פלאשנט תרבות - ההצגה החדשה ''מפורסתמים'' תוצג בקרוב ברנה שני
יום רביעי, 27 במאי 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
ההצגה החדשה "מפורסתמים" תוצג בקרוב ברנה שני
מירית אזרחי
יום ראשון, 18 בינואר 2015, 18:04

התיאטרון העירוני לנוער, הפועל במתנ"ס בית אליעזר, מעלה הצגה מקורית חדשה בשם "מפורסתמים", העוסקת בתרבות הרייטינג, תחושת הזהות והשייכות, והרצון הבלתי מרוסן להיות מפורסמים.
התיאטרון העירוני לנוער, הפועל במתנ"ס בית אליעזר, מעלה הצגה מקורית חדשה בשם "מפורסתמים", העוסקת בתרבות הרייטינג, תחושת הזהות והשייכות, והרצון הבלתי מרוסן להיות מפורסמים.
התיאטרון יוצר הצגות מקוריות העוסקות בדילמות ובחיי היום יום של בני הנוער, עם שימת דגש על כתיבה אותנטית והפיכת התיאטרון לכלי ביטוי לנוער. מדי שנה מועלית הצגה המותאמת לנושאים הנלמדים בחטיבות הביניים בחדרה, וזאת כתוצאה משיתוף הפעולה בין עמותת על"ה, שמסגרתה פועל מתנ"ס בית אליעזר, לבין עיריית חדרה, פרויקט עיר ללא אלימות והרשות למניעת סמים ואלכוהול.

התאמת ההצגות מאפשרת שיתוף אולטימטיבי בין הנושאים המועלים על הבמה לבין הנושאים המעסיקים את בני הנוער לאורך כל השנה, ובין התיאטרון לבין המסרים המועברים לקהל. במסגרת זו הועלו בשנים האחרונות הצגות בנושאים כמו קבלת השונה, הדרך הקצרה להידרדרות, לא לאלימות, לא לסמים, מנהיגות וכוחניות, וכדומה.

שחקני התיאטרון העירוני לנוער צילום: דוברות העירייה
כתוצאה מכך מהווה התיאטרון במה להעברת מסרים ותכנים חינוכיים וחברתיים המסייעים לבני הנוער להתמודד עם מצבי לחץ, אלימות, סמים, אלכוהול ולחץ חברתי בצורה טובה יותר ומגבירים את המעורבות החברתית של בני הנוער בקהילה.

"מפורסתמים" עוסקת בסיפורה של להקה השואפת להגיע אל תעשיית הכוכבים. הם מגיעים, מתקבלים, נוגעים בתהילה לרגע ואז קורה משהו שמשנה את כל התמונה.

ההצגה מספרת את סיפורם של בני נוער רבים החולמים לגעת ולהגיע אל עולם הכוכבות, בלי לקחת בחשבון את המחיר הכרוך בכך או את מה שעומד מאחורי התעשייה המשומנת הזו.

ההצגה נוצרה בשיתוף מלא של השחקנים היוצרים, בני נוער מכיתות ז'-י"ב, שגם כתבו, הפיקו, עיצבו ויצרו. מדובר בהצגה צבעונית, מהירה וקליפית, מלאה בתמונות מצחיקות ובשירים סוחפים ויחד עם זאת מעבירה מסר חד וברור: הכוכבים האמיתיים נמצאים אצלנו בפנים, ושם גם נוכל למצוא אותם. לכן גם המילים האחרונות בהצגה הן, "בואו פשוט נשיר מהלב, הקהל כבר יבוא".

הבימאית שרון אביב, אשר מובילה את תיאטרון הנוער בשנים האחרונות יחד עם המפיק המוסיקלי איציק עובדיה, העלתה את הרעיון לכתיבת ההצגה בעקבות מפגשים עם בני נוער שרוצים לגעת בתהילה אך לא מודעים למחיר שעליהם לשלם. אביב, שחקנית, מספרת סיפורים, ובימאית הפועלת גם בארץ וגם בעולם, מעוניינת לעודד בני נוער ליצור, לשיר ולשחק מתוך העצמה אישית ולא "כדי להתפרסם", ומאמינה "שהקהל כבר יבוא".

ההצגה "מפורסתמים" תוצג ב-26 וב-27 בינואר באולם רנה שני, בבקרים בפני בתי הספר בעיר ובשעה 20:00 לקהל הרחב.

הבמאית שרון אביב צילום: דוברות העירייה
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
סינגל חדש ל "עמרי נובל והאצילים"
   
אמנים שווים
   
תערוכה ארצית לכבוד חודש האשה
   
בחדרה כל האמנים שווים
   
צלילי האנדלוסית בחדרה
   
הזוכים בתחרות הצילום הארצית הוצגו בחדרה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |