פלאשנט תרבות - תערוכה מרהיבה ביופייה של תלמידי מגמת אומנויות העיצוב
שבת, 31 באוקטובר 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
תערוכה מרהיבה ביופייה של תלמידי מגמת אומנויות העיצוב
מירית אזרחי
יום שני, 11 במאי 2015, 18:12

עשרות עבודות שזכו לשבחים הוצגו ברחבי קמפוס בית אליעזר של תיכון חדרה, במסגרת תערוכת המגמה לעיצוב ואמנות.
התלמידים המוכשרים בכיתה י"ב במגמת אומנויות העיצוב בקמפוס בית אליעזר של תיכון חדרה הציגו את פרויקט הגמר שלהם בתערוכה ברחבי בית הספר.

על קירות בית הספר ובמסדרונות הוצגו עשרות עבודות מגוונות, ששיקפו את עולמם הפנימי של התלמידים ואת הנושאים המעסיקים אותם. כל העבודות בוצעו ברמת הגשה מרשימה ויוצאת דופן באיכותה. בית הספר נראה כמוזיאון עיצוב ואומנות ססגוני ומרהיב כל ימי התערוכה.

כל תלמיד הציג פרויקט גמר בשני מסלולי לימוד של המגמה: אמנות ועיצוב, בהנחייתן של רכזת המגמה והמורה לאמנות עינת רבינא והמורה לעיצוב יפעת נאהרי. המפקחת על לימודי האמנות של משרד החינוך, חילקה שבחים רבים לתלמידים על עבודותיהם.

"גיבורי העל" של אבי מזריאב. צילום: באדיבות בית הספר
התלמיד אבי מזריאב, הציג את "גיבורי העל" יצירה שמבוססת על הקומפוזיציה של לאונרדו דה ווינצ'י, הסעודה האחרונה. את ישו והשליחים שמופיעים ביצירה המקורית והמאוד מפורסמת, החליפו גיבורי העל - סופרמן, וונדר וומן, באטמן וספיידרמן

אבי מזריאב מספר כיצד נולדה היצירה המרתקת : "מילדות אני אוהב לצפות בסדרות טלוויזיה שמראות את גיבורי העל: סופרמן, בטמן, ספדיידרמן ובמהלך השנים נחשפתי לעוד גיבורי על רבים. בפרויקט בחרתי לבטא את האהבה שלי, ולשלב אותה עם תולדות האומנות. בעבודה אחת ציטטתי את הקומפוזיציה הכללית מהסעודה האחרונה של ליאונרדו. ישו ושליחיו נהפכו לגיבורי העל.

בעבודתי השנייה יצקתי בפסל החירות את דמותו של הג'וקר מבטמן. בכך שילבתי בין הזמנים השונים, בין תרבות "גבוהה" לתרבות "נמוכה" וסגרתי פער בין האומנות לחיים עצמם".

פארקור פרי עבודתו של דוד זבריז'ר. צילום: באדיבות בית הספר
התלמיד דוד זבריז'ר בחר להביע בציוריו את מה שלדעתו חסר בחדרה ואת מה שהיה רוצה שיהיה בה. זבריז'ר עוסק בפארקור, שהוא סוג של ספורט שתכליתו הגעה ממקום למקום בדרך המהירה והאפקטיבית ביותר. בספורט הזה עוברים מכשולים, קופצים מעל קירות וכדי לא לעשות אותו על גגות העיר, עושים אותו בפארק מסודר עם מתקן מתאים.

זבריז'ר צייר ציור ענק המציג מקומות בעיר בהם עסק בספורט ובציור נוסף הביא לידי ביטוי את הדברים החסרים בעיר, כמו בית קולנוע. זבריז'ר: "חדרה היא העיר שבה גדלתי ואני מתחבר אליה מאוד, לכן חיברתי בינה ובין הפארקור, שהוא חלק גדול מחיי וביטאתי את הקשר ביניהם בפרויקט".

ציורי השמן של סטפני מנובחוב. צילום: באדיבות בית הספר
התלמידה סטפני מנובחוב הציגה שלושה ציורי שמן בהם נראים נופי באקו שבאז'רבייג'אן. היא עצמה נולדה בארץ, אבל בבית היא ספגה את התרבות האזרית ובחרה להציג זאת בציורייה. בתחום העיצוב סטפני הציגה שולחן כתיבה הנועד ללמידה בהשראת הציור המפורסם של ואן גוך- ליל כוכבים.

היריעה קצרה מלהכיל את כל העבודות שהוצגו בתערוכה, אבל אי אפשר לסיים מבלי לציין את ציוריה של התלמידה בת אל זרבאילוב, שיצרה דיוקן משפחתי מחומרים שלא מאפיינים את עולם הציור,כמו: קמח, קקאו, סוכר בצבעים שונים, פודינג וניל, סולת וסוכריות צבעוניות.

הדמויות המצויירות הם בני משפחתה של בת אל, ההורים ושתי האחיות והיא מסבירה: "אני אוהבת לאפות מגיל צעיר ותמיד אני שמחה לאפות ולנסות מתכונים חדשים. הרעיון לשלב את חומרי האפייה בעבודה ולהפוך אותם לחומרים שאיתם יצרתי את העבודה שלי נראה לי טבעי. הצבעוניות מצומצמת בגלל אילוצים של צבעי החומרים בהם השתמשתי, אבל זה מצא חן בעיני ולא הייתי זקוקה לצבעוניות פוליכרומית".

ציורי השמן של בת אל זרבאילוב. צילום: באדיבות בית הספר
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
המתנדבים שעושים אומנות חדרתית בצל הקורונה
   
המשורר רועי חסן יעביר סדנה במרכז הצעירים
   
הכוריאוגרפית יהודית דביר תקים את הלהקות הייצוגיות בחדרה
   
"מזווית מבטה של צלמת"- תערוכת פרידה
   
מיצגים וצילומים בתערוכה העוסקת בקהילה הגאה
   
מתכוננים לתערוכה "תושבים בעירנו"
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
שבת שלום מאיש העיתונים של חדרה    שבת שלום מאיש העיתונים של חדרה
היכרות עם מפקד הכבאות החדש    היכרות עם מפקד הכבאות החדש
נוי מחדרה נבחרה לפרזנטורית בקמפיין האקדמית עמק יזרעאל    נוי מחדרה נבחרה לפרזנטורית בקמפיין האקדמית עמק יזרעאל
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |