לתפארת מדינת ישראל - פלאשנט חדשות - עיריית חדרה
יום חמישי, 21 בינואר 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
לתפארת מדינת ישראל
מירית אזרחי
יום רביעי, 22 באפריל 2015, 20:29

שרית מרום, תלמידת י' בתיכון חדרה מרכזת את תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" בחדרה, לחניכים בעלי צרכים מיוחדים.
מדי יום ראשון אחר הצהריים מתרחש בגן הציבורי בשכונת ברנדיס בחדרה אירוע מרגש: בפתח המועדון השכונתי, הממוקם במקלט שבגן, נעמדים עשרות בני נוער, עם חיוך מאיר על הפנים. הם עומדים, ומחכים בציפייה.

ואז הם מגיעים. בזה אחר זה עוצרים על יד המועדון רכבי הסעה. מהם יוצאים 17 ילדים נרגשים, ילדים מאושרים. הילדים מגיעים להשתתף בפעילות בתנועת הנוער שהוקמה לאחרונה בחדרה "כנפיים של קרמבו" – המיועדת לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

לתפארת מדינת ישראל
שרית מרום. "כנפים של קרמבו" (צילום: האלבום המשפחתי)
עשרות החונכים מתקרבים אל הילדים. השמחה ההדדית גדולה. כל ילד מתקבל בברכה על ידי שני נערים, המלווים אותו באופן קבוע מרגע הגעתו, לאורך כל הפעילות ועד לסיומה. החיבור העמוק שנוצר בין הילדים - החניכים לבין הנערים – החונכים ניכר לעין. מכאן ואילך, הם ייכנסו למועדון, ויתחילו בפעילות.

על הפרויקט הייחודי מופקדת נערה בת 16 וחצי: זוהי שרית מרום, המשמשת כרכזת סניף "כנפיים של קרמבו" בחדרה. קשה להאמין שנערה כל כך צעירה מצליחה לבצע בהצלחה רבה תפקיד מורכב ומאתגר, המחייב תבונה, רגישות, ניסיון, ארגון, ונתינה אין סופית.
ראוי לציין כי שרית פעילה בכנפיים של קרמבו, ללא שכר.

לרגל יום העצמאות – קבלו את סיפורה המיוחד של נערה המשמשת דוגמה ומופת לצעירים ומבוגרים.

שרית, ביתם של צחי ומריאלה מרום, גרה בשכונת נווה חיים בחדרה. לשרית עוד שני אחים ושתי אחיות. היא תלמידת כיתה י' במגמה ללימודי סוציולוגיה, פסיכולוגיה וביולוגיה בבית הספר "תיכון חדרה".

הפעילות ההתנדבותית שלה ענפה מאוד:
שרית יו"ר מועצת התלמידים של תיכון חדרה, חברה במועצת הנוער העירונית, ובמסגרת זאת משמשת יו"ר פנים לקהילה . בתפקיד זה היא אחראית על כל ההתנדבויות של בני הנוער בעיר בפעילות של "חג שבע", ו"לתת"- התפקיד כולל חלוקת מזון למשפחות נזקקות, בעיקר לקראת החגים.

שרית נציגת העיר חדרה במועצת הנוער של מחוז חיפה. בנוסף, היא מדריכה בצופים של תלמידות כיתה ה' מבית ספר "ניצנים". פעמיים בשבוע היא מספיקה גם לעבוד כבייביסיטר.

מלבד כל אלו, שרית לקחה על עצמה תפקיד מאתגר בעל ערך חברתי עליון : היא משמשת כרכזת תנועת הנוער המיוחדת : "כנפיים של קרמבו" בחדרה.

בחודש שעבר קיבלה מראש העיר, צביקה גנדלמן, תעודת הוקרה של "נערות פורצות דרך" - נערות שעושות דברים חיוביים בהתנדבות, שמשפיעים על החברה. חמש נערות מחדרה קבלו את תעודות ההוקרה, שרית ביניהן. תעודת ההוקרה ניתנה לה בשל פעילותה החברתית המרשימה, ובעיקר תודות לניהול המוצלח של "כנפיים של קרמבו" במסירות יוצאת דופן.

הטקס נערך באולם "רנה שני" בתיכון חדרה, במעמד ראש העיר, צביקה גנדלמן, יו"ר נעמת ויו"ר מועצת הנשים בחדרה, שרה גובס, ויועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, רויטל פוקס. הוריה של שרית והסבתא היו בקהל, והתרגשו מאוד.

בתעודת ההוקרה שקיבלה נכתב : "נערות חדרה פורצות דרך בחדרה : תעודת הוקרה ניתנת לשרית מרום, על הצטיינותך והישגיך בעשייה למען בני הנוער והחברה בחדרה בכלל. הנך מהווה מקור השראה ומודל חיקוי לרבות מהנערות והנשים בעיר. יישר כוח".


לתפארת מדינת ישראל
שרית (בשמלה קצרה) עם חברים מתנדבים. (צילום: האלבום המשפחתי)
שרית, איך הרגשת שקבלת את אות ההוקרה?
"הופתעתי לשמוע שאני מקבלת את אות ההוקרה, שיש כזאת תמיכה בעיר, ושמעריכים את העשייה. זה נתן לי תחושה של שייכות. יש מי שעומד מאחורינו, ותומך בפעילות החברתית שאנחנו מובילים. אני מודה למעניקי אות ההוקרה מקרב לב".

מהי הייחודיות של תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו"?
"כנפיים של קרמבו" זו תנועת נוער משולבת, תנועת הנוער היחידה בארץ ובעולם לילדים עם ובלי צרכים מיוחדים. כלומר : החניכים הם בעלי צרכים מיוחדים. החונכים ברובם הם בני נוער מהחינוך הרגיל, ומקצתם של החונכים הם בעצמם בעלי צרכים מיוחדים".

ל"כנפיים של קרמבו" 40 סניפים ברחבי הארץ. הסניף החדרתי של תנועת הנוער המיוחדת יצא לדרך -9 בנובמבר 2014. שרית היא ממייסדי ומקימי הסניף, ומשמשת מרכזת הסניף החל מימי ההכשרה שנערכו בחופש הגדול לקראת הקמתו, והיא ממשיכה בתפקידה מיום הקמתו עד עצם היום הזה.

תספרי על החניכים ב"כנפיים של קרמבו" חדרה.
"יש לנו 17 חניכים בגילאי 21-6, מחדרה. לחניכים שלנו יש צרכים מיוחדים ביניהם: ילדים עם אוטיזם, מקל עד קשה, אספרגר, חניכים עם פיגור, תסמונת דאון, ועוד חניכים עם תסמונות מורכבות, חלקן פיזיות. בין החניכים גם ילדים מ"בית אקשטיין", שמגיעים עם מדריך שלהם מדי שבוע לפעולה".

מי הם החונכים?
"ישנם כ-50 חונכים, תלמידי כיתות ח'-יב' מחדרה ועד חיפה. לכל חניך יש 2 חונכים שמנגישים לו ועוזרים לו לעבור את הפעולה בצורה הטובה ביותר. יש לנו גם "חונכי על" - חונכים ללא חניך קבוע, שעוזרים או מחליפים חונך בעת הצורך. את הפעולה עצמה מעביר צוות ההדרכה שלנו, שעובר הכשרות לפני כן".

תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" בחדרה מכינה פעולה מדי שבוע, בימי ראשון, בין השעות 17.30-19.00 . לחניכים יש הסעות הלוך ושוב עם ליווי צמוד.
שרית מגיעה מוקדם יותר לסניף , ביחד עם חבריה לצוות המוביל הכולל רכזת הדרכה , רכז לוגיסטיקה, רכזת חניכים ומשפחות, ורכזת חונכים.
צוות ההדרכה מגיע בשעה 16.30, להערכות מוקדמת לפני העברת הפעולה

איזה תכנים אתם מעבירים בפעילות?
"הפעילות מתמקדת בערכים בהם התנועה מאמינה שהם : אני יכול, אני אוהב, אני חבר, אני שייך , אני מוביל, אני ישראלי. לכל פעילות ערך מוביל שהוא אחד מערכי התנועה. בחגים החניכים מקבלים פעילות הקשורה לחג. כל הפעולות מלוות במסר, עם שירים, ריקודים וגם התעמלות. כל פעילות מתחילה ונגמרת במורל גבוה ומצב רוח טוב".

הפעילות המבורכת של הילדים נעשית תמורת תשלום שנתי סמלי של כ-400 שקלים עבור ההסעות וביטוח. מעבר לכך ההורים אינם משלמים.

הפעילות תורמת לחניכים ולמשפחותיהם באופן שלא ניתן לתיאור. למערכת "פלאשנט" הגיעו סיפורים מרגשים מהורים לילדים בעלי לקויות, המספרים על הערך המוסף שמעניקה תנועת הנוער לילדיהם. ההורים מתארים את ההנאה, השמחה, והציפייה של הילד לפעילות. עוד הם מספרים על תחושת הערך העצמי הגבוה, שמעניק הצוות המיוחד והמסור לילדים. תחושות אלו מלוות את הילדים לאורך כל השבוע, ממפגש למפגש. בזמן שהילדים המיוחדים נמצאים אחר הצוהריים בתנועת הנוער עם צוות החונכים, יכולים ההורים להתפנות לעצמם וליתר האחים במשפחה. זה היום היחיד ואלו השעות היחידות, והכל תודות לשרית וחבריה.

אני מספרת לשרית על המילים הנרגשות ועל המחמאות שמרעיפים ההורים, והיא מיד אומרת : "אני עושה מכל הלב, וברצון גדול. זה ממלא אותי לא פחות ממה שזה ממלא את הילדים. הפעילות ב"כנפיים של קרמבו" נותנת לי הרבה, מלמדת אותי המון לחיים, ועושה לי כיף לראות אנשים אחרים מאושרים. לתחושות שלי שותפים כל החונכים בסניף. הילדים מגיעים בשמחה, יש ילדים שזו המסגרת היחידה שהם שייכים לה. יש לנו חניכים ללא בית ספר, והם מחכים למפגש השבועי בכיליון עיניים. אנחנו עושים הכל שכל ילד יהיה מאושר, יהנה מכל רגע בזמן הפעילות, ויצא מכאן עם חוויה טובה ומעצימה".

הפעילות החברתית שלך מסביב לשעון. מתי את מספיקה הכל?
"אני מנהלת את הזמן שלי בצורה יעילה, כדי להספיק לעשות הכל, ושכל פעילות שלי תקבל את תשומת הלב המלאה. בכל בוקר אני הולכת ללימודים, זה לעולם לא על חשבון בית הספר. צוות בית הספר מאוד תומך בי, וזה מאוד עוזר לי" .

שרית מעלה על נס את תרומתם הגדולה של הוריה : "ההורים שלי תומכים בי, ומגלים אמון מלא ביכולת שלי לנהל את הזמן. ההורים שלי גידלו אותי לערכים האלה של נתינה וקבלת השונה".

מה תרצי לעשות שתהיי גדולה?
"יש המון דברים שאני אוהבת. אני ארצה לעסוק בתחום החינוך המיוחד, ובטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים".

לסיום, מבקשת שרית לציין, כי תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" מתקיימת על ידי תרומות בלבד. "נודה לציבור על כל תרומה. לפרטים ניתן לפנות לעמוד בפייסבוק : "כנפיים של קרמבו" סניף חדרה. נענה לכל הודעה".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
מחויבת בידוד אותרה בגלל עבירת תנועה
מחויבת בידוד אותרה בגלל עבירת תנועה
   
מפקד תחנת חדרה לשעבר יקודם לדרגת ניצב
מפקד תחנת חדרה לשעבר יקודם לדרגת ניצב
   
בן 50 נמצא בתוך שלולית בחדרה עם סימני היפותרמיה
בן 50 נמצא בתוך שלולית בחדרה עם סימני היפותרמיה
   
יעקב שבתאי מונה למפכ
יעקב שבתאי מונה למפכ"ל והועלה לדרגת רב ניצב
   
תלמיד מחדרה נבחר לקבל את אות שר החינוך להתנדבות
תלמיד מחדרה נבחר לקבל את אות שר החינוך להתנדבות
   
אושר מינויו של קובי שבתאי לתפקיד המפכ
אושר מינויו של קובי שבתאי לתפקיד המפכ"ל
 לוקאלי
מעון ויצו חדרה שופץ בהפתעה מעון ויצו חדרה שופץ בהפתעה
פרויקט ההתנדבות של התאחדות קבלני השיפוצים עצר הפעם במעון ויצו חדרה כדי לתת אור לילדים ולנשים...

ראובן יגיל | 21.1.2021

הוארך ההסכם להחלפת תשתיות מים בחצרות דיור ציבורי הוארך ההסכם להחלפת תשתיות מים בחצרות דיור ציבורי
מועצת העיר האריכה בשנתיים את ההסכם של עיריית חדרה ותאגיד "מי חדרה", המאפשר תיקון תשתיות מים בחצרות דיור ציבורי למרות שמדובר בשטח פרטי...

שלומי גבאי | 5.1.2021

בית המשפט: טל אליהו הבטיח לסייע לקשישה למרות שידע כי לא יוכל לעזור לה בית המשפט: טל אליהו הבטיח לסייע לקשישה למרות שידע כי לא יוכל לעזור לה
לאור זאת החליט בית המשפט לבוא לקראתה והעמיד את סכום הקנס שאותו היה עליה לשלם על סך של 50 שקלים במקום 250 שקלים...

פלאשנט לוקאלי | 28.12.2020

חנוכה עם צרכים מיוחדים חנוכה עם צרכים מיוחדים
במרכז למשפחה שמפעיל אגף הרווחה ציינו את חנוכה במסיבה עליזה לילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם...

ראובן יגיל | 18.12.2020

בקרוב הכשרה לסייעות מובילות בקרוב הכשרה לסייעות מובילות
אגף החינוך מקדם רפורמה בדרג הסייעות, כולל אופק קידום, ותוכנית להכשרת סייעת מובילה לכל אשכול גנים, שתדריך ותפעל לארגון וגיבוש האשכול...

ראובן יגיל | 18.12.2020

 מדברים על זה
המשטרה עצרה הלילה תושב אור עקיבא בחשד שדקר אדם אחר בעיר המשטרה עצרה הלילה תושב אור עקיבא בחשד שדקר אדם אחר בעיר
...

שלומי גבאי | 20.1.2021

מה היא גריטה של רכב ישן לפירוק? מה היא גריטה של רכב ישן לפירוק?
הרכב שלכם טוטאל לוס? יש לכם רכב ישן שמעלה אבק? זה הזמן לשלוח את הרכב לגריטה. במאמר הבא נסביר מה זה גריטת רכבים, איך מעבירים את הרכב לגריטה, מה היתרונות בתה...

פלאשנט תחבורה | 6.1.2021

דגשים בהסכמי גירושין (הליך גירושין) דגשים בהסכמי גירושין (הליך גירושין)
הסכם גירושין נועד להסדיר את סיום מערכת היחסים הזוגית והמשפטית של בני הזוג. על מנת שלהסכם הגירושין יהיה תוקף משפטי מחייב יש לקבל את אישור בית הדין הרבני או ...

פלאשנט חוק ומשפט | 5.1.2021

הזהב הירוק: תושב אחיטוב נעצר בחשד שגנב כ-100 ק הזהב הירוק: תושב אחיטוב נעצר בחשד שגנב כ-100 ק"ג אבוקדו
פקחי רשות הטבע והגנים ושוטרי ומתנדבי משמר הגבול של משטרת ישראל עצרו חשוד בגניבת אבוקדו בשטחים החקלאיים של מועצה אזורית עמק חפר...

שלומי גבאי | 1.1.2021

חסכון בכסף - איך אפשר לעשות זאת בצורה נכונה? חסכון בכסף - איך אפשר לעשות זאת בצורה נכונה?
מתלבטים איך לחסוך כסף? מן הסתם תרצו שהכסף גם "יעבוד" עבורכם וייצור רווחים. דוגמא בולטת לאופן שבו ניתן לחסוך וגם להשקיע כספים, מספקת "קופת גמל להשקעה"...

פלאשנט פיננסים | 30.12.2020

כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
גנדלמן:     גנדלמן: "לכו להתחסן, זה מציל חיים"
שבת שלום מאיש העיתונים של חדרה    שבת שלום מאיש העיתונים של חדרה
היכרות עם מפקד הכבאות החדש    היכרות עם מפקד הכבאות החדש
נוי מחדרה נבחרה לפרזנטורית בקמפיין האקדמית עמק יזרעאל    נוי מחדרה נבחרה לפרזנטורית בקמפיין האקדמית עמק יזרעאל
הסייל השנתי של הקוסמטיקאית המוסמכת שרה גץ
שרה גץ קוסמטיקאית מוסמכת P.M.E, תושבת זיכרון-יעקב החליט...

מעגל שירת צלילי הנשמה עם איזבל וסוזן
איזבל וסוזן מפרדס-חנה מקיימות סדנא של שעה וחצי הכוללת מ...

"כי האדם עץ השדה" דורית דן - נטורופתית
דורית דן, נטורופתית מתמחה בתזונה והרבליסטית קלינית, חזר...

תיירות ונופש
לא רק בקיץ: 6 טיולים מומלצים לחורף הישראלי לא רק בקיץ: 6 טיולים מומלצים לחורף הישראלי
על אף שהחורף הישראלי אינו סוער כמו ...
פלאשנט תיירות | תיירות

שיתוף פעולה תיירותי אזורי יוצא אל הדרך שיתוף פעולה תיירותי אזורי יוצא אל הדרך
בתחילת השבוע התכנסו חמישה ראשי רשוי...
שלומי גבאי | תיירות

קיסריה היא יעד תיירותי מהטובים בעולם לשנת 2020 קיסריה היא יעד תיירותי מהטובים בעולם לשנת 2020
מגזין התיירות המוביל Travel & leisu...
פלאשנט תיירות | תיירות

רומניה מנקודת מבט שונה רומניה מנקודת מבט שונה
מרחק הטיסה הקצר והעלויות הנמוכות הם...
לילך אנטון | תיירות

המלצות קולינריות שכדאי להכיר בפראג המלצות קולינריות שכדאי להכיר בפראג
פראג ידועה כאחת ממעוזי הקולינריה בא...
דונה נבון | תיירות

טיפים והמלצות
גינה לי: 7 טיפים פשוטים לגינה מטופחת גינה לי: 7 טיפים פשוטים לגינה מטופחת
הגינה שלכם איבדה מהחן שלה? הקמתם גי...
פלאשנט טיפים והמלצות | טיפים והמלצות

הדפסת חולצות לאירועים עם משמעות הדפסת חולצות לאירועים עם משמעות
האמת היא שזה לגמרי נמצא בידיים שלכם...
פלאשנט טיפים והמלצות | טיפים והמלצות

מהי כמות הוויטמינים היומית המומלצת לצריכה? מהי כמות הוויטמינים היומית המומלצת לצריכה?
ויטמינים ומינרלים הם חומרים החיוניי...
פלאשנט טיפים והמלצות | טיפים והמלצות

טיפים לאריזה שכל מי שעובר דירה צריך להכיר טיפים לאריזה שכל מי שעובר דירה צריך להכיר
הגיע הזמן לארוז את הדירה בה גרתם, ל...
פלאשנט טיפים והמלצות | טיפים והמלצות

עצי חזון עם טיפים לבחירת פרגולה מעץ עצי חזון עם טיפים לבחירת פרגולה מעץ
אנשי המקצוע של עצי חזון יסייעו לכם ...
פלאשנט צרכנות | טיפים והמלצות

בעריכת: מירב טור
"להיות או לא להיות" פרווה אמיתית/מלאכותית
מעיל מפרווה אמיתית מעור של שועלים, חורפנים וצ'ינצ'ילות,...

שמאל, ימין, שמאל... לימין שור אזעקת טרנד-מגף הנעל הצבאית שמאל, ימין, שמאל... לימין שור אזעקת טרנד-מגף הנעל הצבאית
המגף הצבאי הינו שיא האופנה וניתן למצוא אותו בכל חנויות ...


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |
פלאשנט - חדשות חדרה והסביבה | עיתון בחדרה | עיתונים מקומיים בחדרה | מקומונים בחדרה | מגזין בחדרה והסביבה | מגזינים בחדרה | עיתון בחדרה והסביבה | מקומון בחדרה והסביבה