פלאשנט חדשות - רוב התושבים בחדרה נהנים לגור בה
יום שלישי, 19 ביוני 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
רוב התושבים בחדרה נהנים לגור בה
מאת: רון איתן
יום רביעי, 10 בינואר 2018, 16:18

מסקר שערכה העירייה עולה כי רוב תושבי חדרה מרוצים משירותי העירייה, מתנגדים להקמת שדה תעופה, נהנים מהפסטיבלים ואקו פארק ומפרגנים במיוחד למוקד העירוני
עלייה ניכרת בשביעות רצון תושבי חדרה מפעילויות העירייה, כך עולה מהסקר השנתי שעורכת העירייה מדי חודש דצמבר לסיכום שנת הפעילות. 68% מהתושבים דיווחו כי הם נהנים לגור בחדרה לעומת 62% אשתקד ו-32% דיווחו כי אינם מרוצים מהמגורים בעיר לעומת 38% בשנה שעברה. 65% מהתושבים גאים לגור בחדרה לעומת 60% בשנה שעברה.

הסקר בחן גם את עמדות התושבים ביחס למאבקים המרכזיים שמנהלת העירייה בשנה האחרונה, בין היתר נגד רצונה של הממשלה להקים שדה תעופה במזרח העיר, נגד המפחמות ברשות הפלסטינית שפוגעות באיכות הסביבה ובאיכות החיים של תושבי חדרה וכן הדרישה להרחבת מחלף אולגה שעליה הובילה השנה העירייה מאבק ציבורי. התושבים נתנו רוח גבית חד משמעית וברורה למהלכים שמבצעת העירייה. 77% מתנגדים ליוזמת הממשלה להקים שדה תעופה, 90% תומכים במאבק נגד המפחמות ו-95% תומכים בדרישת העירייה להרחבת מחלף אולגה, 65% תומכים ביוזמת הממשלה לגבי שכונה חדשה במזרח חדרה (הותמ"ל).

החלק המרכזי בסקר עסק גם השנה כבכל שנה בשביעות רצון התושבים משירותי העירייה, וגם בחלק זה נרשם שיפור משמעותי ולמעשה, תוצאות שיא ביחס לכל סקרי שביעות הרצון שביצעה העירייה.
רוב התושבים בחדרה נהנים לגור בה
שיפור ניכר בהתייעלות ובפעילות העירונית (צילום: שלומי גבאי)

55% מהתושבים דיווחו כי הם מרוצים או מאוד מרוצים משירותי העירייה לעומת 48% בלבד בשנה שעברה, 73% דיווחו כי הם מרוצים משירותי המוקד העירוני 106, 43% דיווחו כי הם שבעי רצון מחזות העיר (לעומת 41% בשנה שעברה), 40% מרוצים מפיתוח התשתיות והכבישים בעיר (לעומת 34% בשנה שעברה) ו-45% הביעו שביעות רצון מחיי התרבות והפנאי בעיר לעומת 23% בלבד בשנה שעברה. גם מערכת החינוך העירונית זכתה לאחוזי שביעות רצון מרשימים של 67%.

88% מהתושבים הביעו שביעות רצון מהפארקים העירוניים ובראשם האקו פארק לעומת 12% בלבד שאינם מרוצים. 70% מהתושבים הביעו שביעות רצון מפסטיבל בום בוקס, פסטיבל האביב ופסטיבל קסם ברחובות חדרה. 53% מהתושבים ציינו כי הם פנו לעירייה בשנה החולפת, מתוכם 76% ציינו כי פנו למוקד העירוני, 14% לקבלת קהל במשרדי העירייה והיתר עשו שימוש בעמודי הפייסבוק והאפליקציה העירונית.

צביקה גנדלמן ראש עיריית חדרה: "כשיזמתי בסוף שנתי הראשונה כראש העיר את סקר שביעות רצון התושבים יצאתי מנקודת הנחה שחלק מהתוצאות יאתגרו את העירייה ויגרמו לנו לפעול בכל דרך אפשרית כדי להשתפר ולהעניק לתושבים שירות טוב יותר. כך צריכה לפעול עירייה. לשמחתי, משנה לשנה אני רואה כיצד המדיניות שאנחנו מובילים והדרך שבה היא מיושמת על ידי עובדי העירייה זוכה לתמיכה ואפילו לפרגון גדול מצד התושבים. יותר מכל דבר אחר, אני גאה באחוזי שביעות הרצון משירותי העירייה לתושב שהולכים וגדלים משנה לשנה.

ברוב המקרים התושבים פוגשים את העירייה דרך העובדים המסורים שלנו – במוקד העירוני, במערכת החינוך, בתחזוקה ובניקיון, בקבלת הקהל ובפיקוח העירוני. למעלה מ-1,000 עובדי עירייה שהם הפנים של עיריית חדרה באופן יומיומי ובכל שנה מחדש זוכים עובדי העירייה ושירותי העירייה לציונים גבוהים יותר. זו ההוכחה הניצחת לכך שעובדי עיריית חדרה פועלים לטובת הציבור בהשקעה, במאמץ ולשמחתי – עם תוצאות. אני מרוצה מאוד מאחוזי המודעות והתמיכה של הציבור במאבקים הגדולים שאנחנו מנהלים על איכות חיינו – לא להקמת שדה תעופה, כן לסגירת המפחמות והכי חשוב – המאבק להרחבת מחלף אולגה.

התושבים מגבים אותנו וערים לפעילות בנושא. אני כמובן מאוד נהנה לראות את אחוזי שביעות הרצון מהפארקים, במיוחד האקו פארק, מהפסטיבלים הנפלאים שמארגנות החברה לתרבות הפנאי והחברה לתיירות והנושא שהכי קרוב ללבי הוא כמובן גאוות התושבים לגור בחדרה, זו הייתה ההבטחה הראשונה שלי כשהתייצבתי מול הבוחרים. הבטחתי להחזיר את הגאווה לעיר. ערב הבחירות ב-2013 בסקר שערכנו אחוזי הגאווה למגורים בעיר עמדו על 32% בלבד והיום 63% מהתושבים גאים לגור בחדרה ואני גאה ב – 100% מהתושבים שלנו ומעובדי העירייה שלנו".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
מעצרם של 3 מעובדי מקדונלד'ס הוארך ב-3 ימים
מעצרם של 3 מעובדי מקדונלד'ס הוארך ב-3 ימים
   
כ-200 אלף שקלים נשדדו בסניף מקדונלד'ס בגן שמואל
כ-200 אלף שקלים נשדדו בסניף מקדונלד'ס בגן שמואל
   
ארגונים וחברות מהמובילים במשק בכנס חדרה לאנרגיה
ארגונים וחברות מהמובילים במשק בכנס חדרה לאנרגיה
   
המאבק בסמים ואלכוהול - עצות לקיץ בטוח
המאבק בסמים ואלכוהול - עצות לקיץ בטוח
   
אות האדריכלות לשדרת אמיר בחדרה
אות האדריכלות לשדרת אמיר בחדרה
   
שיבושי תנועה כבדים בכביש 65 עקב שריפת ענק
שיבושי תנועה כבדים בכביש 65 עקב שריפת ענק
מדברים על זה
מבצע להחזרת ציוד צבאי ללא העמדה לדין מבצע להחזרת ציוד צבאי ללא העמדה לדין
משטרת ישראל פתחה הבוקר ולפרק זמן מוגבל בלבד את שעריה ובהם תחנות חדרה והסביבה על מנת לקבל מאזרחים ציוד צבאי מכל סוג וזאת ללא רישום או העמדה לדין...

שלומי גבאי | 17.6.2018

חולקו פרסים לזוכים בתחרות הבית המקושט חולקו פרסים לזוכים בתחרות הבית המקושט
במעמד חלוקת הפרס הובעה תקווה שבשנים הקרובות ישתתפו תושבים רבים יותר בתחרויות כמו הסוכה היפה והבית המקושט, כך שהעיר כולה תלבש חג...

רון איתן | 15.6.2018

חשש לבטחונה של נעדרת בת 15 חשש לבטחונה של נעדרת בת 15
משטרת ישראל מבקשת את עזרת הציבור בחיפושיה אחר הנעדרת בת ה 15 קלאודיה הודיה פילאס....

שלומי גבאי | 14.6.2018

אייל גוטמן מחדרה נבחר למצטיין במד אייל גוטמן מחדרה נבחר למצטיין במד"א לשנת 2017
בטקס חגיגי שנערך לכבוד העובדים והמתנדבים המצטיינים של מגן דוד אדום לשנת 2017 ע"ס נח מוזס ז"ל זכו 27 עובדים ומתנדבים מרחבי הארץ בתואר ההצטיינות על פעילותם ה...

שלומי גבאי | 11.6.2018

נתפסו על חם: שוטרים סיכלו גניבה גדולה של אננס נתפסו על חם: שוטרים סיכלו גניבה גדולה של אננס
שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל תפסו "על חם" 2 חשודים בגניבת כ-90 ק"ג תוצרת חקלאית מסוג אננס בקיבוץ שדות ים...

שלומי גבאי | 3.6.2018

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה    מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה
מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין    מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין
גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי    גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי
יפה לבריאות – בכל מזג האוויר    יפה לבריאות – בכל מזג האוויר

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |