פלאשנט תרבות - התערוכה 'ריקוד השלום' של גולה אירני ורקדנית ישראלית
יום שישי, 19 באוגוסט 2022
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
התערוכה 'ריקוד השלום' של גולה אירני ורקדנית ישראלית
ראובן יגיל
יום ראשון, 30 בינואר 2022, 16:26

כעת מציגה התערוכה 'ריקוד שלום' במקביל ביוסטון, ארה"ב ובארץ, כאשר מקבץ מסוים מציג בשניהם, אך מרבית העבודות מתחלקות בין כאן לשם; שתי תערוכות הבונות ביחד תערוכה משותפת המוצגת בעת ובעונה אחת בשתי יבשות שונות
בגלריה GH גבעת חביבה לאמנות, נפתחה תערוכה זוגית שנולדה מתוך שיח וההשראה מעולם הריקוד בין שני אמנים שנפגשו ותקשרו במרחב הרשת. קרן פרגו היא אמנית ישראלית הרוקמת ורושמת בדיו שחורה על גבי רקע של דפים מספרים ישנים מעולמות השירה העברית, עולם הצומח, ומפות גאוגרפיות; אשקן רוא'אי הוא צלם אירני שעזב את איראן דרך תורכיה והתמקם ביוסטון, טקסס, ארה"ב, ומצלם מחול ורקדנים בצילומי סטודיו מוקפדים.

פרגו, רקדנית לשעבר העוקבת באינסטגרם אחרי צלמי מחול, גילתה את צילומיו של רוא'אי, החלה לצייר מתוכם וכתוצאה מכך הם החלו לעקוב אחד אחרי השנייה; רוא'אי שהתרגש מכך שאמנית ישראלית מציירת את צילומיו על רקע טקסטים הכתובים בעברית, סיפר לקרן כי הוא איראני. ההשראה ההדדית והאהבה הגדולה לעולם הריקוד כמו גם העובדה ששניהם משלבים כמה צורות של אמנות ביצירתם, תרמו להתפתחות הקשר, היצירה וההשפעה ההדדית שהלכו והתחזקו לאורך שנתיים של משבר קורונה עולמי.

ריקוד השלום צילום: Ashkan Roayaee
כעת מציגה התערוכה 'ריקוד שלום' במקביל ביוסטון, ארה"ב ובארץ, כאשר מקבץ מסוים מציג בשניהם, אך מרבית העבודות מתחלקות בין כאן לשם; שתי תערוכות הבונות ביחד תערוכה משותפת המוצגת בעת ובעונה אחת בשתי יבשות שונות.

התערוכה מבקשת לפתוח גבולות שנמצאים בין אנשים, מדינות, תרבויות, מחשבות ורגשות, ולתת לעולם הריקוד להוביל אותנו אל תוך רצף האפשרויות בין אחדות לנפרדות, דומות ושוני, מלחמה ושלום, על בסיס כבוד והפרייה הדדית.

בחללי התערוכות נוצרת מובלעת של 'מרחב בטוח' בין שתי מדינות אויבות לכאורה, היכולות בדרך זו לעמוד זו לצד זו ולעיתים זו בתוך זו, באופן הרמוני.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
זכרון יעקב מזמינה אתכם לחגוג בענק את המשך הקיץ
   
להקת צבעי מחול בפסטיבל אשדודאנס
   
בתנור - תערוכת הקרמיקה וההדפס 2022
   
התעוררות מדומה
   
המגה סטאריות של אוראל
   
לראשונה בחדרה: פסטיבל בינלאומי לפיסול באבן
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מפגש דורות    מפגש דורות
חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob    חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob
ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים    ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים
ברכת כהנים    ברכת כהנים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |