פלאשנט תרבות - ''אמנות ירוקה'' בבית האמנים
יום שני, 25 במאי 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
"אמנות ירוקה" בבית האמנים
הדר צאלים
יום שלישי, 18 ביוני 2019, 19:31

רבים הגיעו ליהנות בתערוכה "אמנות ירוקה" בבית האמנים, ביניהם קבוצות של תלמידים, מגני ילדים ובתי ספר, שביקרו בתערוכה כחלק מהחינוך לאמנות
התערוכה "אמנות ירוקה" שהוצגה בבית האמנים, נהנתה מתנועה מרובה של מבקרים שהגיעו לצפות ביצירות, ביניהם גם קבוצות תלמידים, מגני ילדים ובתי ספר, שביקרו בתערוכה כחלק מהחינוך לאמנות במוסדות החינוך בעיר.

בבית ספר "ארלוזורוב", בניהולה של בטי גולדמן, שמים דגש על חינוך לאמנות, ומנהיגים ביקורים קבועים בתערוכות בבית האמנים. בתערוכה "אמנות ירוקה", בה הוצגו יצירות של אמנים מהארץ ומחו"ל, חוו התלמידים גם אמנות וגם מסרים לשמירה על כדור הארץ מפני נזקים שהאדם יכול למנוע.

התלמידים, מכיתה ה' 3, הגיעו לתערוכה בגלריה העירונית בליווי המורה לאמנות לבנה פרנקו-ממן והמחנכת ליאור בר. את פניהם קיבלה אוצרת התערוכה חוה גדיש לדיון באמנות וסביבתיות, והתלמידים גילו סקרנות ועניין רב.

באותה עת הוצגו במבואה של התערוכה 20 עבודות של תלמידי "ארלוזורוב" בנושא "דיוקן משפחתי". עבודות התלמידים נוצרו ממגוון חפצים בהשראת האמן חנוך פיבן, הנוהג ''לצייר בחפצים''.

תלמידים מברים בתערוכה צילום: דוברות העירייה
גם עבודותיהם של תלמידי כיתה י"א במגמת הצילום, בתיכון טכנולוגי נעמת בניהולה של טלי צימני, הוצגו במבואה. תערוכת הצילומים, בהדרכת המורה לצילום רמה יאזמה, התמקדה בהגברת המודעות לשמירה על הסביבה. מזה 5 שנים הם משתתפים התלמידים בפרויקט בינלאומי של כתבי סביבה צעירים, של "עמותת אקואושן", ובכך התגברה מודעותם לנושאים סביבתיים.

תלמידי חטיבת הביניים בבית ספר "תחכמוני" הגיעו בקבוצות קטנות לפעילות בגלריה לכבוד יום ירושלים.

גם ילדי גן ארז, בני ה-4, הגיעו לתערוכה עם הגננת אילנה ניר. גדיש: "כל הכבוד לגננת אילנה שהביאה את הילדים המקסימים ולימדה אותם שבתערוכה רק מסתכלים ולא נוגעים. זה שיעור ראשון חשוב מאד, והילדים נהנו מאד גם בלי לגעת. רק בשביל ביקורי הילדים היה שווה להציג את התערוכה".

בנוסף, במהלך התערוכה נערך כנס של עמותת קהילה-לה שכינס כ-100 נשות עסקים מחדרה והשכונות. הכנס התחיל בביקור בתערוכת ''אמנות ירוקה'', כולל הרמת כוסית והדרכה בתערוכה.
לדברי חוה גדיש, התערוכה נהנתה מתנועת מבקרים מרובה, ועם סיומה החלו ההכנות לתערוכה הבאה: ''קיץ הכי ישראלי''. שתיפתח ב-11 ביולי בבית האמנים.

 
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
סינגל חדש ל "עמרי נובל והאצילים"
   
אמנים שווים
   
תערוכה ארצית לכבוד חודש האשה
   
בחדרה כל האמנים שווים
   
צלילי האנדלוסית בחדרה
   
הזוכים בתחרות הצילום הארצית הוצגו בחדרה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |