פלאשנט תרבות - להקת ''צבעי מחול'' זכתה במקום הראשון בתחרות ארצית
יום שני, 25 במאי 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
להקת "צבעי מחול" זכתה במקום הראשון בתחרות ארצית
רון איתן
יום ראשון, 20 בדצמבר 2015, 19:59

הלהקה הייצוגית הצעירה של חדרה זכתה במקום ה-1 בתחרות הריקודים הארצית שנערכה בדימונה. זהו הפרס ה-10 ברצף שקוטפת הלהקה.
בתחרות הארצית "אורות הבמה ע"ש מוטי אלפסי" זכתה הלהקה הייצוגית הצעירה (גילאי י'-י"ב) במקום הראשון מבין 8 להקות שהגיעו מכל רחבי הארץ, עם הריקוד ״המחול המתלקח״. זהו הפרס ה-10 ברצף שקוטפת הלהקה, הישג ששום להקה בישראל לא השיגה.

ראש העיר, שבמהלך הקיץ קבע כי הלהקה תמשיך לפעול בעיר ולייצג את חדרה, בירך את הרקדנים הצעירים ואת המנהל האמנותי וכוריאוגרף הלהקה איציק כהן על ההישג המרשים.
להקת "צבעי מחול" הוקמה לפני 11 שנים על-ידי איציק כהן, בעצמו יליד חדרה, ומספר רקדנים הרוקדים עד היום בלהקה.

להקת "צבעי מחול" בתחרות הארצית בדימונה. צילום: באדיבות עיריית חדרה
כיום רוקדים ב"צבעי מחול" כ-200 רקדנים ב-12 להקות בכל שכבות הגילאים, מגן חובה עד מבוגרים, כאשר כל שכבת גיל מחולקת ל-3 קבוצות שכל אחת מהן פועלת בהתאם לרמתה, ולכל שכבת גיל יש את התחרויות והפסטיבלים שלה. ככל שהגיל עולה אפשר להגיע ליצירות מורכבות יותר. לכל אחת מ-12 הלהקות יש 3 אנשי צוות הכוללים מנהל להקה, מנהל חזרות ומנהל אמנותי, התומכים ברקדנים וקשובים להם.

לאחרונה נפתחה גם להקת בוגרים של גילאי 40 + לאנשים ללא רקע מוקדם בריקוד. בנוסף פועלת להקת חיילים, המגיעים בכל סופשבוע לחזרות מכל קצוות הארץ. מדובר בלהקה ייחודית בארץ, המלווה בצוות התומך ומספק את התנאים הנדרשים על מנת לקיים את הלהקה ולספק סביבת אימונים מתאימה לחיילים בשירות הסדיר. ב"צבעי מחול" מסבירים כי רוב הרקדנים המתגייסים לצה"ל אינם מוצאים מסגרת מתאימה שתעניק להם את האפשרות להמשיך לרקוד, ואילו הלהקה מאפשרת להם להמשיך בכך.

הרעיון של "צבעי מחול" הוא שילוב של מחול מודרני ומחול קלאסי ביצירות חדשניות המבוססות על מוסיקה עברית. הקונספט של הלהקה שם דגש על חינוך, הכוונה למצוינות, מחויבות, מוטיבציה ומקצוענות. תהליך העבודה של הלהקות אינו מתחיל ונגמר בריקוד אלא הרבה מעבר. יוצרים עם הרקדנים שיח חדש לאמנות, בוחרים יצירה, ויחד עם הרקדנים מדברים על הסיפור שמאחורי היצירה וכל אחד נותן את פרשנותו למילים ובוחרים תנועות שמתאימות להן.

מאחורי כל יצירה ישנה הפקה מוסיקלית, תהליך של בחירת תלבושות, תפאורה, שכל אחד מהרקדנים חשוף אליו ולוקח חלק בתהליך. איציק כהן: "הרקדנים לומדים שבעשייה קשה משיגים דברים. הכישרון הוא חשוב, אבל העבודה והמשמעת הרבה יותר. ישנם דברים רבים שלומדים במחול שאינם קשורים בריקוד, כמו כבוד לתהליך היצירה, לאמן העומד מולך ולתהליך העבודה שלו. לתת כבוד לצוות העומד מולך ולחברים שלך".

הכוריאוגרף איציק כהן. צילום: באדיבות עיריית חדרה
המטרה היא ללמד את הרקדנים לגדול ולצמוח, להתמסר מצד אחד ומצד שני עדיין להמשיך לעשות את יתר הדברים שאוהבים. בלהקה מעודדים את הרקדנים לשמור על הקן החברתי ולמקסם את עצמם במסגרות שונות כמו כיתות מופת ומדצ"ים, ועדיין להשקיע באימונים. "צבעי מחול" מעודדת עשייה מעבר לריקוד ומאפשרת לרקדנים להתנסות באמנויות שונות, בסדנאות כגון סדנת תיפוף סדנת תיאטרון ועוד.

"צבעי מחול" היא הלהקה הייצוגית של חדרה. הלהקה זוכה להכרה בארץ ובחו"ל, מהווה השראה ודוגמה ללהקות מחול אחרות, וקוטפת פרסים ומחמאות. כיום, לצדו של איציק כהן פועלת שורת אנשים התורמים להמשכיותה של "צבעי מחול", ביניהם מנהלת הלהקה סמדר מור, מנהלת הדרכה טכנית ורקדנית בלהקה הייצוגית נועה עמילנוב, מנהל החזרות ואחד הרקדנים המוכשרים בארץ ובחו"ל לוטם רגב, מנהלת הלהקה רעות שלום, ואחרים.

הלהקה מתקיימת בעיקר מתמיכת העירייה, מינהל תרבות, ומתשלומי הרקדנים. לאחרונה הקימו מספר הורים של רקדנים חברת חל"צ (חברה לתועלת הציבור) שמטרתה קידום הלהקה, המחול והתרבות, כאשר כל התרומות והכספים שיגויסו, יוקצו לקידומם ועתידם של הרקדנים ב"צבעי מחול".

להקת "צבעי מחול" בתחרות הארצית בדימונה. צילום: באדיבות עיריית חדרה
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
סינגל חדש ל "עמרי נובל והאצילים"
   
אמנים שווים
   
תערוכה ארצית לכבוד חודש האשה
   
בחדרה כל האמנים שווים
   
צלילי האנדלוסית בחדרה
   
הזוכים בתחרות הצילום הארצית הוצגו בחדרה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |