פלאשנט עסקים - ''הסיור הפרקולינרי''
יום חמישי, 25 ביולי 2024
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   רכילות
"הסיור הפרקולינרי"
פלאשנט עסקים
יום חמישי, 28 בדצמבר 2023, 09:54

טלי אשחר גוטליב, הסיור הפרקולינרי, סיור קולינרי-תרבותי בפרדס חנה כרכור
טלי אשחר גוטליב: "אני יזמת ומדריכת "הסיור הפרקולינרי". המשמעות של השם היא פרכור (הקיצור המקומי של פרדס חנה כרכור) + קולינרי. זהו סיור שבו יוצאים למסע קצר בפרדס חנה כרכור ומכירים אותה דרך מקומות האוכל שבה, הא.נשים שמאחוריהם והסיפורים שעומדים מאחורי המבנים והמתחמים. בסיור מבקרים בחמש תחנות אוכל ושתייה מגוונות, יושבים בהן בנחת, טועמים ומדברים, מכירים את בעלי העסקים, שומעים קצת על ההיסטוריה המקומית ונושמים את האווירה הפרדס חנאית הרגועה. העסק קיים כשנה וחצי".מאין נולד הרעיון?

"במשך הרבה שנים הייתי עורכת של מגזיני קולינריה (דרך האוכל, גורמה, על השולחן). כל אחד מהם נסגר אחרי כמה שנים. ממש חוויתי על בשרי את מותו של הדפוס. לפני חמש שנים הפכתי להיות עצמאית והיום אני עורכת וכותבת תוכן ועורכת לשון.

במקביל לשינוי המקצועי עברתי עם המשפחה שלי מבנימינה לפרדס חנה כרכור. למרות המרחק הלא גדול, בשבילי זה היה שינוי מהותי. התאהבתי במקום מהר מאוד והרגשתי בו הכי "בבית" שהרגשתי אי פעם. די מהר התחלתי להסתובב בעיירה ולגלות את עסקי האוכל הרבים שבדיוק החלו להתרבות בה. גיליתי שמאחורי כל עסק יש איש.ה מקסים.ה עם סיפור מעניין שהביא אותם דווקא לפה.

באותה תקופה בדיוק התחילה הקורונה. פתחתי קבוצת פייסבוק שנקראת "הפודיס של פרדס חנה כרכור" (אם אתם עדיין לא שם תצטרפו!) שהמטרה שלה היא לתת במה לעסקים הקולינריים בפרדס חנה כרכור והאזור, וגם ליצור תקשורת בין פודיס שממליצים אחד לשני על מקומות אוכל. עם הזמן ראיתי שמצטרפים לקבוצה הזו לא רק מקומיים, אלא אנשים מכל הארץ שהתחילו להתעניין במקומות אוכל בפרדס חנה כרכור, שבדיוק התחילו להתרבות ולצמוח באותה תקופה. גם כמה חברות שלי, בעיקר תל אביביות, הצטרפו לקבוצה. אחרי כמה נדנודים מצידן לקחתי אותן ליום היכרות של מגוון מקומות כאן. הן לא רצו לעזוב. הן אמרו שזה מקום מיוחד, מעניין, נעים וממש טעים. בדיעבד הן היו הסיור הראשון שלי, והן נתנו לי את הרעיון. כעבור כמה חודשים הסיור נולד".מהי ההתמחות/השירות?

"ההתמחות שלי היא אוכל ואנשים. בתור עורכת קולינרית חקרתי ולמדתי המון על שיטות ומסורות בישול, חומרי גלם, מאכלים מכל העולם, מקומות אוכל ומתכונים, ובתור כותבת תוכן אני מראיינת הרבה אנשים כדי לכתוב את הסיפור שלהם. שני התחומים האלו משתלבים באופן מושלם בסיור שלי - סיור שהוא לא רק טעימות של מגוון מנות מעניינות, אלא יש בו תוכן גם על המנה עצמה, חומרי הגלם, הטעמים ושיטות ההכנה, וגם על הא.נשים שעומדים מאחורי המנה והסיפור שהביא אותם לייצר את המנה המסוימת דווקא במקום הזה".איך מתנהלים בזמן מלחמה?

"מייד אחרי ה-7.10 כל הסיורים שנקבעו לאוקטובר-נובמבר התבטלו. בסוף נובמבר אנשים התחילו להתעניין ולהגיע שוב לסיורים. החודש (דצמבר) הרבה אנשים הבינו שהמלחמה הזאת לא הולכת להסתיים בקרוב ושיציאה מהבית, לחוויות טעימות ונעימות, שיש בהן גם תמיכה בעסקים מקומיים קטנים, היא ממש חיונית. הרבה אנשים באו לחגוג ימי הולדת משפחתיים, צוותים של מקומות עבודה באו לסיורי גיבוש וחוויה והיו גם הרבה זוגות או חברים שבאו כדי להיות ולחוות ביחד".מהם הקשיים כעת?

"זה לא קל לצאת ליום כיף וסיור אחרי (עוד) בוקר של הודעות ש"הותרו לפרסום", וגם כשהחטופים והחטופות כל הזמן בראש. מצד שני, זה בדיוק הדבר שיכול לעזור קצת להתמודד עם התחושות הקשות, העצב, התסכול והפחד. הסיור שלי הוא לא בסגנון "מסיבה" עם הרבה מוזיקה, אלכוהול וריצה ממקום למקום. האופי והקצב של הסיור רגוע. בין הביסים, הטעימות והלגימות יש זמן להיכרויות ולמפגשים, שמביאים תמיד לחיבורים אנושיים".האם לקוחות מגיעים?

"כן, לקוחות מגיעים בתקופה הזו מתוך הצורך לקחת הפוגה, לצאת לחוויה, להיפגש עם אנשים, לחגוג ביחד בצורה מותאמת, להכיר מקומות ואנשים חדשים וגם - ליהנות. אני רוצה להזכיר לכולנו שלמרות המצב, יש הרבה דברים שאפשר ליהנות מהם – ואולי עכשיו הם חיוניים אפילו יותר מתמיד".מה יעזור לך לעבור את תקופת המלחמה?

"שכמה שיותר אנשים יכירו ויבואו לסיור שלי. אני מודה שהסיור הוא הפוגה לא רק בשביל אלו שבאים לסייר איתי, אלא גם בשבילי. אני כל כך אוהבת לקחת את האנשים למקומות שאני אוהבת, להפגיש אותם עם טעמים חדשים, עם אנשים מעניינים ועם המקום הזה, שהוא קסום ומיוחד בעיניי".מי יכול לסייע?

"בעלי חברות וארגונים או מנהלי.ות משאבי אנוש ורווחה – שרוצים להוציא את העובדים והעובדות ליום סיור חווייתי כזה, שכולל גם אוכל ותוכן, וגם ערך מוסף של תמיכה בעסקים קטנים".מה תאחל/י לעצמך לימים שאחרי המלחמה?

"קודם כל שהם יגיעו כמה שיותר מהר ושיביאו איתם את החזרה של כל החטופים והחטופות והחיילים והחיילות הביתה בשלום כמובן. אני מקווה שכמה שיותר אנשים ישמעו על הסיור ויבואו אליו, יכירו את פרדס חנה כרכור דרך האוכל ויתאהבו בה, כמוני, וגם ימשיכו להגיע אליה אחר כך - זה קורה הרבה אחרי הסיורים שלי :)".אתר: https://did.li/taliesgo-tour

פייסבוק: https://www.facebook.com/tali.gottlieb.5?mibextid=ZbWKwL

אינסטגרם: https://www.instagram.com/taliesgo/

טל': 054-6499669.

צילום: אביב אילון, שני בריל, נתלי תמיר


 

 

 
  כתוב למערכת
כתבות נוספות
מגרדים וזוכים
   
משדרגים את קניון עופר חדרה
   
תומכות בעסקים בזמן המלחמה הגיעו לפרדס חנה
   
"נינה קונדיטורית בוטיק"
   
מקריית שמונה לזכרון יעקב
   
לצלוח את האתגרים
   
סטודיו לציור חופשי
   
"יס קלאב – תגידי כן"
   
פלאשנט למען העסקים
   
מותגים מובילים במחיר מפתיע
   
"כלים לחיים"
   
יחד ננצח - למען העסקים שלנו
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
ציוצים
מזל טוב לליעד חודדטוב    מזל טוב לליעד חודדטוב
קבלו את     קבלו את "פסטיבל בייבי"
במתנ    במתנ"ס גבעת אולגה פתחו את הקיץ
הפנים החדשות של רשת ההלבשה התחתונה    הפנים החדשות של רשת ההלבשה התחתונה
במה תבחרו: יפן, סין, הודו או נפאל?
קבלו כמה מתכונים ייחודיים שיקחו אתכם לטיול רחוק מכאן ...

נגה גולן - צורפת ומעצבת מכל הלב
...

"שקשוק הקבקבים"
ליאת יעקובסון בעלת עסק שקיים מעל 15 שנה של קבקבים מעבוד...

עולם האומנות של דורית שפירא
דורית אוהבת לייצור חוויה ייחודית דרך יצירותיה הרב גוניו...

מסרגות הזהב של אלכסנדרה
אלכסנדרה תושבת פרדס-חנה תמיד חלמה, תוך כדי שהיא הלבישה ...

תיירות ונופש
חכם בשמש: 5 חופשות משפחתיות בארץ בספטמבר חכם בשמש: 5 חופשות משפחתיות בארץ בספטמבר
החופש הגדול נגמר והחגים בדרך – זה ה...
תיירות ונופש | ממומן

יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות
...
תיירות ונופש | ממומן

3 צימרים מובילים בצפון 3 צימרים מובילים בצפון
הכירו את הצימרים המומלצים ביותר בצפ...
תיירות ונופש | ממומן

פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה
בין שלל הצגות וצילומים לסדרה חדשה, ...
תיירות ונופש

חופשה אומנותית בישראל חופשה אומנותית בישראל
אפשרות מאוד מיוחדת לחופשה ולנופש הי...
תיירות ונופש | ממומן

טיפים והמלצות
נחשים בשרון: מדריך מקיף לתושבי האזור נחשים בשרון: מדריך מקיף לתושבי האזור
...
טיפים והמלצות | ממומן

ישראלים עושים מיליונים מספורט ישראלים עושים מיליונים מספורט
...
טיפים והמלצות | ממומן

איך לשמור על צנרת המים הביתית איך לשמור על צנרת המים הביתית
...
טיפים והמלצות | ממומן

איך מוצאים מוהל רופא מומלץ?  איך מוצאים מוהל רופא מומלץ? 
...
טיפים והמלצות | ממומן

דילמה לקראת החתונה: שמלות כלה לרכישה והשכרה דילמה לקראת החתונה: שמלות כלה לרכישה והשכרה
...
טיפים והמלצות | ממומן

בעריכת: מירב טור
"פנינה של כתבה"
הפנינים חדרו לאופנה בשנות ה-20 וה-30. הן משובצות על אבי...

הקאמבק של הבד הקאמבק של הבד "הנראה והבלתי נראה"
...


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |
פלאשנט - חדשות חדרה והסביבה | עיתון בחדרה | עיתונים מקומיים בחדרה | מקומונים בחדרה | מגזין בחדרה והסביבה | מגזינים בחדרה | עיתון בחדרה והסביבה | מקומון בחדרה והסביבה