פלאשנט תרבות - תערוכה משותפת לציירים מחדרה ומארה''ב
יום רביעי, 8 ביולי 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
תערוכה משותפת לציירים מחדרה ומארה"ב
רון איתן
יום רביעי, 23 בדצמבר 2015, 16:48

שיתוף פעולה של עיריית חדרה עם הסוכנות היהודית הניב תערוכה משותפת לאמנים מחדרה והסביבה ואמנים מארה"ב, שתוצג בשנת ה-125 שנה לחדרה.
במסגרת אירועי ה-125 שנה לחדרה, ובשיתוף הסוכנות היהודית, תתקיים בבית האמנים תערוכה משותפת של אמנים ישראליים ואמריקניים בנושא ספר תהלים.

סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי, אשר מונתה על-ידי ראש העיר צביקה גנדלמן לרכז את אירועי שנת ה-125 לחדרה, אירחה השבוע את נציגות הסוכנות היהודית, מרכזת פרויקטי גשר לקשר מיה שהם, והפעילה רות לפידור.

התערוכה תתקיים בחודש מרץ בשיתוף עיריית חדרה ובמסגרת "שותפות ביחד" חדרה-עירון והקהילות היהודיות בדרום מזרח ארצות הברית."שותפות ביחד" של הסוכנות היהודית נועדה לחיזוק הקשר בין קהילות יהודיות ברחבי העולם לעיר או אזור בישראל. חדרה-עירון שותפה עם מספר פדרציות יהודיות בדרום-מזרח ארצות הברית (בפלורידה, בטנסי, בצפון-קרוליינה ובווירג'יניה) במטרה ליצור קשרים עם קהילות יהודיות באזורי השותפות, לחיזוק הזהות הציונית והיהודית, אהבת הארץ והאדם וקיום מעורבות חברתית ותרומה לקהילה.

שיתוף פעולה. יחזקאלי עם שהם ולפידור. צילום: באדיבות עיריית חדרה
לדברי שהם ולפידור, במסגרת הפרויקט קישרה הסוכנות בין כ-80 אמנים, בטכניקות שונות של אמנות פלסטית – ציור, פיסול, פסיפס, כדרות ועוד – לבין אמנים מחדרה והסביבה. הפרויקט כולו נסוב סביב ספר תהילים, כאשר לכל אמן מחדרה והאזור הוצמד אמן אמריקני, והשניים בחרו ביחד את הנושא מתוך תהילים שעליו תתבסס יצירתם המשותפת.

האמנים עובדים זה עם זה בקשר רצוף באמצעות סקייפ, פייס-טיים וכדומה, דנים ביצירתם ומתקדמים בהכנתה. כל אחד מהם מכין עבודה בנושא שהוחלט, וכל עבודה מתכתבת עם העבודה של השותף ליצירה על מנת להפוך בסופו של תהליך ליצירה משותפת מושלמת.

לדברי יחזקאלי, בחודש מרץ צפויים להגיע עשרות האמנים האמריקניים על מנת להציג את יצירותיהם ביחד עם שותפיהם החדרתיים, בתערוכה שתוצג בבית האמנים בחדרה. אוצרת התערוכה היא שלומית חפר, יוצרת ואמנית רב תחומית. במסגרת ההצלחה של שיתוף הפעולה בין עיריית חדרה והסוכנות היהודית, צפויה להגיע לחדרה ההנהגה של "שותפות ביחד" מארצות הברית, כדי לציין מלאת 20 שנות פעילות.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
תערוכה: לפחד מציפורים ולפסל אותם
   
סינגל חדש ל "עמרי נובל והאצילים"
   
אמנים שווים
   
תערוכה ארצית לכבוד חודש האשה
   
בחדרה כל האמנים שווים
   
צלילי האנדלוסית בחדרה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |