פלאשנט חינוך: - סיור משותף לצוותי רווחה וחינוך במסגרות ילדים ונוער
יום שישי, 28 בפברואר 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
סיור משותף לצוותי רווחה וחינוך במסגרות ילדים ונוער
ראובן יגיל
יום שישי, 8 במרץ 2019, 12:12

המטות המקצועיים של אגפי החינוך והרווחה בעיריית חדרה יצאו לסיור עבודה משותף במסגרות ילדים ונוער שיש בהם ממשקי עשייה וטיפול של שני האגפים
המטות המקצועיים של אגפי החינוך והרווחה בעיריית חדרה יצאו לסיור עבודה משותף במסגרות ילדים ונוער שמפעיל אגף הרווחה. הסיור התקיים בהובלת מנהלת רווחה מזרח עו"ס עינב כצמן, בהשתתפות מנהלת רווחה מערב עו"ס פרחיה ביטון הראל, מנהלת מרכז הורים ילדים אילנה פרימוביץ, מנהלת מחלקת נוער ורדה ביטון, מנהל המית"ר שלומי פורקוש, ואנשי מקצוע נוספים, וכן מנהלת אגף החינוך סיגלית איציקוביץ, מנהלת מחלקת חינוך יסודי שלי הרוש, מנהל המחלקה לטיפול בפרט ולדימיר אברמוב, מנהלת מדור תלמידי חוץ אלה שירום, רכזת במחלקה לחינוך יסודי ועל-יסודי מילה פיש, קציני ביקור סדיר, ואנשי מקצוע נוספים מהאגף.
חינוך חדרה
במרכז הורים ילדים צילום: דוברות העירייה
הסיור נועד לחשוף את עשיית אגף הרווחה ואת המסגרות שיש בהם ממשקי עשייה וטיפול של שני האגפים. אגפי הרווחה והחינוך בעירייה משתפים פעולה בתוכניות עבור ילדים ונוער, כולל השמת ילדים במעונות יום לפי קריטריונים, הפעלת מגוון תוכניות העשרה, טיפוח וטיפול לילדים ובני משפחותיהם בקהילה, טיפול ושיקום ילדים ובני נוער בסיכון ובתהליך סיכון באמצעות שירותי איתור, אבחון, טיפול וחוק נוער; טיפול במתבגרים, בנוער וצעירים מנותקים תוך שימת דגש על הצרכים הייחודיים של גיל ההתבגרות, ושירותים רבים נוספים לילדים ונוער מגיל לידה ועד גיל הגיוס.

במסגרת הסיור סיירו המטות המקצועיים במית"ר "נירים", במועדונית "עוגנים", ובמרכז ילדים הורים, ושמעו הסברים על הפעילות ועל דרכי הטיפול במסגרות המיועדות לילדים ונוער בסיכון.

סיור משותף לצוותים המקצועיים צילום: דוברות העירייה
מית"ר "נירים" בחדרה, בניהולו של שלומי פורקוש, הינו מודל ייחודי בשילוב עמותת "נירים" שהוקמה לזכרו של ניר קריצ'מן, לוחם שייטת בן חדרה שנפל בפעילות מבצעית בשנת 2002. המשפחה וחבריו לשייטת החליטו להנציחו באמצעות עמותה שמטרתה להוות מסגרת אלטרנטיבית לנערים שנפלטו מהמסגרות המסורתיות.

המרכז משמש מרכז יום תומך רב תחומי, ומהווה כלי התערבות ייחודי הנמצא על רצף השירותים הטיפוליים של אגף הרווחה בעיר לבני נוער על רצף הסיכון. המית"ר מספק מענה רב ממדי לבני נוער, תוך שילוב מרבי של תשומות כלל המערכות הקהילתיות (המשפחה, שירותי טיפול, חינוך, בריאות, פנאי ותעסוקה), לקראת החזרתם של בני הנוער למערכות משלבות בקהילה. כל זאת בעשייה בלתי פוסקת סביב השעות בדרכים יצירתיות, חדשניות ומותאמות לצורכי הנוער כיום, כולל הכשרה והפעלת מספרה, אולפן ההקלטות, מפעל בוטיק לייצור שוקולד בשיתוף עמותת "גוונים של שוקולד", מרחב השכלה, וכן מרחב שטח "נירים" היוזם ימי שטח, גיחות ומסעות.

המספרה במיתר נירים צילום: דוברות העירייה
מרכז "עוגנים", בניהולה של פרחיה ביטון-הראל, מנגיש את שירותי העירייה לתושבי השכונה, מציע שירות טיפולי תמיכתי מעצים לתושבי גבעת אולגה, הורים, הורים יחידנים, וילדים, ומעניק מגוון פעילויות להעצמה משפחתית.

המקום פעיל בכל שעות היום והערב. במהלך היום פועלת במרכז מועדונית לגילאי יסודי. בתום הלימודים מגיעים הילדים מבתי הספר, אוכלים תזונה בריאה, וזוכים לסיוע בשיעורי הבית ולפעילות עד לשעות הערב. צוות המרכז נמצא בקשר עם בתי ספר והמורים של כל ילד, ובנוסף מקיים קשר עם הבית, כולל ביקורי בית. במקביל לפעילות להעצמת הילדים, מתקיימים מפגשים של הורים, כולל קבוצות הדרכה הורית, במטרה לקדם הבנת צורכי הילדים, מענים, קשיים בהתמודדות הורית. בשעות הערב מפעיל המקום מועדון לאימהות ולנשים צעירות, עבורן הוא ישמש בית חם להעצמה, חיזוק והתפתחות אישית.

מרכז ילדים והורים, בניהולה של אילנה פרימוביץ, הוא מרכז טיפולי למשפחות, למתן מענה להורים עם קשיים רגשיים, התנהגותיים וחברתיים, במטרה להעצים את התא המשפחתי ולשפר את היחסים והתקשורת בין ההורים וילדיהם.

צוות המרכז מפעיל תוכניות רבות שנועדו לקדם את ההורים והילדים כאחד .עם הגידול במספרן של משפחות הנקלעות לקשיים כלכליים גדלה במקביל גם חשיבותו של המרכז, הבנוי כמודל של בית על מנת לאפשר למשפחות להרגיש נוח באווירה מקבלת, חמה, מכילה ומכבדת.

הטיפולים הניתנים בו מגוונים ומבוצעים על-ידי צוות רב מקצועי של עובדים סוציאליים ומבוצעים בדרכים שונות (טיפול בבעלי חיים, פסיכודרמה, תנועה, בישול, משחק, אמנות, יצירה, צילום ועוד) וכוללים טיפול פרטני, טיפול דיאדי הורה-ילד, התערבות משפחתית והדרכה הורית. הטיפול מלווה את המשפחה לתקופה של שנה עד שנה וחצי שבמהלכה נוצר קשר משמעותי המוביל לשינוי ושיפור בתפקודם. בנוסף מקיים המרכז שותפויות רבות עם גורמים שונים בקהילה, ופעילויות קבוצתיות להורים וילדים הן במרכז והן מחוצה לו.

בעיריית חדרה משקיעים רבות בהתייחסות למשפחה ומשקיעים חשיבה רבה, תכנון ותקציב, לתוכניות מתאימות לאוכלוסייה לצורך מניעת מצבי סיכון ומאפשרים התפתחות תקינה ונורמטיבית של הילדים, מחזקים את ההורים ובכך מעצימים את חוסנה של האוכלוסייה.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
הצלחה לרישום ילדי הגנים בחדרה באמצעות האתר
   
בחדרה החינוך כולו נתינה
   
נואמים צעירים ומרשימים
   
יום הוקרה והערכה לאנשי ההוראה בחדרה
   
פרס חינוך מחוזי לגן "ארבל"
   
מיטב הנוער של דור ה-Z ממציא לנו פטנטים
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |