פלאשנט תרבות - מגרשים את החושך עם אמני חדרה
יום שלישי, 16 באוגוסט 2022
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
מגרשים את החושך עם אמני חדרה
ראובן יגיל
יום ראשון, 21 בנובמבר 2021, 11:59

אמני חדרה משתפים את האור שלהם בתערוכת 'אל האור', שנפתחה השבוע בבית האמנים. הפתיחה החגיגית תתקיים עם הדלקת נר שני של חנוכה (29.11)
היהודים מדליקים חנוכייה בחג החנוכה, הלא הוא חג האורות, הנוצרים מקשטים עצי אשוח בנורות צבעוניות בחג המולד, ההודים חוגגים את חג האורות שלהם בפסטיבל גדול ומואר. המשותף להם הוא שכולם חוגגים בתחילת החורף, וכולם תרים אחר האור, כוח החיים. השבוע נפתחה בבית האמנים בחדרה תערוכת 'אל האור', תערוכה שכולה אור. התערוכה הקבוצתית, אותה אוצרת חוה גדיש, כשמה כן היא, מפיצה את האור על כל משמעויותיו בכל טכניקה וסגנון אמנותי.

התערוכה, המוצגת כאמור בבית האמנים בחדרה, תפתח באופן חגיגי ביום הדלקת נר שני של חנוכה (ב' 29.11) בשעה 19:00, ותוצג עד לתאריך 7.12.21. הציבור הרחב מוזמן.
משתתפים בתערוכה אמנים מקומיים, אמנים מכל הארץ ואמנים מהעולם (מניו זילנד ומדרום אפריקה) וגם תלמידי בית ספר ארלוזורוב משתתפים בתערוכה מקבילה במעלה המדרגות של הגלריה עם עבודות מעניינות של אור וצל. בתערוכה מוצגות יצירות אמנות בטכניקות שונות: פיסול, צילום, ציור, קולאז' ומיצב.

אור האמנים  צילום: דוברות העירייה
לדברי אוצרת התערוכה, האמנית חוה גדיש: "האור והחושך הולכים יד ביד, אין אור בלי חושך וגם אין חושך ללא אור. בתערוכה זו מנסים האומנים לקבץ את האור ולנסות להאיר את חיינו. בריאת העולם מתחיל ביום הראשון בבריאת האור: ''ויאמר אלוהים יהי אור ויהי אור... ויקרא אלוהים לאור יום ולחושך קרא לילה...' (בראשית פרק א' פסוקים ג'-ה'). השמש, מקור האור הנפוץ והמוכר ביותר, איננו היחיד. האמנים בתערוכה מגלים בשמים מקורות אור נוספים, כפי שהשכילו לחפש ולגלות אבותינו הקדמונים והיום כבר הרחיקו לגלקסיות רחוקות אין סופיות וגילו המון כוכבים ובהם גם שמשות רבות. אמני התערוכה מציגים אותם."

"האור מגיע גם ממקורות אחרים. האמנית לארה לייט מדרום אפריקה מרפאה בעזרת קרני אור.
עבור בועז גדיש מקור האור הם אופני הטנדם (אופנים לשנים), שהחזירו לו את האור לאחר שהתעוור בתאונת ספורט. הוא ממשיך בספורט הרכיבה עם קבוצת ''כן ולא רוכבי השרון'', אנשים נפלאים שרוכבים בשנים, אחד רואה ואחד עיוור. הם רוכבים בכל הארץ וגם בעולם.
נטע גנור שייכת לקבוצת ציירי הפה והרגל בארץ וגם בעולם. והציור בשבילה הוא האור. היא חולקת אותו עם הבן שלה ועם ילדים אחרים בספרי ילדים מצוירים פרי יצירתה. והילדים עצמם, הם האור של ההורים (לפעמים משום שהם לא נותנים לישון בלילה).
האמנים משתפים את האור שלהם בתערוכה והאור נמצא בכל מקום, בחוץ וגם בפנים. בתקווה ובאמונה, ביצירה ובעשייה. וגם אם עכשיו חשוך ורע ,השמש עוד תזרח והטוב יגיע, לטענת האמנים."
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
זכרון יעקב מזמינה אתכם לחגוג בענק את המשך הקיץ
   
להקת צבעי מחול בפסטיבל אשדודאנס
   
בתנור - תערוכת הקרמיקה וההדפס 2022
   
התעוררות מדומה
   
המגה סטאריות של אוראל
   
לראשונה בחדרה: פסטיבל בינלאומי לפיסול באבן
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מפגש דורות    מפגש דורות
חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob    חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob
ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים    ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים
ברכת כהנים    ברכת כהנים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |