פלאשנט תרבות - מקהלה משולבת לזמרים עם ובלי צרכים מיוחדים
יום שני, 12 באפריל 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
מקהלה משולבת לזמרים עם ובלי צרכים מיוחדים
פלאשנט תרבות
יום שני, 9 בדצמבר 2019, 14:18

מיזם "מעבר לקול", להקמת מקהלה ומפגשי שירה משולבים לחובבי שירה עם ובלי צרכים מיוחדים, יחל לפעול בחדרה בהובלת אגף הרווחה ומרכז פסג"ה
מיזם "מעבר לקול" יחל לפעול בחדרה בשיתוף אגף הרווחה והשירותים החברתיים של עיריית חדרה ומרכז פסג"ה (פיתוח סגלי הוראה).

את פרויקט "מעבר לקול" להקמת מקהלות ומפגשי שירה משולבים לחובבי שירה בקהילה ובקרב אנשים עם מוגבלות, יזם ומנהל המוסיקאי והיזם החברתי אורי שחר. הרעיון החברתי המנחה את הפעילות הנו שילוב שוויוני המאפשר לזמרים עם ובלי צרכים מיוחדים, מפגש שוויוני ובלתי אמצעי לעשייה ולהיכרות. הכוונה היא שהמקהלות יהיו פעילות כל השנה ויתרמו מניסיונן לפיתוח ידע ורעיונות מעשיים לשילוב בפעילות פנאי.

יצוין כי מקהלות במסגרת הפרויקט כבר פועלות במספר ערים בארץ, וכעת כאמור אומץ המיזם גם בחדרה. בחדרה יתבצע השילוב של אנשים עם צרכים מיוחדים עם אנשי הוראה, מורים וגננות וכדומה, כאשר הכלי המחבר הינו מוסיקה.

מיזם "מעבר לקול" צילום: דוברות העירייה
עו"ס קהילה יונית פינקלשטיין, מעדכנת כי בימים אלה פונה אגף הרווחה לכל מסגרות הדיור והעמותות הפועלות בעיר לקידום אנשים עם צרכים מיוחדים על מנת לאתר את האנשים המתאימים לפרויקט ולהזמינם לאודישנים למקהלה. על מנת להקל על הנבחנים המיוחדים יתקיימו האודישנים במסגרות השונות בהתאמה למספר המועמדים.

המפגשים המשולבים יתקיימו במרכז פסג"ה. לדברי עו"ס פינקלשטיין, "מאחר שהמרכז ממוקם באזור התעשייה, דאגנו למערך הסעות שיביא את האנשים לשם. זוהי הפעם הראשונה של מפגש מסוג זה בעיר חדרה ואנו מקווים להצלחת הפרויקט".

במקביל יעברו עובדי ההוראה השתלמות, בהנחיית אורי שחר מנהל המיזם ואשרת זריהן מנחה בתחום הכלה והשתלבות מטעם האוניברסיטה הפתוחה. מטרת ההשתלמות: הכרת גישות חברתיות בשוויון זכויות ועקרונות המודל השוויוני במקהלה משולבת, הקניית כלים מעשיים מקצועיים לעבודה בכיתה הטרוגנית לאור עקרונות מודל המקהלה "מעבר לקול", הרחבת והעמקת הידע הפסיכופדגוגי בהקשר המוסיקלי והחברתי בכיתה, וכמובן הקמה של מקהלה משולבת של מורים חובבי שירה ומבוגרים חובבי שירה עם מוגבלות.

חזון "מעבר לקול" הוא להציע מודלים חדשניים בתחומי השילוב, לתרום בעשייה ולהוביל מציאות מייצרת שינוי חברתי להסרת חסמים ודעות קדומות ולשילוב מיטבי של אנשים עם מוגבלות בקהילה.

לרישום ניתן לפנות לעו"ס קהילה יונית פינקלשטיין, טל' 04-6303370/5 או 052-8234929.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
גבעת חביבה: סיגלית לנדאו מציגה - "מלח הארץ וכלת הים"
   
חדרה מציגה את הזוכים בתחרות הצילומים הארצית
   
גיבוש הקהילה באמצעות מיזם אמנות
   
תערוכה קבוצתית של אמני חדרה לציון 130 לעיר
   
לוכד הנחשים בתשובה ניצחת לפוליטיקלי קורקט
   
'סמלי תרבות'' בבית האמנים בחדרה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
הרחפנים של אלין העירו את חדרה    הרחפנים של אלין העירו את חדרה
גנדלמן:     גנדלמן: "לכו להתחסן, זה מציל חיים"
שבת שלום מאיש העיתונים של חדרה    שבת שלום מאיש העיתונים של חדרה
היכרות עם מפקד הכבאות החדש    היכרות עם מפקד הכבאות החדש

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |