פלאשנט תרבות - בקרוב ''לילות ושמשות''תערוכת צילום של חנה סהר
יום חמישי, 29 באוקטובר 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
בקרוב "לילות ושמשות"תערוכת צילום של חנה סהר
מירית אזרחי
יום חמישי, 19 בפברואר 2015, 12:17

פארק העסקים קיסריה מארח אומנות ופותח במשרדי חברת נילסן תערוכת צילום של האמנית חנה סהר שכותרתה "לילות ושמשות".
שימוש לא קונבנציונלי ומתן ייעודים לא שגרתיים לאולמות ומרחבים והפיכתם למעין גלריות לתרבות ואומנות, הופך לקונספט מקובל ופופולארי בעולם כולו. לפארק העסקים בקיסריה מסורת המתקיימת כבר כמה שנים של אירוח אירועי תרבות לקידום היצירה והעשייה האומנותית בשיתוף עם החברות בפארק.

בימים אלה נערכות החברה לפיתוח קיסריה וחברת נילסן לקראת אירוח תערוכת צילום ייחודית שתתקיים בחלל הכניסה המואר והמתנשא לגובה של החממה הטכנולוגית בחברת נילסן. פרויקט אירוח אמנים בליוויה של האוצרת שרית שפירא, נולד במטרה לתמוך ולקדם אמנים, להנגיש אמנות לקהל הרחב וליצור סביבת עבודה נעימה, מהנה ובעלת ערך מוסף.

המתחם שישמש כגלריה לאמנות למשך חודש ימים יארח את עבודותיה של האמנית חנה סהר, מהבולטות בדור הביניים של שדה הצילום הישראלי. אירוע הפתיחה החגיגי יערך ביום שישי ה-27.02.15 בשעה 10:30.

חנה סהר צילום: יחצ
מיכאל כרסנטי מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה מציין: "פארק העסקים והתעשייה קיסריה מארח מעת לעת גם עשייה אומנותית ותרבותית השזורה ביוזמות ייחודיות של חברות בפארק. שמחנו להצטרף ליוזמה הברוכה של אסתר ברק לנדס, מנכ"לית נילסן, המגלמת ערך מוסף ותרבותי לפארק, המשמש כמודל עולמי להעלאת איכות החיים והסביבה לעובדים בו. לתערוכה ערך אמנותי שיעשיר את חווית הפעילות הקהילתית בפארק, ומקור הנאה לציבור המבקרים ולתושבי קיסריה והסביבה".

בתערוכה "לילות ושמשות" יוצגו עבודות הצילום היפיפיות של חנה סהר, ביניהן הסדרה האחרונה ״מוארים", המעצימה פן לא ריאליסטי וקסום, שתוצג לראשונה לעיני כלל הציבור. עבודות הסדרה מציגות דימויי נופים, בעיקר צילומי השמיים על האורות והמאורות: השמש, הירח והכוכבים המתגלים. בעזרת שימוש באמצעים טכנולוגיים אלמנטריים כגון צילום אנאלוגי או פילטרים ישנים מקנה סהר לדימוי רקיע השמים צבעוניות יוצאת דופן ומראה של חיזיון קוסמי.

האמנית מכוננת עולם בדיוני ומציינת את הצילום שלה כמדיום שלא נועד לתעד את העולם ולהעיד עליו. עבודותיה של חנה סהר מגלמות את אמונתה כי האמנות של ימינו יכולה להמשיך ולקיים עולם רב ניגודים: אמיתי, מזויף, אפל, פלאי וקסום.
התערוכה תהיה פתוחה וזמינה להנאת ציבור המבקרים.

על האומנית: חנה סהר, זוכת פרס אמן צעיר, פרס עידוד היצירה ופרס לאון קונסטנטינר לצילום, הציגה בתערוכות יחיד וקבוצתיות רבות בארץ ובחו"ל ועבודותיה כלולות באוספי מוזיאונים מובילים ובאוספים פרטיים. עבודות הצילום שלה חובקות קשת רחבה של נושאים ונודעו לראשונה בזירת האמנות המקומית באמצע שנות השמונים של המאה ה-20 כאשר צילמה דמויות של יצאניות באזור בורסת היהלומים.

מאוחר יותר עברה סהר לנושאים אחרים כמו פרחי כלנית שראתה במחנה ההשמדה אושוויץ או לחילופין נשים השרועות בפני מצלמתה בתנוחות השאובות מדפוסים של תולדות האמנות, נופים ליליים שצולמו בעיקר בפארקים ריקים שבשולי הערים, דיוקנאות נשים ממוצא עיראקי, דימויים של חסרי בית ועוד.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
המתנדבים שעושים אומנות חדרתית בצל הקורונה
   
המשורר רועי חסן יעביר סדנה במרכז הצעירים
   
הכוריאוגרפית יהודית דביר תקים את הלהקות הייצוגיות בחדרה
   
"מזווית מבטה של צלמת"- תערוכת פרידה
   
מיצגים וצילומים בתערוכה העוסקת בקהילה הגאה
   
מתכוננים לתערוכה "תושבים בעירנו"
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
שבת שלום מאיש העיתונים של חדרה    שבת שלום מאיש העיתונים של חדרה
היכרות עם מפקד הכבאות החדש    היכרות עם מפקד הכבאות החדש
נוי מחדרה נבחרה לפרזנטורית בקמפיין האקדמית עמק יזרעאל    נוי מחדרה נבחרה לפרזנטורית בקמפיין האקדמית עמק יזרעאל
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |