פלאשנט חדשות - המאבטח שהציל אותי
יום חמישי, 16 באוגוסט 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
המאבטח שהציל אותי
מאת: רון איתן
יום ראשון, 19 בנובמבר 2017, 13:38

ברוח הדיווחים שמתפשטים במהירות בעיתונות על אלימות בבתי חולים, טענות על איומים כנגד צוותים רפואיים ועוד, נזכרנו בכל הסיפורים על האזרח הקטן, התמים והשפוי, שעומד חסר אונים מול גורמים עברייניים שרוצים לחסל אותו, רק בגלל שהוא לא עזר להם / נקלע בטעות לזירת פשע / טעות בזיהוי / דיווח עליהם למשטרה ועוד ועוד מקרים
לעיתים קרובות מדי אנחנו נתקלים בסיפורים כאלה על אנשים רגילים לחלוטין שנקלעים למצבים שבהם כל עולמם מתהפך עליהם, אך לעיתים רחוקות אנחנו שומעים על ההפי אנד, הסוף הטוב של אותם סיפורים. אז הנה שני סיפורים כאלה, שנגמרו טוב, בזכות הצלה מהירה של חברת אבטחה מקצועית:

"אני זוכרת רק את הטעם של הפחד"
רחל, 57, עובדת סוציאלית מהרצליה, אלמנה וסבתא לשבעה נכדים, לא תשכח לעולם את התקופה האפלה בחייה, שנמשכה מחודש נובמבר ועד פברואר, לפני עשר שנים:

"צעדתי הביתה מהעבודה. הייתי מאד מוטרדת, כיוון שחשבתי על תהליך משפטי כלשהו שהתנהל אצלנו נגד משפחה שממנה העובדות הסוציאליות רצו להוציא את הילדים. זה היה מקרה מאד בעייתי. מצד אחד, היה ברור לנו שהאב, עבריין כבד, מכה נמרצות את חמשת ילדיו – ומצד שני ידענו שהוא עומד להיכנס לכלא בקרוב, ושאשתו מסוגלת לגדל את הילדים באופן נאות, וגם הסבתא היתה בתמונה. הבעיה היתה שכניסתו לכלא נדחתה שוב ושוב, וכבר לא יכולנו לדחות יותר את הוצאתם של הילדים מהבית, מכיוון שהם הוגדרו כילדים בסיכון.

אני זוכרת שכבר היה חשוך, ופתאום היה פיצוץ חזק של רעמים שהקפיץ אותי. התחיל גשם חזק, ואני התחלתי לרוץ כי הבית שלי היה די קרוב, כשפתאום הרגשתי מכה חזקה מאד בגב. איכשהו חשבתי שזה קשור לגשם, שאולי החלקתי או משהו, ואז הרגשתי מכה חזקה בראש. נפלתי על הרצפה, ומבעד לכאב החזק התחלתי להבין שאני מותקפת.

הרמתי את הראש והושטתי את התיק שלי, במחשבה ששודדים אותי. ואז ראיתי אותו. האב העבריין. הוא עמד מעלי, והפנים שלו היו מעוותות. הוא לבש קפוצ'ון לבן, והיה לו סימן כחול סביב העין, כמו פנס. הוא התחיל לצעוק עלי שאני רוצחת ילדים, שאני אמות לפני שאזכה לשים יד על הילדים שלו, ועם כל מילה הוא החטיף לי עוד מכה, ועוד מכה. בעלים של פיצוציה סמוכה התקשר למשטרה, ושני מתווכים ממשרד סמוך ניגשו והפרידו אותו ממני – כל השאר פשוט פחדו להתקרב. לאחר שהצליחו להשתלט עליו הוא צעק לי שגם מהכלא הוא ידאג שירצחו אותי.

יותר מזה אני לא זוכרת. התעוררתי אחרי כמה שעות בבית חולים, ואני זוכרת רק את הטעם של הפחד. היה לו טעם מוחשי, אני פשוט ידעתי שהוא מסוגל לממש את האיומים שלו. החבורה שהוא שהסתובב אתם היו אנשים שחיסלו אנשים בלי למצמץ. קיבלתי הגנה על החדר שלי, שהסתכמה במאבטח מבוגר שניצל את הזמן לנמנם רוב שעות הלילה הראשון שלי בבית החולים, בזמן שאני ישבתי במיטה, חבושה וכואבת ובעיקר מתה מפחד. בבוקר לקחתי החלטה. צלצלתי לחברת אבטחה פרטית, וביקשתי שיבואו אלי לבית החולים.

כל מי ששוחח אתי אמר לי שאין לי ממה לדאוג, סתם עוד עבריין טיפש, הוא לא יעשה לי כלום, ואם היה רוצה לעשות כבר היה עושה בלי לאיים קודם. איש האבטחה שהגיע אלי לחדר היה היחיד שחשב אחרת. היה לו ברור שאני בסכנה, ושעלי לקבל הגנה. הוא כמובן לא התייחס לפנסיונר שישן בשלווה בכניסה לחדר כאל הגנה ראויה, ושריין לי שני מאבטחים מקצועניים ששמרו עלי. בלילה השלישי שלי בבית החולים זה קרה.

שלושה עבריינים ניסו להיכנס אלי לחדר, כדי לרצוח אותי. הם לא רצו לאיים עלי שארפה מהתיק שעבדתי עליו - הם רצו שאני אמות ובייסורים, כדי ששאר העובדות הסוציאליות יראו ויפחדו. שני המאבטחים שלי, שהסתתרו ולא נראו לכל מי שהגיע, התנפלו עליהם ונטרלו אותם. לאחר שחזרתי הביתה הייתי עוד שנה שלמה מוגנת תחת אבטחה צמודה. אם זה היה תלוי בי, הייתי מתחפרת בבית ולא יוצאת יותר לעולם החוצה, אבל המאבטחים שלי חשבו אחרת. הם הורו לי להמשיך את חיי כרגיל: הלכתי לעבודה, נפגשתי עם חברות. המשכתי בשגרה, למרות שנרשמו עוד שני ניסיונות להתנקש בי, בביתי, שגם אותם המאבטחים סיכלו בקלות. כיום אני כבר הרבה זמן אחרי. אני לא חושבת על זה כמעט, ורק אומרת איזה מזל שחשבתי על חברת אבטחה פרטית, כי אחרת כנראה שלא הייתי כיום בין החיים."
המאבטח שהציל אותי
המאבטח שהציל אותי (צילום: יח"צ)
"רציתי לדעת מי בגד בי"
יונתן, 42, איש עסקים מחיפה, השקיע את כל כספו ברכישת אפליקציה, שאז היתה אנונימית וכיום רבים משתמשים בה, וגם נמכרה לא מזמן לסין במחיר יפה מאד. רק שכל זה כמעט ולא קרה.

"לפני שמונה חודשים סיימתי את תהליך רכישת האפליקציה" מספר יונתן, "השקעתי ברכישה הזו את כל כספי האישי, ואפילו משכנתי את הבית לצורך כך. זה היה הימור נועז, אבל החושים שלי אמרו לי שישתלם לי בסופו של דבר. ביום שבו קיבלתי לידי את כל התוכנה ואת הניירת של האפליקציה, הלכנו כל המשפחה לחגוג במסעדה. כשחזרתי בלילה נכנסתי למחשב שלי, ופתאום אני קולט דברים משונים: הג'ימייל שלי לא נפתח, וכשאני מנסה להקליד את סיסמתי אני מקבל הודעה שהסיסמא שונתה שעה אחת קודם.

מאחר וברור ולא שיניתי את הסיסמא, הבנתי מיד שמשהו רע קרה. לא בדיוק ידעתי מה קרה, או איך להסביר את זה. אומנם ביצעתי רכישה של אפליקציה חדשנית, אך אינני איש מחשבים וטכנולוגיה בהכשרתי. אשתי יעצה לי להזעיק את איש המחשבים הבכיר שלי, שיבוא לעזור לי. כבר עמדתי לחייג אליו, כשמשהו עצר אותי. פתאום הרגשתי שאינני יכול לבטוח באף אחד מהמעגל המקצועי שלי. הרכישה היתה סוד, וחוץ מאשתי וילדיי איש לא ידע עליה למעט עובדי החברה שלי.

צלצלתי לחברת ח.א.ש שכמה מומחים שלה עבדו באותם ימים עם חבר טוב שלי בעניין אחר, וביקשתי פגישה דחופה. מומחה הסייבר ששוחחתי אתו ביקש ממני לא לגעת בכלום – ולא לדבר עם אף אחד – עד שהוא יגיע. כמובן שלקח לו בדיוק שתי דקות לשחזר לי סיסמא חדשה ולפתוח לי את הנעילה במחשב, ואז הוא אמר לי שמישהו פרץ לי למחשב, וגנב לי חומרים. עוד לפני הבדיקה שלו כבר ידעתי מה נגנב. היה לי ברור שגנבו את התוכנה ואת הניירת שמלווה את האפליקציה, ואפילו את האימיילים שעסקו במכירה ובקנייה.

נהיה לי שחור בעיניים. רציתי לדעת בעיקר מי בגד בי ככה. החוקר הודיע לי שעליו לקחת את המחשב שלי לבדיקה. כעבור כמה ימים הגיעה התשובה. החוקר התחקה בעקבות טביעות האצבע הדיגיטליות שהותיר הפורץ, למרות שהיה מדובר בפורץ מומחה: זה היה העוזר של איש המחשבים הבכיר שלי. מיד הגענו אליו הביתה. הוא נשבר תוך פחות מדקה, ופרץ בבכי. הסתבר שאשתו הסתבכה במעילה ממקום עבודתה, וכרגע היא צריכה להחזיר להם כרבע מיליון שקלים או שתוסגר למשטרה.

הוא קיווה למכור את האפליקציה שלי לחו"ל ולהרוויח עליה את הסכום שיציל אותה. באותו רגע פיטרתי אותו, כמובן, אך לא הסגרתי אותו למשטרה. הסתפקתי בכך שכל החומר שנגנב ממני נמחק מיידית מהמחשב שלו, כמובן באמצעות איש הסייבר ששכרתי מחברת האבטחה, ויידעתי את הגנב שאם ינסה אי פעם לעשות תרגיל כזה שוב, לא משנה למי, הוא יוסגר מיידית. חודשיים לאחר התקרית מכרתי את האפליקציה בסכום של כמעט מיליון דולר, ושכחתי מכל העניין. אם לא הייתי שוכר חברה לאבטחה מתקדמת באותו רגע, כנראה שהייתי מפסיד הכל.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
מילה מול מילה: שוחררו שלושת החשודים באונס
מילה מול מילה: שוחררו שלושת החשודים באונס
   
תנופת הפיתוח נמשכת: נחנכה דרך בגין המשודרגת
תנופת הפיתוח נמשכת: נחנכה דרך בגין המשודרגת
   
שוב אלימות קשה בבית החולים הלל יפה
שוב אלימות קשה בבית החולים הלל יפה
   
עיריית חדרה עושה הנחה בארנונה לחיילי מילואים
עיריית חדרה עושה הנחה בארנונה לחיילי מילואים
   
תושב חדרה נעצר בחשד לתקיפת שוטרים וצוות רפואי
תושב חדרה נעצר בחשד לתקיפת שוטרים וצוות רפואי
   
עצורים נוספים בפרשת אונס הצעירה בחדרה
עצורים נוספים בפרשת אונס הצעירה בחדרה
מדברים על זה
נהג עם ילדה בת 3 על הברכיים כשהוא שיכור נהג עם ילדה בת 3 על הברכיים כשהוא שיכור
במשטרה מדגישים כי הריכוז ואופן קבלת ההחלטות נפגע כתוצאה מהשפעת האלכוהול הנמצא בגופו של הנהג. רכבו של הנהג הושבת והוא זומן למשפט...

שלומי גבאי | 8.8.2018

מנהלים - למה כדאי לכם להשקיע בפיתוח הארגוני? מנהלים - למה כדאי לכם להשקיע בפיתוח הארגוני?
מנהלים צריכים להשקיע בפיתוח ארגוני כי אחרת הארגון שלהם יצעד במקום ובהכרח ילך אחורה. אך מה היתרונות הפרקטיים של הפיתוח ואיך הופכים רעיון מופשט ליתרון מעשי? ...

לילך אנטון | 30.7.2018

לפלנד זאת לא ארץ לפלנד זאת לא ארץ
חבל הארץ בצפון אירופה הוא יעד תיירותי מוביל שבו שילוב בין מרחבים עוצרי נשימה, טבע מסעיר ואטרקציות לכל המשפחה. אז יאללה, סעו ללפלנד...

הדר צאלים | 30.7.2018

חיי כלב: בני זוג מאזור חדרה פתחו חשבון בנק לכלבים חיי כלב: בני זוג מאזור חדרה פתחו חשבון בנק לכלבים
בני הזוג הנחשבים לאמידים מאוד נמצאים בהליכי גירושין והם יפרישו סכום חודשי קבוע לחשבון על מנת לממן את הוצאות הכלבים. במסגרת ההסכם נקבע גם כי יהיו ימים קבועי...

רון איתן | 29.7.2018

שירות מכל הלב שירות מכל הלב
אורן פפר ממחלקת הגבייה בעיריית חדרה זכה להוקרת מנהליו על מתן שירות מיטבי לתושבי העיר. פפר טיפל ב-3,784 תושבים שנרשמו במערכת...

רון איתן | 27.7.2018

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
עדן מלכה כרע ברך ושלף טבעת יהלום לימית ביטון    עדן מלכה כרע ברך ושלף טבעת יהלום לימית ביטון
מטיילים בין אגמים וסימטאות    מטיילים בין אגמים וסימטאות
מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה    מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה
מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין    מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |