונות לפיתוח מיומנויות שונות כגון שיתוף, גמישות, ביטוי אישי, יצירתיות ועצמאות.

גן חוחית, גן חובה בשכונת ברנדס, פועל כגן ייחודי לקידום אורח חיים בריא. ייחודיותו כמקדם בריאות נועדה להטמיע התנהגויות בריאות בקרב ילדי הגן ומשפחותיהם. זאת על מנת להגדיל באופן משמעותי את הסיכוי להתפתחות המיטבית של כל ילד בתחום הקוגניטיבי, רגשי-חברתי, שפתי-תקשורתי ותחושתי-תנועתי. אורח החיים הבריא משתלב בפעילויות והעשייה היומיומית בגן, תוך שימת דגש על תחומים כמו הקפדה על היגיינה, רווחה אישית והעצמה של כל ילדה וילד בהתאם לצורכיהם ורמת התפתחותם.

מנהלת המחלקה לחינוך קדם יסודי גילה גואטה, אמרה כי הסיור בשני הגנים המחיש היטב את מדיניות האגף לייחודיות בגני הילדים. גואטה הדגישה כי אגף החינוך מעודד גנים נוספים ליזום וליצור למידה משמעותית וחשיבה מחוץ לקופסה שתייחד את פעילותם.

חדרה היא הרשות הראשונה במחוז שהגדירה ייחודיות גנית ומפעילה את הפרויקט בגני הילדים העירוניים. בין גני הילדים הייחודים ישנו גן מתבונן ומצלם, גן בריאות, גן קולינרי, גן המקדם איכות סביבה, גן תנועה וספורט, גן יער (פעילות טבע), גנים מוסיקליים ועוד. לדברי גואטה מתוכננים גנים ייחודים גם בתחומים כמו שחמט ואמנות, וכן מתחם גנים בנושא זהירות בדרכים עם מגרש הדרכה קטן לקידום הייחודיות. רוב תחומי הייחודיות של הגנים מתבססים על תחומי הייחודיות והחוזקות של הגננות, ועל אגף חינוך המאפשר להן להביאם לידי ביטוי במערכת החינוך העירונית.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
מיטב הנוער של דור ה-Z ממציא לנו פטנטים
   
מהפכה בניהול מוסדות חינוך על-יסודיים בחדרה
   
הוקרה והערכה למזכירה חופית חממי
   
שיר של הצטיינות
   
תלמידים מחדרה סייעו לנשיא לקשט את סוכת השלום
   
חוגי ההעשרה בגני הילדים לא ייפגעו
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים
חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט    חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט
מביאים כבוד לעיר    מביאים כבוד לעיר

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |