פלאשנט חינוך: - הסיפור המשפחתי של תלמידי ''ארלוזורוב''
יום שני, 18 במרץ 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
הסיפור המשפחתי של תלמידי "ארלוזורוב"
מאת: הדר צאלים
יום שישי, 15 ביוני 2018, 08:17

בית ספר "ארלוזורוב" משתתף בתחרות בינלאומית של מוזיאון בית התפוצות, בו לקוחים חלק תלמידים מכל העולם
בית ספר "ארלוזורוב" בחדרה משתתף בתחרות הבינלאומית "מוצגים מספרים", במסגרת פרויקט "סיפור משפחתי" של מוזיאון "בית התפוצות". בתחרות משתתפים כ-20 אלף תלמידים מכל רחבי העולם היהודי, 190 מוסדות חינוך, 23 מדינות.

בסוף השבוע התקיים בבית התפוצות מפגש בינלאומי לפתיחה החגיגית של התערוכה, במעמד שגרירים, מנכ״ל משרד החינוך, מנהלים, מורים, תלמידים ובני משפחות.

ששת התלמידים מבית ספר ״ארלוזורוב״ שעבודותיהם הוצגו בין הטובות ביותר הגיעו לאירוע מלווים במנהלת בית הספר בטי גולדמן, המורה לאמנות לבנה פרנקו ממן, הורים וסבים נרגשים. התלמידה אגם רדהני, מכתה ו׳1, זכתה במקום השני בתחרות עם עבודתה המתארת את המסע מאתיופיה לארץ, כפי ששמעה אותו מבני משפחתה. אגם אף נבחרה לנאום בטקס חלוקת הפרסים כנציגת התלמידים בתחרות.

תלמידי ארלוזורוב בבית התפוצות צילום: באדיבות עיריית חדרה
"בית התפוצות", מוזיאון העם היהודי, מקיים זו השנה ה-20 את התחרות הבינלאומית בה משתתפים בני נוער מהעולם היהודי; ארה"ב, אמריקה הלטינית, רוסיה והסביבה, דרום אפריקה, אוסטרליה, אירופה וישראל. התחרות מבוססת על תהליך הלמידה המתקיים בבתי הספר בגילאי בר ובת מצווה במסגרת מחקר ועבודת השורשים אותם נדרשים התלמידים להכין. ייחודה של התחרות היא בכך שהעבודות העיוניות מקבלות ביטוי אמנותי והופכות למוצג מוזיאוני.

מטרת הפרויקט היא חיבור בני הנוער היהודיים בארץ ובעולם למורשת, להיסטוריה ולתרבות היהודית באמצעות יצירת המצג; חיזוק השייכות, המחויבות ומכאן גם הזהות של הנוער היהודי בארץ ובעולם לעם היהודי; הנצחת עצי המשפחה של המשתתפים, על-ידי רישומם ותיעודם במחלקה לרישום אילנות יוחסין בבית התפוצות ובכך לאפשר המשך חקר ותיעוד המורשת היהודית.

בבית ספר "ארלוזורוב" ציינו כי כל המשתתפים הם תלמידי חטיבות ביניים, אך איכות העבודה של תלמידי המצוינות באמנות של ״ארלוזורוב״ כבר מוכרת למארגני התחרות, ולמרות שמדובר בבית ספר יסודי הוא מוזמן, זו השנה החמישית, לקחת חלק בפרויקט המרגש. התלמידים הביאו גאווה גדולה לבית ספר "ארלוזורוב״, למשפחותיהם, ולעיר חדרה.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
סיור משותף לצוותי רווחה וחינוך במסגרות ילדים ונוער
   
חדרה עירי
   
צליל ירוק מתמיד
   
נקבעה מזוזה בקומפלקס הדו-קומתי לחינוך מיוחד
   
גני החינוך המיוחד עוברים למשכנם החדש
   
העבודות לבניית הקומפלקס לגיל הרך מתחילות בקרוב
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב    ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב
מתחממים לקראת הפריימריס    מתחממים לקראת הפריימריס
ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה    ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה
תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט    תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |