פלאשנט תרבות - אירועי תרבות בשכונות העיר
יום חמישי, 9 ביולי 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
אירועי תרבות בשכונות העיר
רון איתן
יום רביעי, 9 בנובמבר 2016, 19:05

המשרד לפיתוח הפריפריה העביר לעיריית חדרה תקציב לקיומם של אירועי תרבות להנאת תושבי השכונות. האירועים יופקו על-ידי עמותת "פנאי העיר" והמחלקה לתרבות תורנית
המשרד לפיתוח הנגב הגליל והפריפריה העביר לעיריית חדרה הרשאה תקציבית בגובה של כ-474 אלף שקלים לאירועי תרבות המיועדים להתקיים ברחבי השכונות בעיר. ראש העיר צביקה גנדלמן הוסיף עוד כ-100 אלף שקלים לקיומם של האירועים.

התקציב הועבר לעירייה לאחר ביקורו בחדרה של השר אריה מכלוף דרעי, המכהן כשר הפנים וכשר לפיתוח הפריפריה, והתרשמותו מניהול העיר על-ידי ראש העירייה צביקה גנדלמן והנהלת העיר.כזכור, בתום סיורו בעיר אמר השר דרעי כי התרשם מאוד מהפוטנציאל של חדרה והבטיח לסייע לקידום תוכניות בחדרה, ובעיקר בשכונות הנכללות תחת המשרד לפיתוח הפריפריה והנגב והגליל.

אירועי תרבות. ביטון, דרעי וגנלדמן צילום: יח"צ
את ההתנהלות מול משרדו של השר לקבלת התקציב האמור, ניהל המשנה לראש העיר בועז ביטון, הממונה בעירייה גם על תיק תרבות וקהילה.לדברי ביטון, מדובר בתקציב לאירועים האמורים להתקיים עד סוף שנת 2016, חלקם יופקו באמצעות העמותה העירונית "פנאי העיר" וחלקם באמצעות המחלקה לתרבות וקהילה.

ביטון: "האירועים מיועדים לתושבי השכונות, תושבים בפריפריה החברתית, מעוטי אמצעים - חילונים, דתיים וחרדים כאחד - המתקשים בדרך כלל להגיע לאירועי תרבות". בין האירועים מתוכנן אירוע אחדות תחת השם "מתחברים" אשר ישלב אמן דתי חרדי עם אמן חילוני. לדברי ביטון, מדובר בזמרים מובילים הצפויים למשוך קהל רב.

אירוע נוסף יהיה הפקה גדולה שתכלול קונצרט של תזמורת אנדלוסית עם הופעה של זמרים מובילים בשירה האנדלוסית מרוקאית. גם מופע זה צפוי למשוך קהל רב ומגוון. אירועים המיועדים בעיקר לילדים יתקיימו בחג החנוכה תחת המוטו "מאירים את חדרה". אירועים אלה מתוכננים להתקיים באולם הספורט של בית ספר "צפרירים" ובאולם התרבות בגבעת אולגה.

רוב האירועים המתוכננים מיועדים לכלל הציבור. בנוסף מתוכננים לחנוכה גם אירועי תרבות המיועדים לציבור המסורתי והדתי בחדרה. לדברי ביטון, המטרה להפיק רצף של אירועים, כדי שכמעט בכל יום מימי החג יתקיים מופע ברחבי השכונות להנאת תושבי העיר.

עוד מעדכן ביטון, כי בעקבות התקציב הנדיב לקיומם של האירועים הוזמן השר דרעי לחדרה כדי להשתתף בהם, וככל הנראה הוא אכן ישתתף כאורח כבוד באחד האירועים הגדולים.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
תערוכה: לפחד מציפורים ולפסל אותם
   
סינגל חדש ל "עמרי נובל והאצילים"
   
אמנים שווים
   
תערוכה ארצית לכבוד חודש האשה
   
בחדרה כל האמנים שווים
   
צלילי האנדלוסית בחדרה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |