פלאשנט תרבות - תרבות והתנדבות
שבת, 8 באוגוסט 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
תרבות והתנדבות
ראובן יגיל
יום ראשון, 14 באוקטובר 2018, 06:52

היחידה העירונית למאבק בהתמכרויות מגייסת את יוצאי הקהילה האתיופית לפעילות של התנדבות ומניעה בתוך הקהילה, באמצעות העצמה תרבותית
היחידה העירונית למאבק בסמים ואלכוהול באגף הרווחה מגייסת את בני הקהילה האתיופית לפעילות של התנדבות ומניעה באמצעות העצמה תרבותית תוך מתן מקום לחשיפת מורשת הקהילה באמצעות מגוון פעילויות חברתיות מעשירות.

מנהלת היחידה העירונית מלי מלכין מעדכנת כי מדינת ישראל הקצתה לרשויות המקומיות תקציבים במסגרת התוכנית הלאומית "הדרך החדשה" שמטרתם לקדם את הקהילה, לצמצם פערים, ליצור דיאלוג ציבורי בונה, ליצור אמון בממסד ובכוונותיו, להנגיש את השירותים העירוניים ולעורר מעורבות בקהילה באמצעות גיוסם לפעילויות חברתיות מקדמות שיח.

היחידה העירונית למאבק בסמים ואלכוהול בניהולה של מלכין ובליווי מקצועי של רכז המניעה ויוצא הקהילה ניסן ביינסאן, יוזמת תוכניות בתחום מניעת השימוש בחומרים ממכרים, בין היתר פיתוח תוכניות הורות ותוכניות העשרה לילדים ונוער להגברת המודעות והמעורבות בקהילה.

מעצימים שיח ותרבות צילום: דוברות העירייה
בשנה שעברה הכריזה היחידה על מיזם קהילתי של ערבי "תרבות במה ושיח" העוסקים גם בתכנים הקשורים למורשת הקהילה, הווי תרבותי חברתי, מעורבות הורים ונוכחות בחיי ילדיהם, עידוד המעורבות החברתית ושילוב הקהילה בפעילויות עירוניות שונות. עד כה התקיימו ארבעה אירועים עירוניים של "תרבות במה ושיח" בהם השתתפו רבים מהקהילה, צעירים ומבוגרים כאחד. ערבים אלה מאפשרים לבני הקהילה לצאת למפגש חברתי תרבותי שבו צופים בהצגה או מופע ולאחר מכן מתקיים דיון עם אנשי מקצועי מהקהילה המכירים את הקודים התרבותיים.

צוות היחידה העירונית והשותפים העירוניים מאמינים כי העברת מסרים דרך אמנות הבמה היא כלי השלכתי ומראה המשקפת מציאות, מגרה את החשיבה, מעלה עמדות ויוצרת שיח מקדם.

מלי מלכין מנהלת התוכנית: "הרעיון לקיים ערבי תרבות במה ושיח תפס את הקהילה במובן של שיתוף, גיוס והרחבת התקשורת עמה. נכון להיום הצלחנו, באמצעות ערבי התרבות, לגייס את אנשי הקהילה לפעילויות חברתיות מעצימות כמו גיוס אימהות לפעילות ההתנדבות של סיירת ההורים העירונית, גיוס מגשרים חברתיים, גיוס אימהות לסדנאות הורים ולמידת תיאוריה ומחשבים כחלק מחיזוק המעורבות ההורית בחיי הילדים והמתבגרים, ותוכנית פולקלור ושיח להורים ומתבגרים המתוכננת להתקיים".

מלכין: "הובלת הפעילות העירונית אינה יכולה להתבצע ללא שותפים עירוניים שלוקחים חלק בהירתמות באמצעות מתן תקציבים ונוכחות פיזית להצלחת האירועים. אגף הרווחה בעיריית חדרה בניהולה של זיוה היימברג מעודד ומוביל תוכניות העצמה לקהילה האתיופית בדרכים יצירתיות, ופתוח ליוזמות חדשות בתחום העצמה חברתית. שותפים עירוניים נוספים שמסיעים לנו בקידומם של ערבי תרבות הם המחלקה לשירותי קהילה והתנדבות בניהול שמשון אחרק, עמותת פנאי העיר בניהול אייל עפגין, צוות מרכז הפנאי גני אלון בניהול יניב מטרי ודרסה זאודה, ושותפים מהקהילה".
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
מיצגים וצילומים בתערוכה העוסקת בקהילה הגאה
   
מתכוננים לתערוכה "תושבים בעירנו"
   
אמנות בימי קורונה
   
תערוכה: לפחד מציפורים ולפסל אותם
   
סינגל חדש ל "עמרי נובל והאצילים"
   
אמנים שווים
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
נוי מחדרה נבחרה לפרזנטורית בקמפיין האקדמית עמק יזרעאל    נוי מחדרה נבחרה לפרזנטורית בקמפיין האקדמית עמק יזרעאל
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |