''חדרתיים פורצי דרך'' ידליקו משואות בערב יום העצמאות - פלאשנט חדשות - עיריית חדרה
יום חמישי, 21 בינואר 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
"חדרתיים פורצי דרך" ידליקו משואות בערב יום העצמאות
מירית אזרחי
יום רביעי, 22 באפריל 2015, 06:28

הדלקת המשואות הערב בחדרה בסימן "חדרתיים פורצי דרך". טקס הדלקת משואות עירוני יפתח את אירועי העצמאות בחדרה. מובילי דרך נבחרו להדליק משואה ביום העצמאות ה-67 למדינת ישראל ושנת ה-124 להיווסדה של חדרה.
טקס הדלקת משואות עירוני יפתח את אירועי העצמאות תשע"ה בחדרה. כמידי שנה יתקיים הטקס, הייחודי לחדרה, במקביל לטקס המשואות המרכזי בהר הרצל ואף יתקיים בסימן "פורצי דרך", בהתאם לנושא המרכזי שנבחר לשנה זו.

מדליקי המשואות מייצגים את פניה היפות של חדרה בכל תחומי העשייה, ההתנדבות, ההשכלה, קליטת עלייה, ראשוני העיר, נציגי הדור הצעיר, צבא ואחרים, שביחד מהווים תמונה המשקפת את הווי החיים הייחודי של חדרה.

ואלה שמות 12 מובילי הדרך שנבחרו להדליק משואה בחדרה לשנת תשע"ה, יום העצמאות ה-67 למדינת ישראל ושנת ה-124 להיווסדה של חדרה.

מובילי דרך בחדרה ידליקו משואה ביום העצמאות ה-67 למדינת ישראל. (צילום: דוברות העירייה)
שרון אשתר
ספורטאית עיוורת, אלופת העולם בכדורת לשנת 2015. פורצת דרך בתחום הנחישות, ההתגברות על מגבלות הגוף וניצחון הרוח. תדליק משואה לכבוד בעלי המוגבלויות המתמודדים עם קשיים אישיים וסביבתיים והופכים אותם לאתגרים והצלחות.

ד"ר ספפה אייצ'יק
רופא, חוקר, מנהל תחום קידום הבריאות הארצי בעמותת "טנא בריאות", ופורץ דרך בתחום רפואה קהילתית מונעת. ידליק משואה לכבוד העוסקים במחקר ואיסוף מידע במטרה לקדם את נושא הבריאות הקהילתית ולשפר את הנגשת שירותי הבריאות והרווחה לקהילה, לכבוד בעלי החזון הפועלים למען שילוב תרבויות, רווחת הפרט ובריאות הציבור, ולמען מיזוג גלויות בְּחֶבְרָה איתנה ומאוחדת.

מורן אלויה
מייסדת ומנכ"ל עמותת "פרויקט עסקית", פורצת דרך בתחום העצמה נשית באמצעות קידום נשים עצמאיות ויזמיות בתחילת דרכן. תדליק משואות לכבוד נשים בעלות יוזמה וּמעוף, המגשימות את חלומן לקידום והתפתחות בכל התחומים. לכבוד דורות של נשים שהתוו את הדרך והאמונה להגשמה עצמית, להצלחה והכרה ביכולתן של נשים דעתניות וחזקות. לכבוד נשות עסקים בחדרה התורמות לכלכלת העיר ופריחתה, ולכבודן של נשים שהיו נחושות לקדם את עצמן וכיום פועלות לקידום והעצמה של נשים רבות אחרות.

אשר טגאי
אסיר ציון מאתיופיה, נציג עמותת "אסירי ציון, משפחות הרוגי מלכות ונעדרים יוצאי אתיופיה (ע"ר)", נכלא ועבר עינויים קשים בגלל פעילותו להעלאת יהודים לישראל והחלום לעלות בעצמו. פורץ דרך להגשמת החלום הציוני והעלייה לארץ ישראל. ידליק משואה לכבוד אסירי ציון באשר הם, שחלמו על ציון וירושלים, נלחמו על רצונם לעלות לישראל ושילמו על כך בסבל רב. לכל האמיצים והחולמים שצעדו בלילות והתחבאו בימים. לכבוד יהודי אתיופיה שצעדו במדבר בדרכם להגשמת חלום העלייה, ולזכרם של אלה שלא זכו להגיע לארץ המובטחת ונפלו בדרך - מי ברעב ובחולי, ומי בעינויים ובהוצאה להורג. לכבוד פורצי הדרך שהובילו קבוצות של יהודים בין גבולות וארצות, ולכבוד לוחמי צה"ל ואנשי המוסד שליוו אותם בכברת הדרך האחרונה אל ארץ הקודש.

סימה אפשטיין
חברת הנהלה במוזיאון הגבורה, מוזיאון הווטרנים בחדרה. פורצת דרך בהנצחת הגבורה היהודית בימי מלחמת העולם השנייה, ושימור ההיסטוריה של יהודי אירופה. תדליק משואה לכבוד היהודים שנלחמו בכול החזיתות מול האויב הנאצי והיו שותפים להפלתו. לכבודם של יהודים שהיו פורצי דרך במאבק על חירותם, ומהווים דוגמה ליכולתו של העם היהודי לקחת את גורלו בידיו ולהילחם על זכותו לחיות, ולכבוד הנצחת הגבורה היהודית באשר היא.

חיליק מדור-חיים
חינך לאהבת הטבע והארץ במסגרת עבודתו בהוראה, והוביל את נושא שימור אתרים ושמורות הטבע בעיר במסגרת עבודתו בעירייה עד צאתו לגמלאות. כותב ספרים ומאמרים רבים, ומדריך טיולים להכרת אתרי ונופי חדרה. מדליק משואה לכבוד העוסקים בשימור והנצחה של אוצרות הטבע והמורשת של העיר חדרה, ולכבודם של העוסקים בהנחלתה של מורשת זו. לכבוד העוסקים בחינוך הסביבתי בעיר חדרה, הפועלים מתוך מודעות לחשיבותה של הקיימוּת, כדי להגן על הסביבה בה אנו חיים למען הדורות הבאים, ולכבוד העומדים על המשמר הסביבתי, המקפידים שפיתוחה של העיר יתבצע תוך שמירת האיזון וההגנה על הטבע ואיכות הסביבה.

אורי רובין
יליד גבעת אולגה, פעיל קהילתי בחינוך וקידום נוער בשכונה. למד בימוי, משחק ותיאטרון, ואף הקים חוג למשחק במתנ"ס. מזה עשור מביים בהתנדבות את הצגות קבוצת התיאטרון הקהילתי בגבעת אולגה, והובילה להצלחות והישגים. פורץ דרך בעבודה קהילתית לקידום התרבות והאמנות באמצעות התיאטרון. מדליק משואה לכבוד פעילים קהילתיים, הפועלים כדי למצות את הפוטנציאל והכוחות הקיימים בקהילה למען שיפור איכות החיים בה תוך פיתוח מנהיגות ויצירת מנגנוני שותפות רחבים למימוש וקידום זכויות חברתיות. לכבוד הפעילים בחוגי המשחק והדרמה ברחבי העיר - ילדים, נוער ומבוגרים - הרואים בתיאטרון דרך להבעה עצמית ואמצעי לגישור בין תרבויות ופערים.

סגולה תירם
לאחר צאתה לגמלאות למדה ב"ווינגייט" הוראת התעמלות, ומאז מעבירה שיעורי ספורט בהתנדבות במועדוני קשישים, במועדון "אנוש", ומאמנת חוג קבוע של באי חוף הים. פורצת דרך כמתנדבת בתחום החינוך הגופני לגיל הזהב ומעוררת השראה בקרב בני גילה. תדליק משואה לכבוד בני גיל הזהב השומרים על רוח צעירה ואורח חיים בריא. לכבוד העוסקים בחינוך גופני מגיל ינקות ועד גבורות, המחפשים אחר שיטות חדשות ודרכי הוראה חדשניות לשיפור התנועה ותחזוקת הגוף, ולכבוד אזרחים ותיקים המוכיחים פעם אחר פעם שלעולם לא מאוחר ללמוד ולעולם לא מאוחר ללמד.

משואה ע"ש שולם שוורץ ז"ל
מגדולי שחקני הכדורגל של הפועל חדרה ונבחרת ישראל, ושחקן הפועל חיפה. היה איש ציבור, ובעבר גם חבר מועצת העיר. היה לפורץ דרך בתחום הספורט ההישגי בחדרה, והותיר אחריו מורשת עשירה של ספורט ותרומה לקהילה שלאורה יצמחו בעיר דורות של ספורטאים בכל התחומים והענפים. את המשואה בשמו של שולם שוורץ ז"ל ידליק בנו, יקיר שוורץ.

חנה קדוש
מנהלת אדמיניסטרטיבית בער"ן חדרה, תדליק משואה בשם ער"ן, פורצי דרך מזה 25 שנה במתן עזרה ראשונה נפשית בעתות מצוקה וחרום. לכבוד מתנדבים העושים לילות כימים בהקשבה למצוקתו וכאבו של האחר, מתוך רצון אמיתי לעזור ולהקל על השרוי במצוקה נפשית. לכבוד התורמים מכספם וזמנם כדי לאפשר את פעילות הגופים והארגונים בעיר העוסקים בעזרה נפשית ובהצלת חיים למען איכות חיי הפרט בקהילה.

עומר טולדנו ויעקב לזרוב
תלמידי כיתה י"ב בבית הספר "הרב תחומי למדעים ואמנויות ע"ש קלמן צהר". ביחד עם חבריהם לכיתת היזמות ובשיתוף בית איזי שפירא, מפתחים אפליקציות ועזרים המסייעים לנכים ובעלי מוגבלויות. ידליקו משואה לכבוד המובילים מהלך חדשני שבמרכזו שילוב הלמידה בעשייה מתקדמת, תוך פיתוח כישורים של יוזמה, חשיבה מקורית ויצירתית, ומתן דגש על תרומה לקהילה. לכבוד מערכת החינוך בחדרה הפורצת דרך בדרכי הוראה ולמידה חדשניות ומהווה מודל לבתי ספר בכל רחבי הארץ, ולכבוד בתי ספר השואפים להצמיח מתוכם אנשי מדע ורוח, אנשי ערכים ומובילי דרך התורמים לקהילה בה הם חיים.

האלוף במיל' יצחק בריק
בעל עיטור העוז במלחמת יום הכיפורים וכיום נציב קבילות החיילים. פורץ דרך כלוחם במלחמות ישראל, ומהווה דוגמה לבאים אחריו באומץ ליבו, בדבקותו במשימה ובכושר מנהיגותו. מדליק משואה לכבוד לוחמים בכל מערכות ישראל. לאלה שלא שבו מהקרב ולאלה ששבו, נושאים את זיכרון הקרבות בגופם ובנפשם, על אומץ הרוח וגבורת הלב שפרצו דמיון ותעוזה והיו למורשת הקרב בצה"ל והבסיס לערכי החברה בישראל. לכבוד מערכות הביקורת בכל גופי המדינה, האזרחיים והצבאיים, המשמשות "שומר סף" להיותנו מדינה דמוקרטית בעלת חוסן לאומי וצדק חברתי, המכבדת את השונות של תושביה ומגינה על זכויותיהם.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
מחויבת בידוד אותרה בגלל עבירת תנועה
מחויבת בידוד אותרה בגלל עבירת תנועה
   
מפקד תחנת חדרה לשעבר יקודם לדרגת ניצב
מפקד תחנת חדרה לשעבר יקודם לדרגת ניצב
   
בן 50 נמצא בתוך שלולית בחדרה עם סימני היפותרמיה
בן 50 נמצא בתוך שלולית בחדרה עם סימני היפותרמיה
   
יעקב שבתאי מונה למפכ
יעקב שבתאי מונה למפכ"ל והועלה לדרגת רב ניצב
   
תלמיד מחדרה נבחר לקבל את אות שר החינוך להתנדבות
תלמיד מחדרה נבחר לקבל את אות שר החינוך להתנדבות
   
אושר מינויו של קובי שבתאי לתפקיד המפכ
אושר מינויו של קובי שבתאי לתפקיד המפכ"ל
 לוקאלי
מעון ויצו חדרה שופץ בהפתעה מעון ויצו חדרה שופץ בהפתעה
פרויקט ההתנדבות של התאחדות קבלני השיפוצים עצר הפעם במעון ויצו חדרה כדי לתת אור לילדים ולנשים...

ראובן יגיל | 21.1.2021

הוארך ההסכם להחלפת תשתיות מים בחצרות דיור ציבורי הוארך ההסכם להחלפת תשתיות מים בחצרות דיור ציבורי
מועצת העיר האריכה בשנתיים את ההסכם של עיריית חדרה ותאגיד "מי חדרה", המאפשר תיקון תשתיות מים בחצרות דיור ציבורי למרות שמדובר בשטח פרטי...

שלומי גבאי | 5.1.2021

בית המשפט: טל אליהו הבטיח לסייע לקשישה למרות שידע כי לא יוכל לעזור לה בית המשפט: טל אליהו הבטיח לסייע לקשישה למרות שידע כי לא יוכל לעזור לה
לאור זאת החליט בית המשפט לבוא לקראתה והעמיד את סכום הקנס שאותו היה עליה לשלם על סך של 50 שקלים במקום 250 שקלים...

פלאשנט לוקאלי | 28.12.2020

חנוכה עם צרכים מיוחדים חנוכה עם צרכים מיוחדים
במרכז למשפחה שמפעיל אגף הרווחה ציינו את חנוכה במסיבה עליזה לילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם...

ראובן יגיל | 18.12.2020

בקרוב הכשרה לסייעות מובילות בקרוב הכשרה לסייעות מובילות
אגף החינוך מקדם רפורמה בדרג הסייעות, כולל אופק קידום, ותוכנית להכשרת סייעת מובילה לכל אשכול גנים, שתדריך ותפעל לארגון וגיבוש האשכול...

ראובן יגיל | 18.12.2020

 מדברים על זה
המשטרה עצרה הלילה תושב אור עקיבא בחשד שדקר אדם אחר בעיר המשטרה עצרה הלילה תושב אור עקיבא בחשד שדקר אדם אחר בעיר
...

שלומי גבאי | 20.1.2021

מה היא גריטה של רכב ישן לפירוק? מה היא גריטה של רכב ישן לפירוק?
הרכב שלכם טוטאל לוס? יש לכם רכב ישן שמעלה אבק? זה הזמן לשלוח את הרכב לגריטה. במאמר הבא נסביר מה זה גריטת רכבים, איך מעבירים את הרכב לגריטה, מה היתרונות בתה...

פלאשנט תחבורה | 6.1.2021

דגשים בהסכמי גירושין (הליך גירושין) דגשים בהסכמי גירושין (הליך גירושין)
הסכם גירושין נועד להסדיר את סיום מערכת היחסים הזוגית והמשפטית של בני הזוג. על מנת שלהסכם הגירושין יהיה תוקף משפטי מחייב יש לקבל את אישור בית הדין הרבני או ...

פלאשנט חוק ומשפט | 5.1.2021

הזהב הירוק: תושב אחיטוב נעצר בחשד שגנב כ-100 ק הזהב הירוק: תושב אחיטוב נעצר בחשד שגנב כ-100 ק"ג אבוקדו
פקחי רשות הטבע והגנים ושוטרי ומתנדבי משמר הגבול של משטרת ישראל עצרו חשוד בגניבת אבוקדו בשטחים החקלאיים של מועצה אזורית עמק חפר...

שלומי גבאי | 1.1.2021

חסכון בכסף - איך אפשר לעשות זאת בצורה נכונה? חסכון בכסף - איך אפשר לעשות זאת בצורה נכונה?
מתלבטים איך לחסוך כסף? מן הסתם תרצו שהכסף גם "יעבוד" עבורכם וייצור רווחים. דוגמא בולטת לאופן שבו ניתן לחסוך וגם להשקיע כספים, מספקת "קופת גמל להשקעה"...

פלאשנט פיננסים | 30.12.2020

כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
גנדלמן:     גנדלמן: "לכו להתחסן, זה מציל חיים"
שבת שלום מאיש העיתונים של חדרה    שבת שלום מאיש העיתונים של חדרה
היכרות עם מפקד הכבאות החדש    היכרות עם מפקד הכבאות החדש
נוי מחדרה נבחרה לפרזנטורית בקמפיין האקדמית עמק יזרעאל    נוי מחדרה נבחרה לפרזנטורית בקמפיין האקדמית עמק יזרעאל
הסייל השנתי של הקוסמטיקאית המוסמכת שרה גץ
שרה גץ קוסמטיקאית מוסמכת P.M.E, תושבת זיכרון-יעקב החליט...

מעגל שירת צלילי הנשמה עם איזבל וסוזן
איזבל וסוזן מפרדס-חנה מקיימות סדנא של שעה וחצי הכוללת מ...

"כי האדם עץ השדה" דורית דן - נטורופתית
דורית דן, נטורופתית מתמחה בתזונה והרבליסטית קלינית, חזר...

תיירות ונופש
לא רק בקיץ: 6 טיולים מומלצים לחורף הישראלי לא רק בקיץ: 6 טיולים מומלצים לחורף הישראלי
על אף שהחורף הישראלי אינו סוער כמו ...
פלאשנט תיירות | תיירות

שיתוף פעולה תיירותי אזורי יוצא אל הדרך שיתוף פעולה תיירותי אזורי יוצא אל הדרך
בתחילת השבוע התכנסו חמישה ראשי רשוי...
שלומי גבאי | תיירות

קיסריה היא יעד תיירותי מהטובים בעולם לשנת 2020 קיסריה היא יעד תיירותי מהטובים בעולם לשנת 2020
מגזין התיירות המוביל Travel & leisu...
פלאשנט תיירות | תיירות

רומניה מנקודת מבט שונה רומניה מנקודת מבט שונה
מרחק הטיסה הקצר והעלויות הנמוכות הם...
לילך אנטון | תיירות

המלצות קולינריות שכדאי להכיר בפראג המלצות קולינריות שכדאי להכיר בפראג
פראג ידועה כאחת ממעוזי הקולינריה בא...
דונה נבון | תיירות

טיפים והמלצות
גינה לי: 7 טיפים פשוטים לגינה מטופחת גינה לי: 7 טיפים פשוטים לגינה מטופחת
הגינה שלכם איבדה מהחן שלה? הקמתם גי...
פלאשנט טיפים והמלצות | טיפים והמלצות

הדפסת חולצות לאירועים עם משמעות הדפסת חולצות לאירועים עם משמעות
האמת היא שזה לגמרי נמצא בידיים שלכם...
פלאשנט טיפים והמלצות | טיפים והמלצות

מהי כמות הוויטמינים היומית המומלצת לצריכה? מהי כמות הוויטמינים היומית המומלצת לצריכה?
ויטמינים ומינרלים הם חומרים החיוניי...
פלאשנט טיפים והמלצות | טיפים והמלצות

טיפים לאריזה שכל מי שעובר דירה צריך להכיר טיפים לאריזה שכל מי שעובר דירה צריך להכיר
הגיע הזמן לארוז את הדירה בה גרתם, ל...
פלאשנט טיפים והמלצות | טיפים והמלצות

עצי חזון עם טיפים לבחירת פרגולה מעץ עצי חזון עם טיפים לבחירת פרגולה מעץ
אנשי המקצוע של עצי חזון יסייעו לכם ...
פלאשנט צרכנות | טיפים והמלצות

בעריכת: מירב טור
"להיות או לא להיות" פרווה אמיתית/מלאכותית
מעיל מפרווה אמיתית מעור של שועלים, חורפנים וצ'ינצ'ילות,...

שמאל, ימין, שמאל... לימין שור אזעקת טרנד-מגף הנעל הצבאית שמאל, ימין, שמאל... לימין שור אזעקת טרנד-מגף הנעל הצבאית
המגף הצבאי הינו שיא האופנה וניתן למצוא אותו בכל חנויות ...


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |
פלאשנט - חדשות חדרה והסביבה | עיתון בחדרה | עיתונים מקומיים בחדרה | מקומונים בחדרה | מגזין בחדרה והסביבה | מגזינים בחדרה | עיתון בחדרה והסביבה | מקומון בחדרה והסביבה