פלאשנט עסקים - מה לעשות עם קרן ההשתלמות כשהיא הופכת לנזילה - כל האופציות
יום ראשון, 8 בדצמבר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
מה לעשות עם קרן ההשתלמות כשהיא הופכת לנזילה - כל האופציות
הדר צאלים
יום שני, 11 ביוני 2018, 20:31

קרן ההשתלמות מציעה חיסכון גמיש למטרות שונות עם הטבות מס משמעותיות. אך מה עושים כשקרן ההשתלמות הופכת לנזילה ולכל בני המשפחה יש רצונות משלהם? אם גם אתם מתלבטים בשאלה, קראו מה החליטו לעשות בני משפחת זמיר
בבית משפחת זמיר הרוחות גועשות וסוערות. כבר כחצי שנה שגלעד וסיון מנהלים דיון ער מה לעשות עם קרן ההשתלמות של גלעד, שתהפוך לנזילה בעוד כמה שבועות. גלעד מזכיר שחייבים כבר להחליף את האוטו כי הטיפולים במוסך הופכים יותר ויותר תכופים. סיוון דווקא מעדיפה להשתמש בכסף לשיפוץ המטבח וחדר השינה שלהם – שיפוץ שהם מתכננים כבר שלוש שנים, אך בינתיים נשאר רק על לוח השרטוט.

התאומים רון ומתן מנסים להפעיל את קסמם על אבא גלעד כדי לשכנע אותו שהשימוש הכי טוב לכסף הוא נסיעה משפחתית למונדיאל בקיץ, או לפחות שלושתם אם סיון וקרן האחות הבכורה לא מעוניינות. וקרן? זה לא שלקרן אין כמה רעיונות שנדמים לה מוצלחים במיוחד, והם לא כוללים שום מונדיאל וגם לא שיפוץ או החלפת הרכב, אבל מה הסיכוי שתצליח לשכנע אותם?

זכות טבעית והיסטורית
כדי לחזק את מעמדו בוויכוח, מזכיר גלעד שקרן ההשתלמות היא ההטבה שהוא הצליח להוציא מהמעסיק שלו לפני שש שנים ורק בזכותו קיימת הפריבילגיה להתלבט מה לעשות עם הסכום הנאה שהצטבר שם. הרי המעסיק שלו הוא זה שהפקיד לשם שני שלישים מהסכום מדי חודש בחודשו, בעוד ששליש נוסף הופקד על חשבון המשכורת של גלעד, ובסך הכל הפקדה של 10% מהשכר החודשי – 7.5% על חשבון המעביד ועוד 2.5% על חשבון העובד – שנחסכו בקרן ההשתלמות שלו בכל חודש. נדמה שגם ההחלטה להעביר את הקרן בשנה הראשונה למסלול מנייתי הוכיחה את עצמה ובזכותה הם נהנו משנות הגאות בבורסה – גם כאן היה מדובר בהחלטה שלו, מתגאה גלעד.

מאידך, היוזמה לבדוק באיזה מסלול השקעה נמצאת הקרן מלכתחילה והשגת המידע, שבעקבותיו גילו שאפשר להחליף מסלולי השקעה בכל עת בלי לשלם על כך מס כלשהו או כל עלות אחרת, הייתה דווקא של סיוון. והיא לא שוכחת להזכיר לו את חלקה בדבר. מזל שקרן ההשתלמות מציעה מסלולי השקעה מגוונים שכולם נהנים מניהול השקעות מקצועי ואחראי.
מה לעשות עם קרן ההשתלמות כשהיא הופכת לנזילה - כל האופציות
מה לעשות עם קרן ההשתלמות כשהיא הופכת לנזילה - כל האופציות צילום: shutterstock
איש המספרים מספר
עוד הוויכוח מתלהט והנה צלצול בדלת. הגיס אסף מגיע לביקור ומיד כולם קופצים עליו כאילו הוא בג"צ קרנות ההשתלמות. כל אחד פורש בפניו את הנימוקים לבחירה דווקא בהצעה שלו, ״אחרי הכל הוא רואה חשבון. הוא יודע״ ממהר גלעד לשבח את הגיס ולנסות לגרוף עוד כמה נקודות על חנופה. אבל אסף טרף את כל הקלפים והציע הצעה משלו: ״למה שלא תשאירו את הכסף בקרן ההשתלמות עד הפנסיה?״ הוא זרק לחלל האוויר. ״האם ראיתם את ההשוואה של תשואות קרנות ההשתלמות ב-2017? איך אתם בכלל חושבים למשוך חיסכון שמציע יתרונות גדולים כל כך? הרי משיכה של קרן ההשתלמות עכשיו אולי תיתן לכם קצת כסף ביד, אבל אתם מפסידים שנים של תשואה פטורה ממס רווחי הון״.

גלעד וסיוון הביטו זה בזו, קצת נזופים, ונזכרו שבאמת קיבלו לאחרונה את הדוח השנתי של קרן הפנסיה והתחזית שם לקצבת הפנסיה שיקבלו רחוקה מלהיות משביעת רצון. החיסכון בקרן ההשתלמות יכול להיות תוספת מבורכת לקצבת הפנסיה שלהם, הם מודים בחוסר חשק.

גם נזילה וגם מניבה
״אבל רגע,״ מנסה אסף להרגיע, ״אם אתם בכל זאת רוצים לעשות משהו מכל המטרות שהצעתם, אתם יכולים לשקול לקחת הלוואה מקרן ההשתלמות שלכם, על חשבון הסכום שנצבר. הריביות בדרך כלל יהיו הרבה יותר נמוכות מכל הלוואה שתיקחו בבנק. ככה, תוכלו ליהנות קצת מהחיים עכשיו וגם להמשיך ליהנות מהיתרונות הגדולים של קרן ההשתלמות. ובכלל, קרן השתלמות היא לא ירושה מהדוד באמריקה שפתאום נופלת עליכם באמצע החיים. זה חיסכון שעבדתם לא מעט כדי לבנות אותו. ואם אתם מתכננים למשוך אותו במועד מסוים, חשוב מאוד להיערך לכך מראש ולבחור במסלול השקעה ברמת סיכון שמתאימה לטווח הזמן עד למועד המשיכה. דווקא מסלול ההשקעה המנייתי שבחרתם, מתאים מאוד לחיסכון לטווח ארוך.״ ״לטווח שעד הפנסיה למשל?״ מנסה כעת סיוון להרוויח כמה נקודות על הקשבה.

״אז מה עושים?״ מצליחה סוף סוף גם קרן להשחיל איזו מילה, ״מושכים או לא מושכים?״ סיוון וגלעד נאנחים ושניהם מהנהנים. ״החלטנו. משאירים את קרן ההשתלמות עד הפנסיה.״ ״את השיפוץ, כנראה שנדחה כבר להזדמנות אחרת״ ממלמלת סיוון נבוכה. ״בעצם, גם האוטו יכול לסחוב לפחות עוד שנה״ מודה גם גלעד. ״מזל שעברת בסביבה,״ הם מודים לאסף. ״אחרת, גם חמש קרנות השתלמות לא היו מספיקות לכל התכניות״.
  כתוב למערכת
כתבות נוספות
עסקת ענק נוספת בפארק העסקים החכם של קיסריה
   
משרד חדש לעו"ד אביעד סיני
   
חגיגות סוף הקיץ בחצר השוק בפרדס חנה
   
חוגגים לילה לבן במבנה גן שמואל
   
שיתוף פעולה לקידום עסקים בחדרה
   
אירוע מכירות למגדל השלישי בפרויקט "חלומות פארק חדרה"
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים
חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט    חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט
מביאים כבוד לעיר    מביאים כבוד לעיר
סופשבוע של אמנות בחצר השוק פרדס חנה
בחמישי ושישי הקרובים 26-27.9.19 חצר השוק פרדס חנה תהפוך...

"עיצובים ברוח השאנטי"
רונית הינה מעצבת התכשיטים שעומדת מאחורי מותג התכשיטים ש...

תכשיטים בצעד תימני
שרון שלו הינה צורפת בת 49 שהתחילה את דרכה בעולם הצורפות...


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |