פלאשנט תרבות - מחשבות מסלול מחדש
יום רביעי, 20 בנובמבר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
מחשבות מסלול מחדש
מאת: רון איתן
יום רביעי, 9 במרץ 2016, 10:11

הצגה חדשה לתיאטרון הנשים חדרה, וכמו בהצגות הקודמות גם הפעם מבוססים הטקסטים על חוויותיהן האישיות
במסגרת אירועי יום האישה הבינלאומי מעלה תיאטרון הנשים חדרה מופע חדש בשם "מחשבות מסלול חדש". כמו מופעים קודמים, גם מופע זה בנוי על סיפוריהן של השחקניות. סיפורים אלה עובדו לטקסטים תיאטרוניים שזורים בהומור על-ידי רונה נבון, ובוימו על-ידי מנחת הקבוצה אשרת מזרחי שפירא.

באמצעות הטקסים מביעות הנשים בהצגה את רגשותיהן על הפרישה מהעבודה, הרצון למימוש ולביטוי עצמי, קונפליקטים עם ילדים ועם הורים מזדקנים, שינויים פיזיים ונפשיים בגיל זה, התמודדות עם בדידות ואלמנות, ועוד.

קבוצת תיאטרון נשים חדרה צילום: באדיבות עיריית חדרה
תיאטרון הנשים הוקם לפני שמונה שנים ופועל כמיזם של מועצת הנשים של עיריית חדרה בשיתוף "נעמת". בכל שנות פעילותו הוא נתמך ומלווה על-ידי יועצת ראש העיר למעמד האישה רויטל פוקס, החברה גם במועצת נשים חדרה, ויו"ר "נעמת" חדרה שרה גובס.

השחקניות איילת פרומן, אסתר ברנשטיין, דיאנה רוזנברג, ורד תורג'מן, חנה גולדשטיין, חני ברץ, יונה מחלוף, פיבי בן רפאל, רותי וייס, שוש חיל, שושנה שגב, תחיה דביר, כולן שותפות ליצירה. מדובר בנשים אשר המשותף לכולן הוא האהבה למשחק, ואת הקבוצה מובילה אשרת מזרחי שפירא, פסיכותרפיסטית, מנחת קבוצות ובמאית תיאטרון לשינוי חברתי, המלווה תהליכי צמיחה לנשים בגיל פרישה.

השחקניות מסבירות כי מטרת הקבוצה היא העצמה נשית. באמצעות התיאטרון הן משמיעות את קולן, משוחחות ומשחקות בעיות ומצבים מתוך עולמן: נשיות, זוגיות, מאבקי כוח במעגל המשפחתי, והתמודדויות שונות בחיי היום יום. במהלך המפגשים המשלבים עבודה תנועתית ותיאטרונית סביב הנושאים שהן מעלות, עוברות הנשים תהליכים של הבנה, התחברות וקבלה עצמית המחזקים ומעצימים אותן.

מתוך הנושאים אשר עולים בקבוצה הן בוחרות נושא אחד מידי שנה, ובונות סביבו הצגה.
עד כה העלתה הקבוצה חמש הצגות, שכולן נכתבו בהשראת הסיפורים והקונפליקטים האישיים של משתתפות הקבוצה ועובדו על-ידי מחזאיות לטקסטים תיאטרוניים. ההצגות מאפשרות לנשים בקהל לפגוש את עצמן, לקבל הכרה לרגשותיהן, לשאוב כוח מנשים כמותן המתמודדות עם בעיות דומות, ולקבל השראה לתת לעצמן במה, להשמיע את קולן, לייצר שינוי.
עד כה הופיעה קבוצת תיאטרון הנשים פעמים רבות על בימת רינה שני ואשכול פיס, ובנוסף עשרות פעמים במוזיאון החאן.

לדבריהן, האירוע המופק השנה מאתגר את גבולות התיאטרון מאחר שהקהל שותף ומעורב בהצגה.
ההצגה, המיועדת לגברים ולנשים כאחד, תעלה במסגרות שונות ברחבי הארץ במטרה לעורר ולאפשר שיח פתוח וכנה על ההתמודדויות השונות עם גיל הפרישה. במהלך ולאחר האירוע יתקיים דיון, בו אפשר יהיה לחלוק רגשות ומחשבות בעקבות הצפייה, וכן לשוחח עם השחקניות והבימאית.
בחדרה יוצג "מחשבות מסלול חדש" במהלך כל השנה, החל מחודש מרץ. הכניסה להצגה רק ברכישת כרטיסים מראש במשרדי "נעמת" (טל' 6346981) בעיר. מספר המקומות מוגבל.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
"מאחורי המסכה": תערוכת צילום של נערים יהודים וערבים
   
סימני סתיו
   
סיפור אהבה תימני
   
חוף הים שלנו - התערוכה שתרענן את הקיץ
   
קיץ הכי ישראלי - תערוכה ארצית קבוצתית בחדרה
   
רוח נשית: תערוכת צילום "בגובה העיניים" של נשות חדרה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים
חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט    חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט
מביאים כבוד לעיר    מביאים כבוד לעיר
מתחדשים במדרסים    מתחדשים במדרסים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |