פלאשנט חינוך: - המהפכה ב''מדעים ויהדות'' - כיתת מופ''ת ממשיכה להוביל
יום רביעי, 18 ביולי 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
המהפכה ב"מדעים ויהדות" - כיתת מופ"ת ממשיכה להוביל
מאת: רון איתן
יום רביעי, 20 בדצמבר 2017, 11:46

במסגרת כיתת מופ"ת, הראשונה בעיר חדרה, משתתפים התלמידים במגוון ניסויים ותכניות לימוד מעשירות ברמה של 5 יח"ל. התלמידים בנו דגמים במודל של "נפח קוביה", והשתלמו במגוון התכנים במקצוע המתמטיקה. יו"ר מדעים ויהדות הרב בן ציון נורדמן: "אני שמח שכיתת מופת יצרה מהפכה של ממש בתחום החינוך וכמודל לחיקוי לבתי ספר אחרים"
כיתת מופ"ת בבית הספר "מדעים ויהדות", הכיתה הראשונה בעיר חדרה, ממשיכה להוביל ולהגיע להישגים גבוהים במגוון מקצועות הלימוד. כאמור, בכיתת מופ"ת לומדים תלמידים מובחרים, אשר נבחרו בקפידה ללימוד ברמה של 5 יח"ל. יחד עם הרמה הלימודית הגבוהה, והמוטיבציה להישגים וציונים מצד התלמידים, מקבלים החניכים בכיתת מופ"ת את הכלים הדרושים, להשתלמות אישית ומקצועית במגוון המקצועות במסגרת כיתת מופ"ת.

התכנית מאפשרת להגיע להישגים ולרמה של 5 יחידות במקצועות המרכזיים צילום: באדיבות בית הספר
כל למשל, בחודש האחרון, התקיים פרויקט ייחודי בבית הספר במקצוע המתמטיקה, כאשר כל תלמיד בנה דגם של בית על מנת לחשב את נפח החלל שנוצר. יצירות הפאר הוצגו ברחבי בית הספר, וניכרה בהן השקעה בלתי רגילה. הדגמים, פרי מעשי ידי התלמידים, עובדו ברמה מקצועית, וכללו ריהוט ואביזרים, כל זאת במסגרת הנושא שנבחר "נפח קוביה", אשר מהווה כלי מרכזי במקצוע המתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד.

כמו כן, התלמידים במגמת אנגלית, יסיירו בשבוע הבא בגן הסולארי שבבנימינה, כאשר ההדרכה כולה תתקיים בשפה האנגלית. תלמידי מגמת פיזיקה, משתתפים באולימפיאדת החלל הארצית ע"ש אילן רמון, וזוכים להישגים גבוהים.

התלמידים בנו דגמים במודל של "נפח קוביה" צילום: באדיבות בית הספר
כאמור, תכנית מופ"ת, הקיימת כיום במספר תיכונים ברחבי הארץ, שנבחרו בקפידה על ידי הצוות המקצועי של התכנית, מאפשרת לתלמידים ברמה הגבוהה להגיע להישגים ולרמה של 5 יחידות במקצועות המרכזיים, בדגש על מתמטיקה ופיזיקה. מנהלת החטיבה הגב' חגית אביר, לא מסתירה את התרגשותה מהצלחת התלמידים: "אנו חותרים להגיע להישגים הגבוהים ביותר של תלמידנו, תוך חוויה והתנסות ולמידה משמעותית שתפתח לתלמידים צוהר להגיע להישגים הגבוהים ביותר".

מנהלת אגף החינוך' ששותפה בבניית הקונספט הוסיפה ואמרה: "מדובר בשילוב מנצח של יחס אישי וחם לצד מגוון רחב של מגמות כשמופת מעל הכל". מפקחת משרד החינוך, המלווה את כיתת מופת מיום הקמתה, לא הסתירה את התפעלותה וציינה כי "השילוב של 'יותר' במצוינות ו'יותר' מסורת מוכיח את עצמו במדעים ויהדות".

הרב בן ציון נורדמן, יו"ר מדעים ויהדות אומר בגאווה: "אני שמח שכיתת מופת יצרה מהפכה של ממש בתחום החינוך וכמודל לחיקוי לבתי ספר אחרים. מדעים ויהדות ימשיך להוביל את הקו החינוכי הגבוה, ולהעלות את רמת הציונים של תלמידי ישראל".
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
מנהלים חדשים לילדי חדרה
   
חיזוקים בדרך לכיתה א'
   
חדרה משדרגת את הרצף החינוכי לילדי הגנים
   
במדעים ויהדות חגגו סיום שנה בספארי
   
מורי חדרה בבסיס חיל האוויר
   
הסיפור המשפחתי של תלמידי "ארלוזורוב"
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מטיילים בין אגמים וסימטאות    מטיילים בין אגמים וסימטאות
מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה    מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה
מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין    מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין
גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי    גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |