פלאשנט חינוך: - העירייה ממפה את הגנים הפרטיים לגילאי 3-0
יום שלישי, 21 בינואר 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
העירייה ממפה את הגנים הפרטיים לגילאי 3-0
ראובן יגיל
יום ראשון, 4 באוגוסט 2019, 15:29

בחדרה מתבצע מיפוי של גני ילדים פרטיים, לקראת הכשרת הגננות ומתן תו תקן לגנים העומדים בתקנים מקצועיים, פדגוגיים ובטיחותיים
בעקבות מקרי ההתעללות בגנים הפרטיים שנחשפו לאחרונה, הנחה ראש העיר צביקה גנדלמן לכנס את ועדת הגיל הרך לחשיבה משותפת בנושא פיקוח עירוני על גנים פרטיים לגילאי 0 עד 3.

הוועדה התכנסה, והוחלט כי היות ומדובר בשנת בחירות, ועד אשר הממשלה תחליט להכיר בנושא ולפקח עליו, תגבש עיריית חדרה תוכנית עבודה מסודרת. עוד הוחלט כי למרות שמבחינת המדינה אין הכרה בפיקוח על גילאי 0 עד 3, תתחיל העירייה באופן מידי לקדם את הנושא.

הוועדה מונה נציגים של היחידות הרלוונטיות לטיפול בגיל הרך: יו"ר הוועדה ומנהלת רווחה מזרח העיר עינב כצמן, מנהלת המחלקה לחינוך קדם יסודי גילה גואטה, מנהלת התוכנית הלאומית 360 לילדים ולנוער בסיכון חדרה-אליכין ליאת איציק, מנכ"ל העמותה העירונית "פנאי העיר" אייל עפגין, מנהלת מדור פדגוגיה גיל רך באגף החינוך מאירה ויקרוביצקי, מנהלת המחלקה ליחידות טיפוליות ומרכז הורים ילדים אילנה פרימוביץ, ונוספים.
תוכנית העבודה העירונית המתגבשת בימים אלה, תוצג בישיבת הוועדה הבאה, כולל תקציבים ופירוט פעולות.

חשיבה משותפת לפיקוח על הגנים צילום: דוברות העירייה
עד אז הוחל באופן מידי מיפוי הגנים הפרטיים בחדרה כשלב מקדים לפני יצירת קשר עם הגננות וזימונן לכנס בהובלת המחלקה לחינוך קדם יסודי. כל זאת במטרה להתחיל בתהליך מקומי של התקרבות לגנים הפרטיים, במטרה שהגננות בגנים אלה ייקחו חלק במערך העירוני, יגיעו להשתלמויות וייעזרו בשירותים העירוניים. ההיכרות ההדדית של הגננות והמערכת העירונית, ובנוסף זימונן לכנסים והכשרות עירוניות, הם צעדים חיוניים לקראת מתן תו תקן לגנים פרטיים שיעמדו בתקנים מקצועיים, פדגוגיים, בטיחותיים וכדומה.

הפעילות של ועדת הגיל הרך מתבצעת במקביל ובהתאם להחלטת הוועדה היישובית של התוכנית הלאומית, שהתכנסה בעיריית חדרה לפני כחצי שנה, והנחתה להתמקד בקידום ובטובת הגיל הרך. התוכנית הלאומית נועדה לחולל שינוי בהתמודדות של החברה הישראלית עם מצבי הסיכון של ילדים ונוער ובני משפחותיהם, ופועלת כתוכנית בין-משרדית בשיתוף משרדי ממשלה, ובנוסף מרכז השלטון המקומי ואשלים ג'וינט ישראל.

עם זאת, בתקופה האחרונה בולטת הנחיצות של מיפוי הגנים הפרטיים, הכשרת גננות, מתן תווי תקן ופיקוח, וזאת לנוכח הגילויים המזעזעים שנחשפו ברשויות אחרות בארץ של מקרי התעללות ואלימות קשים נגד פעוטות השוהים במסגרות בלתי מפוקחות לגיל הרך.

לדברי מנהלת התוכנית הלאומית בחדרה ליאת איציק, חדרה היא עיר יוצאת דופן בחיבורים ובשיתופי הפעולה לטובת הגיל הרך. הנתונים מראים כי חדרה שמה בראש סדר העדיפויות את אוכלוסיית היעד, וזאת בהתאם למדיניות ראש העיר צביקה גנדלמן הרואה את הגיל הרך בראש סדר העדיפויות, ועושה כל שביכולתה על מנת לקדם אותם כבר מגילאי לידה, על מנת לתת לילדים את הסיכוי הטוב ביותר להצליח בבגרותם.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
יום הוקרה והערכה לאנשי ההוראה בחדרה
   
פרס חינוך מחוזי לגן "ארבל"
   
מיטב הנוער של דור ה-Z ממציא לנו פטנטים
   
מהפכה בניהול מוסדות חינוך על-יסודיים בחדרה
   
הוקרה והערכה למזכירה חופית חממי
   
שיר של הצטיינות
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |